Skocz do zawartości
Darodh94

Świecąca dioda zasilania GPU przy wyłączeniu komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

W mojej karcie graficznej nad złączem zasilania znajduje się mała dioda. Z tego co się zorientowałem na necie, to dioda ta sygnalizuje, czy jest coś nie tak z zasilaniem karty graficznej. Ogólnie ta dioda się nie świeci podczas pracy komputera czy grania w gry, ale świeci się w momencie, gdy wyłączę komputer - jest to dosłownie półsekundowy moment gdy komputer został wyłączony.

I teraz pytanie, czy jest z tym coś nie tak, że ta dioda zapala się także przy wyłączeniu komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2023 o 06:46, Mr.T... napisał(a):

Witam

opisując problem i oczekując rzetelnej odpowiedzi , podaje się jakiego sprzętu dotyczy problem.

system operacyjny

płyta główna producent model

karta graficzna - producent model 

zasilacz - producent model

 

Witam mam ten sam problem 

win 11

płyta asus prime b660 plus

Gigabyte GeForce RTX 3060 12gb

zasilacz Endorfy Vero L5 600w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2023 o 18:45, Darodh94 napisał:

I teraz pytanie, czy jest z tym coś nie tak, że ta dioda zapala się także przy wyłączeniu komputera?

Witam

jeśli następuje wyłączenie zasilania to , dioda czy raczej moduł na karcie słusznie wskazuje brak zasilania , czyli w praktyce tak to właśnie powinno poprawnie działać.

Godzinę temu, kacperoos napisał:

Witam mam ten sam problem

jeśli karta pod obciążeniem działa prawidłowo , to ta świecąca się dioda nie jest problem, tylko to jest normalne jej działanie. 

ps. nie szukajmy na siłę problemów tam gdzie ich nie ma. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...