Skocz do zawartości
Astec

Upgrade karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
Jakie widzicie możliwości upgrade karty graficznej na nową w niedalekiej przyszłości, jeśli aktualnie jestem posiadaczem RTX 3070. Do zmiany skłania mnie chęć wymiany monitora na lepszy oraz obawa o zbyt małą ilość pamięci VRAM (co pokazał przykład portu The Last Of Us). Minimalny pułap wydajności w czystej rasteryzacji to 3080 i poniżej tego poziomu nie mam zamiaru schodzić. Budżet oscyluje w granicach 3 tysięcy złotych. Zależy mi na jak najlepszej implementacji upscallinu, miłym dodatkiem  byłby DLLS 3 wraz z Frame Generation. Z niecierpliwością czekam na premierę 4070 i zakładając wydajność na poziomie 3080, cenę oraz dodatki w postaci RT i DLSS, model ten mieści się w kręgu moich zainteresowań i na liście potencjalnych kart graficznych zajmuje pierwsze miejsce. Drugie miejsce należy do Radeona RX 6800 XT, ale wiąże się z nim więcej obaw niż w przypadku RTX. Czysta rasteryzacja - OK, ilość VRAM - jak najbardziej na plus, brak złącza 12VHPWR - super, RT - minus, pobór mocy - mogło być lepiej, a sterowniki - jedna wielka niewiadoma. Niektórzy je chwalą, innym sprawiają ogrom problemów. Wszystko to sprawia, że nie mogę przekonać się do Radeonów. Jeśli mielibyście przekonać kogoś do RX 6800 XT jakich argumentów byście użyli? A może lepiej zwrócić uwagę na 4070? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...