Skocz do zawartości
Kimbra2702

Zestaw PC Do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 🙂

Chce złożyć od podstaw komputer do gier jak w tytule. Najlepiej z monitorem 1440p. Będę składał we własnym zakresie.

Prosiłbym o pomoc/ polecenie części najlepiej z  komputronika lub sieci typu media expert rtv. Wymóg przez raty 0%. Chyba, że w innych sklepach też są to obojętnie. Takie znalazłem na tą chwile. Może być mix tych sklepów, oczywiście sama lista podzespołów wystarczy w zupełności też muszę włożyć trochę pracy, po prostu sprawdzałem i pisałem już na zagranicznych forach i dużo polecanych rzeczy nie było i wracałem do punktu wyjśćia. 

Budżet około 6-9 tysięcy. Nie jest konkretny bo zależy mi na spełnieniu wymagań, a nie jestem pewny na ile ta zachcianka powinna być wyceniona. 

Chciałbym po robocie wrócić i nie przejmować się szumiącymi wiatrakami, piszczącymi cewkami, zamykaniem kart w chromie i kombinowaniem z ustawieniami w grach żeby jako tako działało. Poprzednie moje sprzęty laptopy/komputery to zawsze było "coś" co odbierało pełną przyjemność. Nie zależy mi na modnych teraz światełkach, przeszklonej obudowie itp. Jeśli jakaś część taka będzie bo tak wychodzi lepiej to bez różnicy, może migać na różowo przeżyje. 

Ma być sprawnie, wydajnie i cicho. Najlepiej na dłuższy czas, nie rok. Szczególnie, że finansowanie rozłożone na parę lat 😉 Gry na teraz różne, myślę nie wymagające Cod2, SC2, CS, Diablo IV, CiV cudownie by było zagrać w końcu na dużej mapie i podczas mielenia tury nie wychodzić na spacer 😄 

Jak bym chciał używać:

-Ustawienia high/ultra 

-2 monitory na jednym gra na drugim zwykłe proste zadania YT, Word, Teams

-Cisza, wiadomo nie 0db, wystarczająco żeby nie przeszkadzać domownikom w tym samym pokoju

- Możliwość sprawdzenia nowych tytułów 

Skrzynka może być duża nie ma ograniczeń wymiarowych

Nie jestem za żadną firmą, liczy się jakość i stosunek wydajność/cena.  

Jestem do dyspozycji z chęcią odpowiem na dodatkowe pytania. 

Dziękuje z góry za poświęcony czas i pomoc w powrocie do gamingu. Ostatni sprzęt padł rok temu i mogę przyznać "głód" na tę chwilę relaksu jest. 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

takie pytanie, a dosyć istotne

czy na sam zestaw planujesz przeznaczyć 9 tys. ? 

o to już można cos fajnego +/- poczarować.  

plus dodatkowy budżet na monitor 1440p ? 

bo sam monitor może pochłonąć znaczna cześć budżetu , na YT jest kanał wystarczy wpisać, morele monitor, i wyskoczy taki youtuber Stilgar omawia, podpowiada jaki monitor dla kogo itd.

to samo np. obudowa jakaś taka fajna to około 500pln.

Obudowa Lian Li LANCOOL 216 (LANCOOL216-X)

Obudowa Endorfy Arx 500 ARGB (EY2A011)

Obudowa Zalman Z10 Plus

czy zakładasz ze 9tys. za zestaw plus monitor ?

to wtedy tak trzeba by pokombinować z takim zestawem, ale czy wtedy da się ogrywać tytuły, na ustawieniach high/ultra  ?,  raczej nope ...      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z obudową to na pewno. Monitor jak się zmieści w budżecie to świetnie, a jak ma obniżyć znacząco wydajność sprzętu to się obejdzie, dołożę później. 

Też nie musi być wypas. Grałem na słabych z laptopów i było okey 😉  Potrzebuje kupić jeden, bo jeden już mam. 

Edytowane przez Kimbra2702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kimbra2702 napisał:

Razem z obudową to na pewno. Monitor jak się zmieści w budżecie to świetnie, a jak ma obniżyć znacząco wydajność sprzętu to się obejdzie, dołożę później. 

Też nie musi być wypas. Grałem na słabych z laptopów i było okey 😉  Potrzebuje kupić jeden, bo jeden już mam. 

widzisz to tak nie działa , jest dany budżet plus powiedzmy widełki +/- , i do tego dobiera się podzespoły, inny będzie zestaw za 6tys inny za 9 tys. 

wstępnie można coś poplanować na AMD , ale można tez coś pokombinować na Intelu 

Procesor AMD Ryzen 7 5700X, 3.4 GHz, 32 MB, BOX (100-100000926WOF)

Chłodzenie CPU be quiet! Shadow Rock 3 120mm (BK004)

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-A GAMING

lub

Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK

Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RB1K2/32)

Dysk SSD Kingston Fury Renegade 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G )

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 750W (BN343)

Karta graficzna Asus TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti OC 12GB GDDR6X (TUF-RTX4070TI-O12G-GAMING)

monitor np.

Monitor iiyama G-Master G2770QSU-B1 Red Eagle

lub

Monitor Gigabyte M27Q Rev 2.0

a obudowa to np. jedna z trzech która się Tobie będzie bardziej podobać  

Obudowa Lian Li LANCOOL 216 (LANCOOL216-X)

Obudowa Endorfy Arx 500 ARGB (EY2A011)

Obudowa Zalman Z10 Plus

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło 9600zł w media expert. Nie ma źle. 

Pare pytań

Obudowe dałem LIAN LI Lancool II Mesh C Performance taka była dostępna wydaje się porządna? 

Procek nie jest za słaby do gpu?

Czy budowa na am4, a nie 5 jest podyktowana ceną? Dałoby rade zbudować na am5, teoretycznie zestaw byłby bardziej przyszłościowy?

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 850W vs MSI MPG A850G PCIE5 850W 80+Gold ATX 3.0? 

Czy combo amd i radeon daje faktycznie różnice w wydajności vs  amd i RTX? 

Możemy budżet dać do ~10k i niech będzie święty spokój 🙂 

Edytowane przez Kimbra2702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem z ciekawości takie coś pytanie jak to wypada w porównaniu z twoim I czy będzie działać 😄 

Chłodzenie wodne 

Endorfy Navis F280

Płyta główna 

MSI PRO B650M-A WIFI

Pamięć ram 

Kingston FURY Renegade DDR5 32GB (2 x 16GB) 6000 CL32 

Dysk ssd 

Lexar NM800PRO 1TB M.2 PCIe Gen4x4 NVMe

Zasilacz 

MSI MPG A850G PCIE5 850W 80+ Gold

Karta graficzna 

Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti GAMING OC 12GB (nie było asusa) 

Procesor 

AMD Ryzen 7 7700 BOX (100-100000592BOX)

Monitor led 

iiyama G-Master Red Eagle G2770QSU-B1 - gamingowy - 27" - 2K - 165Hz - 0,5ms

 

Obudowa 

Endorfy Arx 500 Air

Wyszło 10 554 zł 

Jeszcze nie sprawdzałem w innych sklepach czy coś nie wychodzi taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi za zestaw pod AM4 wyszło w owocowym sklepie (Morele) 9011pln 

Ryzen 7 5700X pod AM4 to najlepszy stosunek cena wydajność temperatury , a grając w 1440p tylko to potwierdza. 

da się natomiast zauważyć ze platforma pod AM5 patrząc w przyszłość jest bardziej przyszłościowa,  np. o nowe CPU, ale trzeba rozbić świnkę skarbonkę XD 

i tak zestaw który zaproponowałeś powinien dobrze działać. 

a co do porównania np. w grach Ryzen 7 5700X vs Ryzen 7 7700 w zależności od tytułu, będzie o kilka FPS wincyj, ale w innych będę oferować taka sama wydajność.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk ADATA Legend 960 Max 1TB SSD                                                 299 zł

Procesor AMD Ryzen 7 7800X3D                                                          2 061 zł

Zasilacz MSI MPG A850G 850W 80 Plus Gold PCIe5.0                      599 , 00 zł

Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4070Ti Gaming OC 12GB  4 199 , 00 zł

Płyta główna MSI MAG B650 Tomahawk WiFi                                      891 , 98 zł

Chłodzenie CPU BE QUIET! Dark Rock Pro 4 BK022                            409 , 00 zł

Wychodzi 8459 zł w media expert 

 

Reszta w proline

ZENPC Z3 Mesh AIR                                                                                  399 zł 

Pamięć G.Skill Flare X5 DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30       555 zł 

iiyama G-Master Red Eagle G2770QSU-B1 27" - 2K - 165Hz 0,5ms  1299 zł 

Całość 10712 zł 

Chłodzenie dark rock 4 pro vs  wodne Arctic Liquid Freezer II 360 ??

Karte graficzna polecali mi z asus tuf jest sens? 

Płyta MSI MAG B650 Tomahawk WiFi    vs  Asrock B650E PG RIPTIDE WIFI?? 

 

Mam takie coś jednak staneło na AM5 i rozbicie skarbonki 😄 Opinia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta główna zdecydowanie MSI, nie jestem fanem ASRocka 

ale tyż mała uwaga , chcąc zastosować chłodzenie wieżowe powietrzne, trzeba uwzględnić ze płyty główne posiadają stosunkowo wysokie radiatory na sekcji zasilania i dopiero w czasie montażu wyjdzie w praniu czy dane chłodzenie nie będzie dotykać czy kolidować z radiatorami.

2 godziny temu, Kimbra2702 napisał:

Chłodzenie dark rock 4 pro vs  wodne Arctic Liquid Freezer II 360 ??

to dam Tobie inne porównanie  XD

Chłodzenie CPU Deepcool AK620 (R-AK620-BKNNMT-G) vs Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4 Pro (BK022)

Asus TUF i RTX 4070TI występuje w dwóch wersjach 

TUF-RTX4070TI-12G-GAMING -Taktowanie rdzenia w trybie boost:  2610 MHz

TUF-RTX4070TI-O12G-GAMING - Taktowanie rdzenia w trybie boost: 2730 MHz

powiem szczerze ze nie wiem czy Gigabyte Gaming czy Asus TUF , bo jak miał bym dopłacić to do wersji np.

ROG-STRIX-RTX4070TI-O12G-GAMING 

ale w podobnych pieniądzach można też kupić 

Gigabyte Aorus GeForce RTX 4070 Ti Master 12GB GDDR6X (GV-N407TAORUS M-12GD)

i po rejestracji otrzymuje się gwarancje 48 miesięcy zamiast 36 miesięcy, i to jest atut warty dopłaty nie tylko wyższe zegary w trybie boost  

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N407TAORUS-M-12GD#kf

2 godziny temu, Kimbra2702 napisał:

ZENPC Z3 Mesh AIR 

ciekawa obudowa 

dysk SSD M.2 tak aby tez nie było za łatwo XD 

ADATA Legend 960 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (ALEG-960-1TCS)  - TBW (Total Bytes Written) 780 TB i posiada szyfrowanie sprzętowe jak ktoś z tego korzysta

lub

Kingston Fury Renegade 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRS/1000G ) - TBW (Total Bytes Written) 1000 TB , ale nie posiada szyfrowania sprzętowego. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...