Skocz do zawartości
szymon_3

PowerColor Radeon RX 6950 XT Red Devil i zasilacz 850 W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zamówiłem ostatnio zasilacz ENDORFY Supremo FM5 Gold 850 W, który mam zamiar połączyć z CPU i5-12400f oraz GPU PowerColor Radeon RX 6950 XT Red Devil.
Dodatkowo mam: 16 GB DDR4, 2 dyski SATA (1x7.2 HDD, 1 SSD) i karta PCIe z WiFi + Bluetooth.

Większość modeli 6950 XT miała zalecane PSU 850W właśnie na stronach producentów, ale przy zamawianiu Red Devila umknął mi fakt, że dla tego konkretnego modelu zalecane jest 950 W.

Spodziewam się bottlenecka przez CPU, więc raczej karta nie będzie utylizowana w 100% - czego jestem świadomy.

Czy orientuje się ktoś jak ten zasilacz poradzi sobie w tym zestawieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zasilacze są zalecane ze sporym zapasem, ale

fakt sama karta potrafi chwilowo tzw. (piki skoki obciążenia podczas) czyli testów syntetycznych dobijać nawet do 380W, czyli dobrze było by aby zasilacz dysponował mocą x2, czyli 380x2=760W także o ten 850W powinien bez problemy ogarniać temat,

 ale jak obawy i możesz wymienić na np. wersje o mocy 1000W to tez będzie ok, bo zasilacz będzie miej obciążany.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...