Skocz do zawartości
jasiczka

Jakie kości do i5-11400F?

Rekomendowane odpowiedzi

MAG B560 TORPEDO
i5-11400F
Planuje zakup 32GB, czy niżej wymienione będą ok?

G.Skill RipjawsV Black DDR4 32GB 3600MHz CL16
Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Renegade


Czy może coś innego? Myślałem nad 3600mhz 16CL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, KamikazePL77 napisał:

Ostatnio był jeden przypadek, na b550 Gigabyta 2x16 3600 na 3333 ledwo poszły. Wolę już tak lekką ręką nie polecać, wiem, że na 97% powinno latać.

Przecież to może zależeć od wielu czynników (płyta główna, model pamięci, DualRank/SingleRank, opóźnienia, egzemplarz CPU), a ostatnią zmienną jaka może tu mieć wpływ, to 2x pojemniejsze chipy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kyle napisał:

Przecież to może zależeć od wielu czynników (płyta główna, model pamięci, DualRank/SingleRank, opóźnienia, egzemplarz CPU), a ostatnią zmienną jaka może tu mieć wpływ, to 2x pojemniejsze chipy.

Tak, chodzi o to że kapryśne są DualRanki bardziej od singleranków niezależnie czy platforma intela czy amd, jesli płyta proc kontroler nie jest najwyższych lotów czy same pamięci a chce się uzyskać dobre timingi i opóźnienia to lepiej w single rank się ładować. Chyba że żależy nam na pojemności to wtedy bardzo drogie dual ranki na b-die.

 

Mowa oczywiście o kościach DDR4, nie sprawdzałem jak to wygląda na DDR5.

Edytowane przez Thomas1999PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...