Skocz do zawartości
Augustus

[budżet 5/6k][zastosowanie:gamming, daily]nowa grafika/procek/płyta główna/zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Im więcej przeglądam, tym więcej mam rozkminy, proszę doradzi ktoś 😄
Posiadam:
Procesor Ryzen 7 2700X
Płyta główna Socket AM4 ASUS
PRIME X470-PRO

Chcę wrzucić:
Asrock Radeon RX 6950 XT PG 16GB OC Z tego co widzę do wymiany będzie zarówno płytka i procek
Przeglądam bottlenecki pod konfiguracje i już kurde nie wiem : D
płyta rozumiem: ASUS TUF Gaming B550-Plus

Zasilacz MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold ATX modular

Myślę co za procka pod to dobrać.
Pod zastosowania ogólne i gamming na ultra, fullhd

Edytowane przez Augustus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

posiadasz całkiem fajna płytę główna bo posiada np. kodek audio Realtek ALC1220A , czy dwa gniazda pod dyski M.2 , warto było by dać jej jeszcze szanse , po przez aktualizację biosu, i można zamontować nawet - Ryzen 7 5800X3D , skoro mac być do giercowania , ale trzeba wtedy do niego już zakupić wydajne chłodzenie powietrzne, lub nawet AIO. 

https://www.asus.com/supportonly/prime x470-pro/helpdesk_cpu/   

czy posiadasz przynajmniej 2x8GB 3200Mhz lub 3600MHz pamięci operacyjnej ? 

nie wiem czy zaglądałeś na stronę producenta karty graficznej, i nie wim z czego im to wyszło ale zalecana moc zasilacza pod ta kartę to 900W ...

https://pg.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC/index.pl.asp#Specification

czy zakup Radeona RX 6950XT to dobry/optymalny wybór ?, czy może w tych samych pieniądzach zakupić coś od zielonych ? np. RTX 4070 niższe temperatury pracy i pobór prądu max 200W zamiast 300W.

czy posiadasz już dysk/dyski pod M.2 ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mr.T... pisze pod gry lepszy jest ryzen 5800x3d. Pytanie zasadnicze jest jaki masz budżet.Bo możesz np. kupić rtx 4070 i ryzena 5600, albo rx6950xt i ryzena 5800x3d przy wyższej wydajności, ale jednocześnie przy większym poborze prądu. No i kwestia ewentualnej zmiany zasilacza, bo przy rx 6950 twój msi może okazać się trochę zbyt słaby. A wtedy może warto rozważyć rx 7900xt. wydatek byłby zbliżony, a wydajność karty większa.  promo na rx 7900xt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi 🙂

Chłodzenie myślałem o tym: ENDORFY Fortis 5 Dual Fan

Co do pamięci i dysku: LEXAR NM620 1TB SSD/Goodram DDR4 32 GB 3600

Tak naprawdę pozostała karta + procek no i ten zasilacz. Jestem bardzo mocno rozważyć coś co będzie żarło mniej prądu i miało lepsze temperatury 🙂 <- na te trzy podzespoły mogę przeznaczyć około 4/5k. +/- mogę delikatnie przekroczyć budżet, jeżeli faktycznie będzie to zasadne 🙂

To tym kalkulatorkiem się nie sugerować https://pc-builds.com/bottleneck-calculator/result/1fN1be/3/graphic-card-intense-tasks/1920x1080/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Augustus napisał:

Tak naprawdę pozostała karta + procek no i ten zasilacz. Jestem bardzo mocno rozważyć coś co będzie żarło mniej prądu i miało lepsze temperatury

a to zmienia trochę podejście do tematu , tutaj optymalnym wyborem wydajność/ temperatury pobór prądu będzie ilość rdzeni 8r/16w

Procesor AMD Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB, BOX (100-100000926WOF) 

Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 Gaming OC 12GB GDDR6X (GV-N4070GAMING OC-12GD)

be quiet! Pure Power 12 M 750W 80 Plus Gold

i zostanie jeszcze na chłodzenie 

Chłodzenie CPU Endorfy Fortis 5 Dual Fan (EY3A009) 

 

z tymi kalkulatorami, to tak z podejście dystansem , bo za chwile to wszyscy będą minęli "wąskie gardło" aby tylko kupować najnowsze CPU +GPU ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce RTX 4070 Gaming OC 12GB GDDR6X (GV-N4070GAMING OC-12GD) i jeszcze w GeForce'ach Diablo 4 do karty,podjąłem decyzję!

CPU Endorfy Fortis 5 Dual Fan - tutaj też decyzja , biorę

Procesor AMD Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB, BOX (100-100000926WOF)  - biorę, chyba nic innego nie wymyślimy, nawet jak budżet większy o 400 ziko.

be quiet! Pure Power 12 M 750W 80 Plus Gold Lepiej pracuje względem tego MSI? Jest cichszy?  Za MSI nawet 349 nową można złapać, a za 400 zł 850W, a za różnicę wrzuciłbym drugi dysk sssd.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Augustus napisał:

Za MSI nawet 349

który raczej nie zgodny z norma ATX 3.0, i aby podłączyć nowego RTX trzeba będzie zastosować dołączone przejściówki/adapter zamiast, bezpośrednio zasilacz -karta 12VHPWR PCI-E 5.0 16-pin (12+4)  

XD

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...