Skocz do zawartości
cisiel22

[Zestaw] [Gry i VR] [RTX 4070 Ti]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Udało mi się zakupić karte graficzną Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti GAMING OC - 12GB - GDDR6X - 192bit w korzystnej cenie i chciałem dokupić do niej resztę.

[PROCESOR]
Chcę zakupić Intela (przywiązanie do marki, nigdy żadnych problemów i zadowolenie od lat), zastanawiam się nad:
Intel Core i5-13600KF lub Intel® Core™ i7-11700KF - są w podobnych cenach, który z nich jest lepszy i dlaczego?

[RAM]
Zależy mi na tym, żeby był szybki (DDR4, bo nowszych chyba nie ma 😅) i starczył na lata. Planuje:
2x 16GB lub 1x 32GB - najlepiej przykład 1 i 2 opcji, chociaż domyślam się, że druga opcja wyjdzie drożej.

[PŁYTA GŁÓWNA]
Taka, żeby procesor i karta graficzna działały 🙂 tutaj nie znam się kompletnie. Jeśli na coś wpływa to jakaś nie najtańsza i trwała, najlepiej dobrej firmy i żeby była w stanie wykorzystać potencjał pozostałych podzespołów. Bardzo bym prosił również opcję z miejscami na 2 kości ram oraz 4 kości ram (jeśli jest różnica w cenie).

[ZASILACZ]
Taki żeby podołał 😀 jak wyżej - najlepiej nie najtańszy, z dobrej firmy, może być z małym zapasem mocy (w razie jakbym w przyszłości coś zmieniał).

[DYSK SSD]
Chyba najszybsze są PCI Express 4.0 x4 NVMe prawda? W każdym razie zależy mi na dwóch dyskach. Jeden możliwie jak najszybszy 1 lub 2 TB (zależy od ceny, najlepiej oba warianty) i drugi jak najmniejszy, w zasadzie tylko po to, żeby zainstalować na nim Windowsa.

[OBUDOWA]
Taka żeby wszystko zmieściła i taka, żeby była w miarę "przewiewna". Najbardziej zależy mi na niskiej temperaturze. Na drugim miejscu komfort pracy (w miarę cicha, jednak nie jest to warunek konieczny). Z kolei najmniej interesuje mnie wygląd i światełka ledowe, jak będzie ładna to super, jak nie to trudno :D. Byłbym wdzięczny za jakieś 2-4 propozycje.

[DODATKOWE CHŁODZENIE] ?
Tego wolałbym uniknąć (wolałbym lepszą obudowę), ale jeśli uważacie, że dla bezpieczeństwa podzespołów lepiej będzie coś zamontować to prosiłbym jakiś przykład, bo tu również nie znam się kompletnie. Nie planuje podkręcać w żaden sposób komputera ponad to co ma fabrycznie np. karta graficzna.

 

Jeśli chodzi o cenę to cóż. Zawsze stosuje zasadę, że wolę dopłacić i mieć coś lepszego na lata (stąd wybór takiej karty graficznej), ale jednocześnie coś na co nie będzie kosmicznie drogie. Ceny poszczególnych podzespołów nie jestem w stanie podać, ponieważ kompletnie nie wiem ile mogą kosztować (poza procesorem).

 

Przy okazji będę wdzięczny za odpowiedź, co jest najważniejsze przy zakupie:
1. RAMu (poza ilością GB)
2. Płyty głównej (poza zgodnością z procesorem, kartą graficzną, ilością miejsca na kości RAM)
3. Zasilacza (poza mocą [W])
4. Dysku SSD (poza PCI, GB/TB)
5. Obudowy (poza tym, żeby się części zmieściły :D)

 

PS. Jeśli ktoś jest z Warszawy lub okolic to za pomoc chętnie odwdzięczę się jakimś piwkiem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ASrock na płyty główne udziela tylko 24 miesięcznej gwarancji. 

dopłacił bym te 90pln do i5 13600K , bo ma igpu

zestaw chłodzący, do takiej i5 to co najmniej i tak będzie na styk. 

Endorfy Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)

lub już zainwestować w AIO  

Chłodzenie wodne Endorfy Navis F280 (EY3B002)

obudowa np.

Genesis Irid 505F (NPC-1997)

lub

Endorfy Regnum 400 ARGB (EY2A009)

 

zestaw na AMD wyjdzie cenowo sporo lepiej np. AM4 , DDR4 i np. Ryzen 7 5700x a w grach wydajność na bardzo podobnym poziomie, lub w podobnej cenie za procesor na AM5, DDR5 i np. Ryzen 7 7700.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

Witam

ASrock na płyty główne udziela tylko 24 miesięcznej gwarancji. 

dopłacił bym te 90pln do i5 13600K , bo ma igpu

zestaw chłodzący, do takiej i5 to co najmniej i tak będzie na styk. 

Endorfy Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)

lub już zainwestować w AIO  

Chłodzenie wodne Endorfy Navis F280 (EY3B002)

obudowa np.

Genesis Irid 505F (NPC-1997)

lub

Endorfy Regnum 400 ARGB (EY2A009)

 

zestaw na AMD wyjdzie cenowo sporo lepiej np. AM4 , DDR4 i np. Ryzen 7 5700x a w grach wydajność na bardzo podobnym poziomie, lub w podobnej cenie za procesor na AM5, DDR5 i np. Ryzen 7 7700.

 

Z tego co podaje X-kom na swojej stronie, płyta główna ASRock ma 3 lata gwarancji. Dzięki za pomoc przy chłodzeniu i obudowie. Teraz mam nadzieje, że nic się nie spali 😄. Co do AMD, nie wiem dlaczego, ale jakoś nie jestem przekonany, ciężko mi w sumie uzasadnić dlaczego, po prostu całe życie na Intelach 😄

3 godziny temu, KamikazePL77 napisał(a):

Jeśli koniecznie Intel to : Fortis 5 dual będzie lepszy, aio do gier na i5 to raczej ekstrawagancja niż potrzeba, pamięć koniecznie w 2 kościach, jedna to katastrofa jeżeli chodzi o wydajność, nawet do 30%. Dysk może być nieco tańszy kc3000.  Gigabyte Z790 UD 3 lata gwarancji. https://www.x-kom.pl/p/1072089-pamiec-ram-ddr5-kingston-fury-32gb-2x16gb-6000mhz-cl36-beast-black-expo-amd.html - sprawdziłem ci na qvl, 16 gb może być, ale taki hogwarts legacy potrafi lekko chrupnąć na 16. I teraz mnie oświeciło- na jakim monitorze grasz? Rozdzielczość i herze zasadniczo.

Wziąłem ten Fortis 5 Dual, nie myślałem, że ten lepszy jest droższy o tak śmieszne pieniądze :D. Dzięki wielkie także za info odnośnie pamięci, coś tam dobrałem i pozmieniałem.

Tego Gigabyte Z790 UD bardzo bym chciał, ale niestety wykupili 😞 😞 😞 Ten ASRock ma 3 lata gwarancji z tego co jest na stronie, duża różnica będzie w wydajności/trwałości między nim a tym Gigabyte? Niby mógłbym poczekać, ale pytanie kiedy będą go mieć na stanie :p.

Całość prezentuje się ostatecznie tak: https://www.x-kom.pl/lista/7gv97v6yj myślicie, że warto coś zmienić poprawić, czy można zamawiać? Czy czekać na tą Z790 od Gigabyte? 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne mi pokazuje ze obydwie płyty są dostępne 

oraz faktycznie w X-Kom 36 miesięcy a w owocowym sklepie 24 miesiące   

https://www.x-kom.pl/p/1084676-plyta-glowna-socket-1700-asrock-z790-pg-lightning.html

https://www.x-kom.pl/p/1070720-plyta-glowna-socket-1700-gigabyte-z790-ud-ax.html

dysk SSD M.2 wymienił bym na 

Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000

https://www.x-kom.pl/p/691100-dysk-ssd-kingston-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-kc3000.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mr.T... napisał(a):

dziwne mi pokazuje ze obydwie płyty są dostępne 

oraz faktycznie w X-Kom 36 miesięcy a w owocowym sklepie 24 miesiące   

https://www.x-kom.pl/p/1084676-plyta-glowna-socket-1700-asrock-z790-pg-lightning.html

https://www.x-kom.pl/p/1070720-plyta-glowna-socket-1700-gigabyte-z790-ud-ax.html

dysk SSD M.2 wymienił bym na 

Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000

https://www.x-kom.pl/p/691100-dysk-ssd-kingston-1tb-m2-pcie-gen4-nvme-kc3000.html

 

Aaa ok, bo mi chodziło o Z790 Gigabyte UD , bez AX. W sumie Co to AX oznacza? Bo od Z790 UD AX jest droższy o tylko 50 zł Z970 UD Gaming (bez AX). Który z nich by był lepszy? 😄 Nie ogarniam tych oznaczeń.

Z kolei jeśli chodzi o dysk SSD, to ten co wybrałem ma większą prędkość zapisu (o 300) i odczytu (o 500), dlaczego według Ciebie Ten Kingston jest lepszy?

18 minut temu, KamikazePL77 napisał(a):

Asrock może być, tylko, że na stronie firma podaje, że jest 2 lata na płyty, sklep-3. Myślę, że to jednak 2. Wytłumaczę ci o co chodzi z pamięciami na Intelach. Przyjmijmy, że są 4 progi wydajnościowe i każdy kolejny jest do 10% wydajniejszy w grach. 1 13500 i szybkie ddr4(np 3600/cl16,16)- procek jak z końcówką k tylko ~10% mniej wydajny przez niższe zegary. 2/3 - tutaj można wrzucić 13500 na szybkich ddrach5(np 6000/cl30,38) i 13600k na ddr4, bądź wolnych ddrach5 jak te które wybrałeś. 4 13600k na szybkich ddr5. Dlaczego pytałem o rozdzielczość i herze? No bo 13500 na ddr4 to i tak bardzo wydajny procesor, który w takim cp2077(mówię o tej grze bo to taki benchmark cpu i gpu, dla mnie osobiście ta gra to syf z min. 2 powodów) generuje ponad 150 fps średnio. Jak grasz w 2k ultra, to można powiedzieć, że i tak jest za mocny do rtxa 4070ti, bo w wyższych rozdzielczościach w nowych grach rtx4070ti i tak pracuje na 100%,  a wtedy to karta blokuje procesor. Masz tutaj test na rtxie 4090, z porównaniem do 13600k(na ddr5) @Mr.T... xkom podaje, że to gwara producenta, jakiś błąd chyba w opisie.

 

Dzięki za wyjaśnienie. Co do tego ramu to przekonałeś i już zmieniłem na lepszy 😄 zbankrutuje chyba 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, cisiel22 napisał:

Aaa ok, bo mi chodziło o Z790 Gigabyte UD , bez AX. W sumie Co to AX oznacza? Bo od Z790 UD AX jest droższy o tylko 50 zł Z970 UD Gaming (bez AX). Który z nich by był lepszy? 😄 Nie ogarniam tych oznaczeń.

 AX posiada kartę Wi-Fi.

 

58 minut temu, cisiel22 napisał:

Z kolei jeśli chodzi o dysk SSD, to ten co wybrałem ma większą prędkość zapisu (o 300) i odczytu (o 500), dlaczego według Ciebie Ten Kingston jest lepszy?

myślisz ze te prędkości deklarowane przez producenta są realnie osiągalne 1:1 ? XD 

trzeba by trochę poczytać o osobach co powiedzmy dyski użytkują tak z 6 miesięcy, to tak zadania są podzielone,  o tych Lexar,  głownie chodzi o zapełnienie dysku a szybkości zapis/odczyt. 

Fakt najlepiej jak się samemu przetestuje, możesz zakupić Lexar , ja obecnie korzystam z dysków "Kingston FURY Renegade" 1TB i 2TB, i zawsze można zrobić jakieś porównanie. 

ps. dobrze ze zasugerowałeś się opinia "KamikazePL77" aby zakupić pamięć o większej prędkości, tylko pamiętaj ze pamięci po włożeniu będą pracować domyślnie z szybkością 4800MHz , trzeba wejść do biosu i włączyć profil XMP.    

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KamikazePL77 napisał(a):

A jednak full, a powiedz mi kupiłbyś 2.0 tdi zamiast 1.8 wiedząc, że zawsze będziesz jeździł po mieście a przyspieszenia od 0-50 i inne potrzebne są praktycznie takie same? 2.0 droższy i pali troszkę więcej. To jest to co robi wiele serwisów i generalnie taka jest propaganda- wciskać co się da nie pytając o realne potrzeby. Widziałeś kiedyś poradnik zestawów komputerowych np 1080p-medium, 2k-low/medium, 4k medium ? To nie koleżka decyduje co mu trzeba tylko jego budżet ma o tym decydować. Troszkę się znam na kompach(do gier głównie) i mam niezły ubaw jak widzę takie czy inne materiały na sporych i "fachowych" portalach czy kanałach i te wpisy w komentarzach ubóstwiające danego pana redaktora. Mam taką radę dla każdego kto przypadkiem to czyta- szukasz więcej? To Szukaj dalej. Ale niekoniecznie na pl (w tej branży bynajmniej). Nie mówię o wszystkich ofc, ale...

 

15 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

 AX posiada kartę Wi-Fi.

 

myślisz ze te prędkości deklarowane przez producenta są realnie osiągalne 1:1 ? XD 

trzeba by trochę poczytać o osobach co powiedzmy dyski użytkują tak z 6 miesięcy, to tak zadania są podzielone,  o tych Lexar,  głownie chodzi o zapełnienie dysku a szybkości zapis/odczyt. 

Fakt najlepiej jak się samemu przetestuje, możesz zakupić Lexar , ja obecnie korzystam z dysków "Kingston FURY Renegade" 1TB i 2TB, i zawsze można zrobić jakieś porównanie. 

ps. dobrze ze zasugerowałeś się opinia "KamikazePL77" aby zakupić pamięć o większej prędkości, tylko pamiętaj ze pamięci po włożeniu będą pracować domyślnie z szybkością 4800MHz , trzeba wejść do biosu i włączyć profil XMP.    

Dziękuję wam bardzo za pomoc, myślę, że mam już finalny zestaw (chyba będę musiał sprzedać nerkę żeby za to zapłacić, ale cóż :p), pytanie moje ostatnie, czy ten zasilacz podoła? Czy kupić jakiś droższy? Zawsze wolę mieć zapas mocy, teoretycznie ma aż 850W, opinie niezłe, na czarnej liście go nie ma, ale cóż no jest to jeden z tańszych. Myślicie, że da radę czy lepiej doinwestować?
https://www.x-kom.pl/lista/7gv97v6yj

Co do SSD przetestuje tego Lexara, coś czuje, że i tak w przyszłości dokupię drugi bo 1 TB na dzisiejsze czasy to dość mało i najwyżej wtedy wezmę Kingstona i porównam 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cisiel22 napisał:

 

Dziękuję wam bardzo za pomoc, myślę, że mam już finalny zestaw (chyba będę musiał sprzedać nerkę żeby za to zapłacić, ale cóż :p), pytanie moje ostatnie, czy ten zasilacz podoła? Czy kupić jakiś droższy? Zawsze wolę mieć zapas mocy, teoretycznie ma aż 850W, opinie niezłe, na czarnej liście go nie ma, ale cóż no jest to jeden z tańszych. Myślicie, że da radę czy lepiej doinwestować?
https://www.x-kom.pl/lista/7gv97v6yj

Co do SSD przetestuje tego Lexara, coś czuje, że i tak w przyszłości dokupię drugi bo 1 TB na dzisiejsze czasy to dość mało i najwyżej wtedy wezmę Kingstona i porównam 😄

obecny zasilacz zachęca cenna, aby kupić coś innego trzeba by dopłacić, np. twoja karta graficzna ucieszyła by się z zasilacza w standardzie ATX 3.0 z wyjściem PCIe 5.0 - 12VHPWR , i 750W to tez będzie trochę z zapasem, a do wersji 850W  trzeba dopłacić kolejne 100pln.  

np. be quiet! Pure Power 12 M 750W 80 Plus Gold 

https://www.x-kom.pl/p/1114799-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-12-m-750w-80-plus-gold.html  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mr.T... napisał(a):

obecny zasilacz zachęca cenna, aby kupić coś innego trzeba by dopłacić, np. twoja karta graficzna ucieszyła by się z zasilacza w standardzie ATX 3.0 z wyjściem PCIe 5.0 - 12VHPWR , i 750W to tez będzie trochę z zapasem, a do wersji 850W  trzeba dopłacić kolejne 100pln.  

np. be quiet! Pure Power 12 M 750W 80 Plus Gold 

https://www.x-kom.pl/p/1114799-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-12-m-750w-80-plus-gold.html  

Dziękuję tak zrobię. A orientujesz się, czy przy tworzeniu profilu XMP w pamięci ram (wykorzystanie całego potencjału) zostanie zmniejszona gwarancja lub wytrzymałość pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cisiel22 napisał:

Dziękuję tak zrobię. A orientujesz się, czy przy tworzeniu profilu XMP w pamięci ram (wykorzystanie całego potencjału) zostanie zmniejszona gwarancja lub wytrzymałość pamięci?

to jest trochę inaczej, po przez włączenie profilu XMP nie ma jak uszkodzić czy zmniejszyć "żywotność" pamięci, nie słyszałem aby ktoś korzystając z profilu XMP na przestrzeni dziejów zgłaszał takie problemy XD 

co innego na pałę podnoszenie napięcia dla pamięci, ale płyty główne tez posiadają szereg zabezpieczeń, także tez trzeba się postarać aby zepsuć. 

a to czy pamięci będą pracować stabilnie na profilu XMP to jest uzależnione od:

posiadanej konkretnej sztuki procesora a raczej zintegrowanego razem z nim kontrolera pamięci

posiadanej płyty głównej

posiadanie konkretnej  sztuki czy zestawu pamięci operacyjnej 

także czasami trzeba ręcznie poszukać z jaka szybkością dany zestaw będzie chciał stabilnie pracować.          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr.T... napisał(a):

to jest trochę inaczej, po przez włączenie profilu XMP nie ma jak uszkodzić czy zmniejszyć "żywotność" pamięci, nie słyszałem aby ktoś korzystając z profilu XMP na przestrzeni dziejów zgłaszał takie problemy XD 

co innego na pałę podnoszenie napięcia dla pamięci, ale płyty główne tez posiadają szereg zabezpieczeń, także tez trzeba się postarać aby zepsuć. 

a to czy pamięci będą pracować stabilnie na profilu XMP to jest uzależnione od:

posiadanej konkretnej sztuki procesora a raczej zintegrowanego razem z nim kontrolera pamięci

posiadanej płyty głównej

posiadanie konkretnej  sztuki czy zestawu pamięci operacyjnej 

także czasami trzeba ręcznie poszukać z jaka szybkością dany zestaw będzie chciał stabilnie pracować.          

Rozumiem, naprawdę wielkie dzięki za wsparcie 😄

Czekam w takim razie na propozycję x-komu (może dadzą jakiś fajny rabacik za taki zestaw) i kupuję.

No chyba, że będzie słaba to wtedy popatrzę oferty w innych sklepach. Polecasz jakieś sklepy internetowe z możliwością złożenia komputera?

Czy lepiej zamawiać po 1 części gdzie najtaniej i potem zanieść do jakiegoś sklepu komputerowego żeby złożyli? Sam wole tego nie robić - mam dwie lewe ręce i na bank coś zepsuje po drodze albo źle podłączę xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cisiel22 napisał:

Czekam w takim razie na propozycję x-komu (może dadzą jakiś fajny rabacik za taki zestaw) i kupuję.

No chyba, że będzie słaba to wtedy popatrzę oferty w innych sklepach. Polecasz jakieś sklepy internetowe z możliwością złożenia komputera?

Czy lepiej zamawiać po 1 części gdzie najtaniej i potem zanieść do jakiegoś sklepu komputerowego żeby złożyli? Sam wole tego nie robić - mam dwie lewe ręce i na bank coś zepsuje po drodze albo źle podłączę xD

no no, z tym rabatem to żeby starczyło na dobra pizzę XD 

nie ma gwarancji ze podczas transportu, coś pójdzie nie tak, po mimo ze dany sklep poprawnie złoży zestaw.

jeśli w twojej miejscowości X-kom ma salon to możesz wybrać opcje z odbiorem w salonie i z sprawdzeniem czy wszystko jest ok, czyli wpięcie twojej karty graficznej i włączenie zestawu.

oczywiście ze kupowanie po jednej części jest najbardziej bezpieczne.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mr.T... napisał(a):

no no, z tym rabatem to żeby starczyło na dobra pizzę XD 

nie ma gwarancji ze podczas transportu, coś pójdzie nie tak, po mimo ze dany sklep poprawnie złoży zestaw.

jeśli w twojej miejscowości X-kom ma salon to możesz wybrać opcje z odbiorem w salonie i z sprawdzeniem czy wszystko jest ok, czyli wpięcie twojej karty graficznej i włączenie zestawu.

oczywiście ze kupowanie po jednej części jest najbardziej bezpieczne.    

Jest aż tak źle? 😄

Hmm jak wezmę swoją kartę i pójdę do salonu to serio mi ją podłączą i sprawdzą tak za free?

To najwyżej tak zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KamikazePL77 napisał(a):

Morele dobrze pakują i zabezpieczają, a ty jak jeszcze bez grafiki, to naprawdę mega pecha byś musiał mieć. Jak nie chodzisz do wróżki(albo ktoś bliski), bioenergoterapia, tarot, to raczej aż tak skrajny dziwny pech ci nie grozi, przecież oni czy inne duże sklepy monitorują oceny dostaw i takie tam. Kurierzy na pewno mają to na uwadze.

A wiesz jak u nich jest z gwarancją? Mam na myśli to, że jak mi się coś zepsuje to odsyłam do nich całego kompa, czy konkretną część tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, KamikazePL77 napisał(a):

Chyba miesiąc darmowej ekspertyzy po złożeniu jest, a nie wiem nawet zobacz sobie. Tam są różne wersje, pakiety itd. 

Chyba jednak ma morele się zdecyduje. Podliczyłem sobie wszystko i u nich ze złożeniem całość wyniesie mnie 40 złotych mniej, niż w x-komie... bez złożenia. Wliczając koszty złożenia x-kom w stosunku do morele jest droższy o 210 zł.

Zobaczymy co mi odpiszą w temacie z rabatami, ale podejrzewam, że tyle rabatu mi nie dadzą. Kurde za taką kasę to już by mogli złożyć w cenie 😛

Jest jeszcze jakiś sklepik z którego warto zamówić kompa? Czy czekać na ewentualny rabat od x-kom i jak będzie słaby to kupować na morele?

A jeszcze ostatnie moje pytanie (obiecuję xd) na morele nie ma płyty głównej Z970 Gamer X AX, zamiast niej jest UD AX. Czym to się będzie różniło i na co będzie miało wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, cisiel22 napisał:

A jeszcze ostatnie moje pytanie (obiecuję xd) na morele nie ma płyty głównej Z970 Gamer X AX, zamiast niej jest UD AX. Czym to się będzie różniło i na co będzie miało wpływ?

Gaming X AX posiada duży radiator dla dodatkowych dysków M.2 , i wedle zdjęć, lepsza kartę muzyczna, oraz więcej wiatraków można podłączyć, oraz 4 gniada M.2., a UD AX jedno mniej czyli 3 gniazda M.2 

możesz tez sam poszukać różnic XD    

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/Z790-GAMING-X-AX-rev-10/sp#sp

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/Z790-UD-AX-rev-10/sp#sp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 21:19, KamikazePL77 napisał(a):

Mogę ci zaproponować build na Amd- 7 7700- na szybkich ddrach5 mocniejszy od 13600k w wielu grach. Parę argumentów- nie zobaczysz różnic, nie trzeba aio (jak się da to lepiej wybrać powietrze, jednak realnie niższa szansa na awarie, cena), masz bardziej przyszłościową platformę, za nie mniej niż 4 lata możesz włożyć nowy procesor(według zapowiedzi Amd ma być podobnie jak z am4). Nie wiem jak bardzo wymagające gry na VR bedą sobie radziły na tych e cores Intela, pewnie będą, ale mam mały znak zapytania, a co będzie za 2-3, lata tym większy. Nie mam nic wspólnego z Amd:). Serio przemyśl sprawę.

Jaki zestaw na amd proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, KamikazePL77 napisał(a):

7700 + b650(wybierz coś- masz opcje z pciexx4 i x5) + 2x16 6000/cl3x. Wybierz o powyższe wytyczne, mogę rzucić okiem. 

ASUS TUF GAMING B650-PLUS - nie potrzebuje wifi 

https://www.x-kom.pl/p/1079839-plyta-glowna-socket-am5-asus-tuf-gaming-b650-plus.html

Kingston FURY 32GB (2x16GB) 6000MHz CL40 Beast Black 

https://www.x-kom.pl/p/714971-pamiec-ram-ddr5-kingston-fury-32gb-2x16gb-6000mhz-cl40-beast-black.html

zasilacz: Corsair RM1000x 1000W 80 Plus Gold 

https://www.x-kom.pl/p/646667-zasilacz-do-komputera-corsair-rm1000x-1000w-80-plus-gold.html

dysk kc 3000 

https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-kc3000-1tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen4-nvme-skc3000s-1024g-5949889/

chłodzenie ? Fortis 5 ?

obudowa ENDORFY Regnum 400 Air

karta 4070ti 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...