Skocz do zawartości
wroner

Zestaw PC ~ 5000 PLN.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Do 2 miesiecy mam zamiar oddac ojcu moja stara platforme i (Ryzen 5 3600 + 1660 super) i kupic sobie cos nowego pod gry.

Nie jestem jakims pro wyjadaczem, lubie sobie pograc czasem w jakies nowosci typu cyberpunk, diablo 4 czy jak wyjdzie nowy Wiedzmin.

Gram na 34" monitorze ultrawide -  AOC CU34G2X/BK

 

Powiedzcie mi dobrzy ludzie - zostac przy AM 4 czy isc w AM5 ?

 

W AM4 zlozylem cos takiego: https://www.morele.net/inventory/info/71c570fa/

Jak wg Was wypada polaczenie R7 5700x+RX6800 ? Da rade czy np wrzucic 5600x+RX 6800XT ?

Może jakies male modyfikacje w tym budzecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

to czy warto iść w AM5  to patrząc czysto wydajnościowo to tak , ale do takiej platformy trzeba trochę dołożyć.

Ryzen 7 5700X to obecnie dobra opcja zakupu , czyli cena zakupu od oferowanej wydajności i temperatury.  

w zestawie wybrałeś płytę główna z dość słabym Wi-Fi i BT, człowieki co użytkują się uskarżają ze potrafi zrywać połączenie, planując wykorzystanie Wi-Fi warto było by się zagłębić w specyfikacja alby karta była Intela , a nie Mediatek , i obsługiwała standard  ax a nie tylko ac czyli np.

Płyta główna Asus PRIME B550M-A WIFI II

lub dopłacić do o ile budżet pozwala to np.

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II

karta graficzna , kupując dla siebie raczej nastawiał bym się na Sapphira wersje Nitro+ ale trzeba by sporo dopłacić , ale np. 

Karta graficzna Sapphire Pulse Radeon RX 6800 Gaming OC 16GB GDDR6 (11305-02-20G) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie do Wi-Fi to raczej dodatkowy bajer gdyby mi providerem neta wyłączył podczas konserwacji czy coś . Gdy na to mocno wpłynąć na budżet to możemy to olać.

 

No szafirek w wersji nitro sporo droższy, ale ten drugi to ok 200 PLN różnicy - do zaakceptowania.

 

Zasilacz uciagnie tego demona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wroner napisał:

Zasilacz uciagnie tego demona?

oczywiście ze tak, ale  

 ale, faktem jest tez ze zasilacze cechują się najwyższą sprawnością przy 50/55% obciążenia , a nie 80/90%  ...

ale aby zasilacz był odpowiednio dobrany,  czyli np. licząc po mojemu , karta graficzna bierze XXX W i to wtedy x2 , to taki RX 6800 potrafi wciągnąć około 260W i do tego procesor , bez OC w szczycie około 130W , ale po OC potrafi szarpnąć do ponad 220W XD

czyli np. 260W x2 + 130W i na resztę powiedzmy 60W , czyli 710W to taki 750W był by miarę optymalny. 

budżet jest jaki jest, ale kopiując zasilacz z wyższej półki , człowieki bardzo rzadko zgłaszają piszczące cewki w kartach graficznych.     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wroner napisał:

Jak ogólnie oceniasz zestaw?

każdemu wedle potrzeb, oraz posiadanego budżetu ,czy warto dopłacić ? to już zależy od własnego podejścia.  

PC powinien działać, na tym zestawie, ale

każdy ma własne podejście do budowy PC, ja nie polecam ani nie zachęcam do oszczędności np. na płycie głównej czy tym bardziej na zasilaczu. 

jak już pisałem , ale to jest tylko moje zdanie i inni nie musza się z tym zagadać.

bez Wi-Fi

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-A GAMING   ALC - Supreme FX S1220A , i Złącze Thunderbolt 

z Wi-Fi

Płyta główna Asus ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II   ALC -Supreme FX S1220A , i Złącze Thunderbolt 

Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK MAX WIFI   ALC - Realtek ALC 897 czyli znacząco słabszy kodek audio i brak Thunderbolt  , ale za to posiada gniazdo z wyjściem na front panel obudowy USB-C , ale , ale twoja wybrana obudowa i tak nie posiada z przodu USB-C.

pamięć ok

lub nisko profilowa   

Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL16 (CMK32GX4M2D3600C16)

Pamięć Mushkin Redline ST, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 (MRF4U360JNNM16GX2)

chłodzenie np.

Chłodzenie CPU Deepcool AG400 (R-AG400-BKNNMN-G-1)

a z droższych to np. 

Chłodzenie CPU Deepcool AK500 (R-AK500-BKNNMT-G)

Chłodzenie CPU be quiet! Shadow Rock 3 120mm (BK004)

dysk NM620 , część użytkowników zgłasza problem z wykrywaniem przez płytę główna, agresywna polityka cenowa nie zawsze przekłada się na jakość, i np. 

TBW (Total Bytes Written) 500 TB

a np.

Dysk SSD ADATA Legend 840 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (ALEG-840-1TCS) i TBW (Total Bytes Written) 650 TB

Dysk SSD ADATA Legend 850 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (ALEG-850-1TCS) i TBW (Total Bytes Written) 1000 TB

zasilacz np.

Zasilacz Thermaltake Toughpower GF 750W (PS-TPD-0750FNFAGE-2) i gwarancja 10 lat. 

a dla siebie to bym raczej rozpatrywał czy brać już zasilacz z ATX 3.0 czy nadal kupować w starszej wersji. 

Zasilacz Fractal Design Ion Gold 850W (FD-P-IA2G-850)

Zasilacz MSI MPG A850GF 850W (306-7ZP0C11-CE0)

czy ATX 3.0

Zasilacz MSI MAG A850GL PCIE5 (306-7ZP8A11-CE0)

Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 850W (BN344) 

obudowa , co się komu podoba bylaby w środku była funkcjonalna  , np. 

Obudowa Genesis Irid 505F (NPC-1997) ma jeden wiatrak wincyj XD 

 

    

 

 

 

 

  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...