Skocz do zawartości
Dedenator

Nowy komp a stary PSU? Prośba o pomoc z polecanym zestawem PurePC.

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas zakupu nowego PC.

Jak zawsze odwiedzam wtedy PurePC i polecane zestawy. Już miałem kliknąć w koszyk: https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-luty-2023-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,16, ale wtedy zauważyłem, że z 15700zł zrobiło się 16300 i tutaj na chwilę się zatrzymałem.

1. Czy warto w ogóle kupować teraz taki zestaw? Wiem, że nigdy nie ma idealnego momentu, ale dawno wypadłem ze śledzenia informacji o PCMR i nie chciałbym wpaść jak użytkownicy rtx2080 lub rtx3090ti tuż przed premierą nowej generacji. 🤭

2. Jaki model 4090 wybrać jeśli zależy mi głownie na niezawodności i ciszy?

3. I chyba najciekawsze pytanie widząc polecane zasilacze 850W w tym zestawie, czy mój leciwy Corsair AX860 podoła jeszcze zadaniu z nowym zestawem? 

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/ax-series-config/p/CP-9020044-NA

 

Edytowane przez Dedenator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zestawy polecane to maja zamknąć się w widełkach cenowych, to czy dobór podzespołów to jest najlepsza opcja, czy można lepiej ? , tak można lepiej, ale często wiąże się z wydaniem więcej pieniędzy. XD

polecane, ale zestaw bez obwodowy, a np. AIO 360 nie do każdej wejdzie.

jak można polecać np. płytę główna na Z790 z karta sieciowa Intela ? , warto poczytać o występującym problemie na chipach Z790 i B760 oraz z karta sieciowa - intel v -1226, i rozłączanie połączenia z Internetem , wedle informacji nie da się tego naprawić programowo ...  

2. nie da się połączyć wydajność i cisza, a i jeszcze niezawodność ? , a jak to określić teraz ? , poczekaj 4-5 lat i wtedy zapytaj się o to jakiego producenta kart najwięcej uległo awarii. XD

cena zakupu/kultura pracy, to najlepiej wypada 

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC 24 GB GDDR6X (GV-N4090GAMING OC-24GD)

chyba ze chcesz dopłacić do, ale czy warto ? , raczej nie bardzo. 

Karta graficzna Asus ROG Strix GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX4090-O24G-GAMING)

3. twój zasilacz to nie jest "w kij dmuchał" , ale pytanie ile ma lat , więcej jak 4-5 lata ? , to nowa karta graficzna, nowy zasilacz, i najlepiej już z ATX 3.0 np.

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 850W (BN344)

zalecana moc zasilacza do RTX 4090 to 1000W , patrząc czysto po poborze mocy to i 850W będzie z zapasem, ale te zalecane 1000W skądś się wzięło. 

czyli np.

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 1000W (BN345)

także wybierając płytę główna warto rozważyć aby karta sieciowa była  na -Realtek a nie Intelu

np.

Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z790-AORUS-ELITE-AX-rev-10/sp#sp

   

 

     

     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chciałem zamknąć się w widełkach z polecanego zestawu. Dobrze mieć jakiś target i limit, ale jeśli warto dołożyć, to warto dołożyć. Chciałem też zapytać czy lepiej kupować teraz albo może za miesiąc, bo np za dwa tygodnie wychodzi nowa generacja CPU/GPU. Kompletnie nie śledzę rynku.

2. Z tą niezawodnością 4090, to pytam raczej tych co czytali różne recenzje, czy przypadkiem nie wyszedł jakiś model, który warto unikać, bo jakość wykonania jak i głośność od razu wypada gorzej od konkurencji. 

3. Zasilacz ma 5+ lat, ale nigdy mnie nie zawiódł, nawet na moment nie było zająknięcia. Chciałbym go zostawić bo mu ufam, jeśli tylko (z adapterem) poradzi sobie przy 4090. Wystarczy mu tych wtyczek PCI-E?

Dzięki za alternatywę płyty głównej. Na pewno wezmę to pod uwagę.

 

Edytowane przez Dedenator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dedenator napisał:

1. Chciałem zamknąć się w widełkach z polecanego zestawu. Dobrze mieć jakiś target i limit, ale jeśli warto dołożyć, to warto dołożyć. Chciałem też zapytać czy lepiej kupować teraz albo może za miesiąc, bo np za dwa tygodnie wychodzi nowa generacja CPU/GPU. Kompletnie nie śledzę rynku.

2. Z tą niezawodnością 4090, to pytam raczej tych co czytali różne recenzje, czy przypadkiem nie wyszedł jakiś model, który warto unikać, bo jakość wykonania jak i głośność od razu wypada gorzej od konkurencji. 

3. Zasilacz ma 5+ lat, ale nigdy mnie nie zawiódł, nawet na moment nie było zająknięcia. Chciałbym go zostawić bo mu ufam, jeśli tylko (z adapterem) poradzi sobie przy 4090. Wystarczy mu tych wtyczek PCI-E?

Dzięki za alternatywę płyty głównej. Na pewno wezmę to pod uwagę.

 

1. oczywiście ze można zaczekać na premierę od AMD i poczekać za testami , dokonać analizy czy np. lepsza opcja nie będzie składać zestaw na nowym procesorze od AMD.

2. Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC 24 GB GDDR6X (GV-N4090GAMING OC-24GD) wypada dosyć dobrze.

3. czy na obecnym zasilaczu wystarczy gniazd do zasilania RTX 4090 ? , adapter 12VHPWR  np. do zaproponowanego modelu od Gigabyte , wymaga od strony zasilacza,  4x8 PCIe, także obecne posiadany przez Ciebie zasilacz posiada odpowiednia ilość gniazd , ale.   

3. ale, zakup nowego zasilacza to nie wydatek tylko inwestycja w bezpieczeństwo zasilanych podzespołów, jak zasilacz ma kilka lat to jak wygląda kwestia, tętnienia napięcia ?, i jaki to będzie mieć wpływ na prace nowej karty graficznej ? , bo wisz, miernikiem cyfrowym to tego nie sprawdzisz , a nie ma, lub nie znalazłem firmy która oczywiście za pieniądze, przeprowadzała by testy kilku letnich zasilaczy , czy są ok, czy jednak należało by już dokonać zakupu nowego.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...