Skocz do zawartości
Ari93

Problem z włączeniem Re-BARa na MSI B560-A PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakichś czas temu zakupiłem RTXa 3070 od MSI w wersji GAMING X TRIO OC, Re-BAR w biosie włączył się z automatu i tyle, temat zapomniany. Ale... po jakimś czasie zauważyłem że w GPU-Z przy Re BAR jest "disabled" i zacząłem szukać. Żeby ograniczyć oczywiste pytania; BIOS płyty najnowszy, BIOS GPU najnowszy, sterowniki do GPU najnowsze, Win 11 najnowszy. Tak, instalowałem sterowniki z opcją resetu ustawień, tak, próbowałem wyłaczyć w biosie rebara, włączyć system i ponownie w biosie włączyć rebara i znowu uruchomić system. Tak, przewaliłem cały bios wzdłuż i w szerz, gdzieś coś w necie znalazłem aby włączyć SR-IOV Support ale oczywiście bez zmian. Dorzucam zdjęcie z biosu jak to wygląda. Oczywiście PCI-E działa w trybie x16 4.0, procesor to i5 11500.

Ktoś ma jakiś pomysł co z tym jeszcze można zrobić? Pozdrawiam

361825785_1629833770872892_6026495009567009107_n.jpg

Edytowane przez Ari93
korekta tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ciekawy się Tobie problem trafił , gdzie dokładnie leży przyczyna ? 

jedynie co mi przychodzi do głowy to wyjąc tego RTX , wyjąc baterie od biosu , odczekać 2 minuty , i uruchomić PC na igpu , skonfigurować bios, uruchomić system , i dopiero zamontować RTX. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.T... no, musiałbym spróbować ale to znowu po weekendzie dopiero. Fakt, wcześniej miałem 1650S i monitor wpięty do iGPU, system i karty graficzne działały jak w laptopie czyli dedyk wybudzał się tylko przy grach. Jak kiedyś watomierz obserwowałem to ok. 20W energii dało się zaoszczędzić.

@Furt3q też ciekawy trop ale mam Windę 11 zainstalowaną bez kombinacji, oficjalnie z iso od MS. Jeśli dobrze kojarzę to W11 już nawet nie pozwoli się zainstalować na MBR...? Wczoraj nie dałem rady ale dzisiaj wrócę z pracy to jeszcze się upewnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...