Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że jestem użytkowniekiem platformy AM 4 od 3 lat i już niejeden siwy włos na głowie mi wyrósł w tym czasie postanowiłem pójść trochę na skróty, z nowym problemem który dziś napotkałem.

Wymieniłem Ryzena 3900x na 5900x

Była akurat okazja na x-komie mieli ze zwrotów taniej jedną sztukę.

No ale do rzeczy.

Poprzedni procek wraz z Tridentami Neo Z był ustabilizowany jak skała i robił 4.25ghz przy pamięciach na 3800mhz

Wyjąłem procka,wsadziłem nowego, przesmarowałem Thermal Grizzlym i zabrałem się za testy.

Zostawiłem te taktowania dla RAM'u

oraz ich napięcie ( 1.46v)

Nie mogłem uzyskać stabilności

resety i blue screeny .

Zacząłem obniżać taktowanie RAM

aż do wartości bezpieczniej czyli 3200mhz.Nadal nie jest stabilnie.

Próbowałem zwiekszac/zmniejszać

SOC voltage w zakresie 1.0-1225v też nie pomogło

Wyłaczone Global C-State

nie wiem co mogę więcej zrobić nic nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trafił nie dlatego że jest zepsuty bo został sprawdzony i ma pełną gwarę.

Jak na razie sytuacja wygląda tak że radiator był w pip gorący więc postawnowiłem go zdemntować

i jeszcze raz nałożyć pastę bo wydało mi się to trochę dziwne że Dark Rock 4 PRO mięknie przy tym procku na stocku.

Noo i teraz jak na razie zachowuje się normalnie, wcześniej natomiast ustabilizowałem go wyłączając CBS czy jakoś tak

to ustawienie od boostowania rdzeni, wiązało się to ze stratą wydajności ale był stabilny.Teraz mam to włączone i przechodzi kilak pętli

benchmarków bez resetu,wcześniej wystarczyła jedna pętla.Zobaczymy co będzie dalej.Dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to mały update

Odesłałem tego procka i wziąłem nową sztukę.Dla pewności przeszlifowałem papierem wodnym i pastą polerską podstawę

Dark Rocka aż do miedzi na przysłowiowe"lustro" .

Następnie przesmarowałem Grizzlym i sprawa wygląda tak:

new.thumb.jpg.543e3c658ce3e00f5a2f421fbdb526d2.jpg

Mianowicie wszystkie rdzenie na 4,6 Ghz przy vcore 1.250 w stresie max 69 C i cisza w budzie Dark Rock nie wchodzi powyżej 1100 RPM

Wynik dla multi coś koło 23.000 pkt.

Teraz mam takie pytanie bo nic nie rozumiem z tej logiki mojego biosu ( Asus TUF X570 )

Jak zostawiam procka na default czyli nie ustawiam go manualnie na mnożnik x46 to on w zasadzie nie boostuje a chyba powinien i za tym powinno iść

też zwiększenie Vcore ?

Na domyślnych nastawach nie robi nawet 1800pkt w Cinebenchu.

Nie kumam czy jest sens w ogóle ustawienia tego PBO 2 i curve optimizera ?

W multiwątkowości działa to moim zdaniem spoko w single robi "tylko"  1400pkt.

Jak to zoptymalizować by w single core zyskać ? Mam na myśli gaming.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wszystko wiem,nie boostował bo wyłączyłem CBP.

Nie będę się bawił w to PBO2 raczej ustawiłem go na sztywno na 4700mhz wstępnie jest stabilny jak się okaże że daje radę to na tym poprzestanę.

Temperatura w stresie nie wchodzi powyżej 71-72C i jest cichutko.To mnie zadowala.

Pewnie dałoby się coś uszczknąć pod kątem boostowania najmocniejszych rdzeni ale to jest walka o kilka fpsów nie chce mi się w to bawić już.

Myślę że temat zakończony an ten moment 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...