Skocz do zawartości
killmann

Win 10 Update BIOS'u dziwnie komputer chodzi.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. 

Postanowiłem parę dni temu zaaktualizowac BIOS wszystko ładnie poszło miałem wersje 1.27 teraz mam 1.31 niby wszystko gra ale.... 

Gdy uruchomię laptopa nic na nim nie robię sam pulpit wiatrak dziwnie chodzi raz jakby na maksa się kręci po chwili normalnie i za jakąś chwilę znowu to samo. Wydaje mi się że ta aktualizacja mu zaszkodziła. 

I pytanie brzmi czy mogę wrócić spowrotem do tej wersji 1.27 próbowałem od nowa wejść w aktualizacje ale komunikat był że wszystko jest ok nie potrzebna. 

A na stronie HP nie mogę znaleźć tej wersji. 1.27 pomoże mi ktoś z tym? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh nie wiem co się stało ale zainstalowałem ten BIOS na pendrive zrobiła się aktualizacja ale teraz wgl laptop się nie włącza uruchamia się i tylko miga CapsLock jakoś 10 razy i wyłącza się i tak w kółko win+b itp nic nie rusza teraz to już nie wiem chyba się rozwaliło coś... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj, pewnie koło 100-150zł. Tak na przyszłość jak robisz update bios na wyższy, szczególnie w laptopie, gdzie są dodatkowe układy z zabezpieczeniami nie flashujesz całego biosu tylko jego część, bo jednak laptop musi działać. Robiąc odwrotnie możesz nadpisać coś innego niż instalator zakładał i masz efekt taki jaki masz. Dlatego teraz to raczej tylko serwis poratuje, od razu możesz podrzucić im BIOS który chcesz i Ci go spreparują pod laptopa tj siedzi tam też np, klucz windows itd.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w tutejszym serwisie przedstawiłem mu sytuację to on powiedział mi że może to być uszkodzenie BIOS przez ten downgrade i będzie musiał wylutowac coś tam nowe zamontować i zaprogramować to ok 300zl to ja mu powiedziałem że jak to będzie to to ja dziękuję bo laptop mnie kosztował ok 400 a będę składał kompa więc nie będzie sensu tego robić za taki sos jeszcze te 100-150.moglbym dać na ścisk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, musi wylutować kość bios i ją zaprogramować. Poszukaj na necie czy wysyłkowo ktoś Ci tego nie ogarnie bo 300zł to trochę za dużo 😉 A czy warto to sam sobie odpowiedz.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe nie wiem czy się śmiać czy płakać bo na własne życzenie to mnie spotkało. 

A gość z serwisu dzwonił do mnie mówi że nie da rady bo biosu nie może znaleźć czy coś takiego... I teraz mam lipę w hu*.

Nawet jakbym chciał sprzedać to kto mi to kupi HP ELITE BOOK 840 G2 16GB RAM 5200U INTEL DYSK 512GB SSD nic takiego ale dawał radę :/ 

 

Zostałem w czarnej du*** bo u mnie w mieście jest jeszcze jeden serwis ale z tego co wiem gorszy od tamtego jak tam nie mogli to wątpię żeby oni mogli a jak już to pewnie cena z kosmosu będzie... 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...