Skocz do zawartości
Takatsuki

RTX 3080 problem z wydajnością w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwne problem z nagłą utratą wydajności we wszystkich grach.

 

Posiadam kartę graficzną rtx 3080, dziś włączyłem komputer i obojętnie jaką grę włączę, to spadek wydajności jest w setkach procent np. Fort Solis, bez problemu utrzymywałem na obecnych ustawieniach 60 klatek ze sporadycznymi spadkami, obecnie jest między 12, a 14 klatek, albo rocket reague, nie jest wstanie nawet utrzymać 50 klatek, jest około 45 i spada czasem poniżej 40. Nie ma żadnych artefaktów, czy problemu z jakimkolwiek użytkowaniem komputera, poza grami. Może jakieś pomysły, czy faktycznie coś z kartą nie tak, czy może coś z oprogramowaniem jest nie tak? Jakby co użyłem DDU i odpiąłem i podpiąłem na nowo kartę graficzną.

 

Dodatkowo zauważyłem, że karta wykorzystuje jakieś 240mhz, a nie około 1900mhz, czasem podskoczy do ponad 300mhz. Tyczy się to gier, nie pulpitu, tutaj skoki wykorzystania rdzenia raczej prawidłowe, więc coś jakby blokowało wydajność w grach.

Edytowane przez Takatsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli system z sterownikiem niczego nie namieszały , to trzeba wyjść z założenia ze z karta nie jest dobrze , kartę przetestował bym na innym PC i dopiero zdecydował co dalej z nią zrobić , czy jest to wina system/sterownik i wystarczy przeinstalować system na nowy, czy jednak problem dotyczy tylko karty i wtedy, zdecydować gdzie i do kogo ja wysłać na serwis w celu diagnostyki, i ewentualnej naprawy.

jeśli to jest kwestia, powiedzmy tylko sekcji zasilania karty graficznej, to taka naprawa nie powinna wynieść aż tak dużo , ale jednak jeśli do wymiany był by chipset graficzny nooo to wtedy cena takiej operacji może zaskoczyć, i trzeba by mieć spory sentyment do sprzętu aby taka naprawę zlecić , ale szczegółu to już bezpośrednio z firma /osoba co taka naprawę by wykonały. 

zawsze możesz napisać do , i podpytać jak to wygląda według ich oceny. 

Paweł Ostrówka

https://www.youtube.com/@Ostrowka/about    

Wielki Elektronik Shorts 

https://www.youtube.com/@wielkielektronikshorts/about

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2023 o 19:23, Mr.T... napisał:

Witam

jeśli system z sterownikiem niczego nie namieszały , to trzeba wyjść z założenia ze z karta nie jest dobrze , kartę przetestował bym na innym PC i dopiero zdecydował co dalej z nią zrobić , czy jest to wina system/sterownik i wystarczy przeinstalować system na nowy, czy jednak problem dotyczy tylko karty i wtedy, zdecydować gdzie i do kogo ja wysłać na serwis w celu diagnostyki, i ewentualnej naprawy.

jeśli to jest kwestia, powiedzmy tylko sekcji zasilania karty graficznej, to taka naprawa nie powinna wynieść aż tak dużo , ale jednak jeśli do wymiany był by chipset graficzny nooo to wtedy cena takiej operacji może zaskoczyć, i trzeba by mieć spory sentyment do sprzętu aby taka naprawę zlecić , ale szczegółu to już bezpośrednio z firma /osoba co taka naprawę by wykonały. 

zawsze możesz napisać do , i podpytać jak to wygląda według ich oceny. 

Paweł Ostrówka

https://www.youtube.com/@Ostrowka/about    

Wielki Elektronik Shorts 

https://www.youtube.com/@wielkielektronikshorts/about

Pomogło przeinstalowanie windowsa, ale nawet usunąłem każdy możliwy program i wyczyściłem wszystko, łącznie z rejestrami i nic nie pomogło. Ciekawe co się tam tak nagle namieszało, bo to dość nietypowa sytuacja, żeby wydajność karty została jakby zablokowana w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Takatsuki napisał:

Pomogło przeinstalowanie windowsa

 ale jak to ?, to system mógł coś namieszać ?.

takie czasy panie, ze po jakiejś aktualizacji , możliwy efekt jak u Ciebie, lub w skrajnych przypadkach "ciemność, ciemność widzę "  XD   

najważniejsze ze przeinstalowaniu sytemu pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 04:51, Mr.T... napisał:

 ale jak to ?, to system mógł coś namieszać ?.

takie czasy panie, ze po jakiejś aktualizacji , możliwy efekt jak u Ciebie, lub w skrajnych przypadkach "ciemność, ciemność widzę "  XD   

najważniejsze ze przeinstalowaniu sytemu pomogło.

Wiem co masz namyśli, ale nigdy nie miałem z windowsem problemów, poza vistą 😄 Więc jeśli takie czasy, to powiem szczerze, jest bardzo dobrze, że do tej pory tylko jeden problem z windowsem, bo nie mogę sobie przypomnieć, jakiegoś problemu, pomijając viste 😄

Edytowane przez Takatsuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...