Skocz do zawartości
samael881

13500 vs 13600K + pytanie o uv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Borykam się z pewnym dylematem. Mam zamiar złożyć komputer. Granie 1440p. Decydowałem się na 13600K ale tak przeglądam testy i zainteresował mnie 13500. Nie będę podkręcał procesora (oczywiście ma się to tylko do 13600k) Czy wartę jest dopłacanie tych paru stów czy może lepiej tą kasę dołożyć np do lepszej karty itd.

2 Pytanie dotyczy  płyt głównych B660 B760 . Słyszałem że jest jakiś problem z uv 13 generacji na B660 . Czy na b760 też występuję ?. Myślałem o Asus tuf b660 matx ze względu na wyjście optyczne chociaż nie jest to takie aż ważne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, zawsze widzę różnice w testach, jakby było to samo to wyniki powinny być te same. W teście jest podsumowanie, że 13500 jest o 60% lepsze od 12500, a 12600 nie jest lepsze od 12500 o tyle, to jak to jest? To samo z podkręconymi zegarami? Czy jeszcze coś innego? Pytam, bo 12600 widzę teraz po 750zł w sklepach. Coś jeszcze mi się tu nie zgadza, jeśli 13500 to to samo co 12600, to dlaczego ma lepsze wyniki i mniej zjada prądu i do tego ma niższe temperatury? Jakoś mi to wszystko nie pasuje.

ja też chcę przejść z 12400 na 13500, oglądałem sporo testów, 13600 wg mnie jest bez sensu, bo żre prąd, ma ekstremalnie (dla mnie nie do zaakceptowania) temperatury, przewaga nad 13500 symboliczna, cena sporo większa, dla mnie bez sensu. Ja nigdy bym nie wziął 600, tylko 500. Lepiej dopłacić do GPU tę różnicę pomiędzy CPU.

 

Tu masz wszelkie interesujące Cię procesory, wprawdzie pamięć starego typu bo cl wysoki, teraz 6000 mają cl30, ale to tym bardziej mi się wydaje  13500 powinien odskoczyć od 12600. Wyniki różne, ale wyższe 13500, do tego temperatura niższa i prądu mniej zużywa od 12600, od 13600 to już spora różnica na plus. Dla mnie tylko 13500. Seria 12 za słaba, a 14 chyba niewiele da więcej jak widzę w jakimś teście, ale różnica w cenie to kilkanaście zł, to może nowszy warto.

 

Edytowane przez suchejro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...