Skocz do zawartości
MercuryRory

Jaki procesor oraz płytę główną kupić.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, Piszę ten temat ponieważ kompletnie się na tym nie znam i chciałem dopytać. Na samym początku chcę dopisać, że posiadam laptopa z procesorem i3-1115G4 @ 3.00GHz   3.00 GHz. Na oku obecnie mam ten Procesor, lecz jedna osoba mi powiedziała, że istnieje coś takiego jak mobilny procesor, jeśli ktoś się zna to prosiłbym o doradzenie jeszcze jaki konkretny procesor i płytę główną wybrać, by było to wszystko zgodne z moim laptopem, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MercuryRory napisał:

Planuje wymienić tylko i wyłącznie procesor oraz płytę główną do tego.

 ok to już Ciebie uświadamiam, w laptopie nie da się zamontować takiego procesora. 

w laptopach już od kilku generacji , procesory są wlutowywane w płytę główna , są jakieś pojedyncze modele gdzie można spotkać jeszcze tradycyjny soket aby samodzielnie wymienić procesor na lepszy, ale w większości przypadków jest to jedna całość , po za tym nie ma technicznie możliwości aby w laptopie wymienić sobie płytę z procesorem, w twoim przypadku z Intela na AMD , zresztą nawet jak byś chciał wymienić płytę główna z wydajniejszym procesorem to raczej tez nie będzie takiej możliwości, tam jest wszystko przewidziane na dana serie , wtyczki zasilania czy punkty montażowe samej płyty głównej itd. .

nie wiem czy sam wpadłeś na pomysł takiej modernizacji , czy ktoś Tobie to zasugerował , ale technicznie jest to nie do realizacji.      

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr.T... napisał(a):

nie wiem czy sam wpadłeś na pomysł takiej modernizacji , czy ktoś Tobie to zasugerował , ale technicznie jest to nie do realizacji.      

 

Tak jak pisałem jestem kompletnie bez wiedzy na ten temat więc chciałem dopytać, ale dziękuje za wyjaśnienie sytuacji i będę musiał kupić komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...