Skocz do zawartości
Lolitka04

monitor samsung

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim monitorem nie jest on najnowszy ale irytuje mnie żółta ramka widoczna na zdjęciu , wydaje mi się ze coś jest uszkodzone natomiast serwis samsung stwierdził ze jak najbardziej wszystko jest w porzadku i tak ma być. 

IMG-5871.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że monitor nie jest najnowszy, czyli jak długo z niego korzystasz? Pojawiło się to nagle w ostatnim czasie czy występowało to od samego początku tylko teraz podjąłeś temat? 

Wygląda mi to na przypadłość "backlight bleedingu". W niektórych monitorach widoczne bardziej, w innych mniej. U Ciebie akurat wygląda to jakby dosyć równomiernie przebijało podświetlenie krawędziowe po całym obwodzie.

Na jakiej wartości masz ustawione podświetlenie? Aby to nieco zniwelowalać, to możesz spróbować je obniżyć. Dodatkowe źródło delikatnego światła na stanowisku również może nieco przypudrować ten efekt (np. za monitorem). 

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor mam 5 lat na początku wszystko było ok tzn nie było takiej ramki na obrazie ,po nie całych dwóch latach użytkowania reklamowałem monitor serwis upierał się ze jest w porządku ale wymienili matryce przez pewien czas po wymianie było dobrze aż nagle znowu jest tak jak widać . Zastanawiam się nad kupnem monitora tylko czy to zjawisko jest normalne czy nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 06:29, Lolitka04 napisał:

Monitor mam 5 lat na początku wszystko było ok tzn nie było takiej ramki na obrazie ,po nie całych dwóch latach użytkowania reklamowałem monitor serwis upierał się ze jest w porządku ale wymienili matryce przez pewien czas po wymianie było dobrze aż nagle znowu jest tak jak widać . Zastanawiam się nad kupnem monitora tylko czy to zjawisko jest normalne czy nie .

Witam

no popatrz czyli wychodzi na to ze monitor, nie jest jak wino ze im starsze tym wartościowo lepsze XD 

skoro Sam wiesz w czym jest problem to po co ten watek ? ktoś w jakiś magiczny sposób ma zaproponować rozwiązanie problemów sprzętowych , skoro producent/serwis nie podejmuje rękawicy ?

przed zakupem monitora warto poczytać opinie człowieków, ale co monitor eksploatują dłużej niż 6 miesięcy a nie opinia świeżo po zakupie XD 

na YT wpisz morele monitor , wyskoczy taki youtuber Stilgar omawia monitory, kto co dla kogo.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...