Skocz do zawartości
jesgut

Para CPU+GPU za max. 900zł (AM4)

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, jesgut napisał:

Macie jakieś propozycje?

Witam 

jak to rozumiesz ?,  przeszukać za Ciebie oferty na alledrogo czy OLX ? 

nowy CPU Ryzen 5 3600 to około 300-320pln. 

używany GTX 1660 Super około 550pln i można znaleźć na gwarancji producenta , a właśnie, kupując sprzęt używany ze świata tylko i wyłącznie o ile jest jeszcze na gwarancji producenta i o ile sprzedający posiada dowód zakupu , a nie ze często sprzedający pisze ze nie posiada XD   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

Ale czekaj, jakikolwiek procesor? To płytę też będziesz dokupywał?

No wolałbym zostać przy am4 bo posiadam płytę na tym sockecie, ale jeśli masz jakąś sensowną propozycje z Intela to pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cryforger napisał:

ogólnie to trochę kosztuje i w 900 zł niełatwo coś polecić... A z czego się przesiadasz CPU + GPU? 

Proponowałbym Ryzen 5 5600 600 zł + RX 6650 1100 zł = 1700 zł niestety... 

jak ktoś ma określony budżet bo np. jest jeszcze osoba nie pracującą z racji np. wieku to co ?, i taka czy inna summę pieniędzy zbierał xxx czasu to nagle skąd miał by zwiększyć budżet x2 ?   , to ja proponuje zrób mu przelew na ta różnice.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty jesteś z pomocy socjalnej że chcesz robić przelewy nie pracującym? Trzeba pokazać ile co kosztuje, za 900 zł kolega nie skompletuje nic mega wydajnego względem tego co pewnie ma... Powiedzmy wprost, niech procesor zostawi ten co ma, i te 900 zł wprost niech pójdzie na kartę graficzną. A na procesor może uzbiera się co nie co za parę miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cryforger napisał(a):

a Ty jesteś z pomocy socjalnej że chcesz robić przelewy nie pracującym? Trzeba pokazać ile co kosztuje, za 900 zł kolega nie skompletuje nic mega wydajnego względem tego co pewnie ma... Powiedzmy wprost, niech procesor zostawi ten co ma, i te 900 zł wprost niech pójdzie na kartę graficzną. A na procesor może uzbiera się co nie co za parę miesięcy. 

Widzę że się niezła kłótnia rozpętała, po pierwsze - jestem jeszcze grubo przed 18 i w moim wieku mógłbym jedynie chodzić na zbieranie owoców czy coś w tym stylu, po drugie - szukam rady bo na razie uzbierałem tyle pieniędzy że tylko na taki budżet w dobieraniu CPU i GPU mogę sobie pozwolić, pozostałe pieniądze idą na inne podzespoły, po trzecie - nie dozbieram więcej pieniędzy bo komputer potrzebny mi jest na teraz(szkoła), a nie mam żadnego laptopa bądź innego komputera, w tej chwili jestem w posiadaniu obudowy, zasilacza oraz płyty głównej, więc nie mogę zostać przy procesorze który mam w tej chwili bo zwyczajnie tak owego nie mam

Godzinę temu, Cryforger napisał(a):

a Ty jesteś z pomocy socjalnej że chcesz robić przelewy nie pracującym? Trzeba pokazać ile co kosztuje, za 900 zł kolega nie skompletuje nic mega wydajnego względem tego co pewnie ma... Powiedzmy wprost, niech procesor zostawi ten co ma, i te 900 zł wprost niech pójdzie na kartę graficzną. A na procesor może uzbiera się co nie co za parę miesięcy. 

Poza tym, nie zależy mi na czymś co ma pracować jak jakiś komputer z NASA, po prostu chce jak najlepszą maszynę w takim a nie innym przedziale cenowym

Nie którzy ludzie są jacyś dziwni, naprawdę, pytam tylko o coś co będzie w moim budżecie a chłop mi daje propozycje co przekracza mój budżet o drugie tyle, mega pomocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jesgut napisał:

Widzę że się niezła kłótnia rozpętała

żadna kłótnia , różnica podejścia do tematu, oraz wiedza praktyczna wynikająca i ilości przerobionych przypadków, co przekłada się na tzw. doświadczenie

6 godzin temu, Cryforger napisał:

kolega nie skompletuje nic mega wydajnego względem tego co pewnie ma... Powiedzmy wprost, niech procesor zostawi ten co ma

a nie błędne założenia , bo , moje założenia były słuszne ze autor wątku jest osoba niepełnoletnia i co się z tym wiąże. 

skoro jest określony budżet i autor nie zakłada "widełek" to trzeba wskazać co będzie najlepsze lub optymalne w danym budżecie, a nie wskazywać ze coś za kwotę x2 będzie lepsze czy wydajniejsze.         

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...