Skocz do zawartości
Makumba_Ska

Problem ze sterownikiami Nvidia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem ze sterownikami Nvidia , a mianowicie , gdy zainstalują mi się nowe stery przez Nvidia GeForce Experience to mam niestabilny obraz , tj. klatkuje mi , zmienia się kolor okienek , paska zadań itp , niestabilnie scrolluje jakby zacinało, czego to może być przyczyna? Zawsze wszystko było OK , natomiast teraz jak wyżej opisałem , po deinstalacji wszystko wraca do normy , w załącznikach pokażę widok okien o co mi chodzi . ( Pierwszy obraz z jaśniejszym paskiem zadań jest po instalacji sterowników i wtedy jest źle , drugi ten ciemniejszy niebieski jest spoko) . Proszę o pomoc i pozdrawiam forumowiczów

xD.jpg

xD2.jpg

Edytowane przez Makumba_Ska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czyli hmmm "Ujarani" nie pomogą ? XDD

system jaki posiadasz to nadal win7, czy jest to win10 z nakładka ? 

 bo pierwszy raz spotykam się, ze po instalacji nowego sterownika czy aktualizacji sterownika, następuje zmiana domyślnych kolorów w systemie.   

a jak by tak podczas instalacji nowego sterownika, odznaczyć za nie ma być instalowany pakiet Experience, oraz zaznaczyć czysta instalacja.  

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/205496/pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr.T... napisał:

Witam

Cytat

czyli hmmm "Ujarani" nie pomogą ? XDD

Very Funny xD

Cytat

 

system jaki posiadasz to nadal win7, czy jest to win10 z nakładka ?

 Win7

 

 bo pierwszy raz spotykam się, ze po instalacji nowego sterownika czy aktualizacji sterownika, następuje zmiana domyślnych kolorów w systemie.   

Cytat

 

a jak by tak podczas instalacji nowego sterownika, odznaczyć za nie ma być instalowany pakiet Experience, oraz zaznaczyć czysta instalacja.  

Robiłem tak i nic nie daje

 

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/205496/pl

 

2 godziny temu, Bonusso3 napisał:

A GPU-Z poprawnie wykrywa kartę? Spróbuj WYCZYŚCIĆ wszystko i jeszcze raz zainstalować.

Tak wykrywa , spróbuje wyczyścić , jutro dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak, ze domyślnie jak jest dostępny na win7 to włącza się kompozycja Areo, i jest ładny niebieski kolor, to po instalacji sterownika jest zastępowany po przez standardowa kompozycje, pytanie jest, czy tak jak zasugerował "Bonusso3" karta graficzna jest poprawnie wykrywana , dlatego pytałem o zainstalowany system, może trzeba by zainstalować starsze sterowniki , lub przeinstalować system na nowszy np. win10. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem od czego te zmiany koloru i wyglądu okien .. po instalacji sterowników wszedłem w menadżer urządzeń i jest tam znak zapytania przy karcie graficznej (nie ma sterów)? , i w Gefore Experience ciągle mam opcję instalacji sterowników mimo , że je zainstalowałem poprzez właśnie Geforce Experience czy też bezpośrednio ze strony Nvidia.. co może być tego przyczyną? Jakby sterowniki się nie instalowały mimo , że instalacja zakończyła się normalnie , sprawdzałem na stronie - te stery posiadają wersje na Win7 x64

Próbowałem wszystko "wyczyścić" przez ten programik i nic to nie dało.

Problem znika , gdy instaluje starsze sterowniki , wykrzyknik znika z menadżera i ekran jest w porządku bez zmian kolorów itp to wiadomo , wygląda jakby sterowniki były za nowe albo nie pod WIndowsa 7 , ale najnowsze stery Nvidi obsługują Win7 także nie wiem o co chodzi..

Edytowane przez Makumba_Ska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Makumba_Ska napisał:

Już wiem od czego te zmiany koloru i wyglądu okien .. po instalacji sterowników wszedłem w menadżer urządzeń i jest tam znak zapytania przy karcie graficznej (nie ma sterów)? , i w Gefore Experience ciągle mam opcję instalacji sterowników mimo , że je zainstalowałem poprzez właśnie Geforce Experience czy też bezpośrednio ze strony Nvidia.. co może być tego przyczyną? Jakby sterowniki się nie instalowały mimo , że instalacja zakończyła się normalnie , sprawdzałem na stronie - te stery posiadają wersje na Win7 x64

Próbowałem wszystko "wyczyścić" przez ten programik i nic to nie dało.

Problem znika , gdy instaluje starsze sterowniki , wykrzyknik znika z menadżera i ekran jest w porządku bez zmian kolorów itp to wiadomo , wygląda jakby sterowniki były za nowe albo nie pod WIndowsa 7 , ale najnowsze stery Nvidi obsługują Win7 także nie wiem o co chodzi..

czyli instalowałeś sterownik 474.44 ?

przecież podałem rozwiązanie, instalacja starszego sterownika, lub migracja na nowszy system np. win10 

czy jest jakiś powód aby nie przechodzić na win 10 ,i dalej siedzieć na win7 ?

przecież za chwile i tak np. przeglądarki nie będą otrzymywać aktualizacji, a co za tym idzie certyfikatów bezpieczeństwa i nigdzie się nie zalogujesz...   

a na ewentualne problemy po instalacji nowego sterownika,  pisz do pana w skurzanej kurtce XD 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...