Skocz do zawartości
stary48

komputer z monitorem i systemem do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc mnie starszemu

czy ten komputer z tych części będzie działał dobrze i nie będzie się wieszał

bo takie coś mi polecili w sklepie a mam już stary 17 letni komputer na którym nic nie działa

Potrzebuję czegoś do przeglądania internetu i oglądania filmów z youtube

i coś energooszczędnego żeby dużo prądu nie zużywało

 

procesor 12100 f

chłodzenie boxowe z procesorem niewiem czy takie wystarczy do tego procesora czy trzeba jakieś mocniejsze

płyta główna gigabyte b760m ds3h

pamięć lexar thor ddr4   2x16 gb  i jakie 3200 czy 3600

i tu niewiem czy brać pamięci tej firmy bo tu jeden użytkownik chyba tomcug się wypowiadał

że z płytą gigabyte najlepiej działają pamięci kingston

dysk ssd 1 tb kioxia exceria

dysk hdd 2 tb

nagrywarka dvd

zasilacz endorfy vero l5 80+ bronze 700wat

obudowa  tu dwa typy z wnęką na nagrywarkę dvd

nantec armadillo g2  lub

modecom harry 3

grafika gforce 4600 rtx 8 gb

windows 10 profesional

monitor aoc 24G2SAE/BK   i tu mi mówili że monitory płaskie bardziej męczą oczy od zakrzywionych

to niewiem czy jakiś zakrzywiony nie wybrać jak byście mogli coś polecić

razem w tym sklepie wychodzi około 4500 zł to mam 500 zł rezerwy jak uważacie że warto

coś zmienić żeby lepiej działało to prosze o sugestie

 

dziękuje za wszelką pomoc

 

 

 

Edytowane przez stary48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stary48 napisał(a):

Potrzebuję czegoś do przeglądania internetu i oglądania filmów z youtube

Skoro tak, to nie ma najmniejszego powodu, żeby płacić za Windowsa. Absolutnie żadnego. Zainstaluj sobie Linuxa Minta i przestań się wygłupiać. Piszę to jak najbardziej serio. Wrzuciłem go moim rodzicom, którzy używają laptopa do dokładnie tych samych celów, co Ty i pewnie nawet do dzisiaj nie wiedzą, że nie używają już systemu od Microsoftu. Nie ma się czego bać.

1 godzinę temu, stary48 napisał(a):

grafika gforce 4600 rtx 8 gb

Do Twoich zastosowań, nie potrzebujesz dedykowanej karty graficznej w ogóle. Może gdybyś chciał odtwarzać filmy w 4k, miałoby to jeszcze jakiś sens, ale już z pewnością można wybrać coś tańszego niż 4060. Ja bym proponował wziąć procesor ze zintegrowanym układem graficznym i sprawdzić czy w ogóle potrzebujesz czegoś więcej.

1 godzinę temu, stary48 napisał(a):

zasilacz endorfy vero l5 80+ bronze 700wat

Możesz spokojnie brać coś o mniejszej mocy do tej konfiguracji. Nawet jeśli zdecydujesz się na dorzucenie grafiki.

1 godzinę temu, stary48 napisał(a):

mówili że monitory płaskie bardziej męczą oczy od zakrzywionych

Nie ma żadnej różnicy w zmęczeniu oczu między płaskim a zakrzywionym monitorem. Wszystko rozbija się o jakość samej matrycy i poprawne oświetlenie otoczenia.

1 godzinę temu, stary48 napisał(a):

pamięć lexar thor ddr4   2x16 gb  i jakie 3200 czy 3600

Bez różnicy, bierz co będzie tańsze. Co więcej, o ile nie odpalasz 100 kart na raz w przeglądarce, możesz spokojnie wrzucić 2 x 8 GB, jeśli cenowo wypadałoby to korzystniej. W zupełności Ci wystarczy. Zwróć uwagę, że odnoszę się do samej specyfikacji, a nie producenta, bo nie mam opinii o pamięciach Lexara.

 

Podsumowując, możesz spokojnie zaoszczędzić kupę kasy i nie musisz od razu wydawać pięciu tysięcy. ;)

Edytowane przez VVilkacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź

to kupię procesor z wbudowaną grafiką a windows zostawie bo jak się u nich składa cały komputer to windows 10 albo 11 pro jest w promocji tanio i montaż komputera za darmo a nawet sie do tych windowsów przyzwyczaiłem bo teraz mam kompurer z windowsem xp jeszcze

a pamięci wezme tansze tylko mówili mi że trzeba 32 gb żeby windows 10 działał płynnie i niewiem czy 16 gb wystarczy ?

a jeszcze czy w monitorze ilość tych klatek na sekunde ma znaczenie dla oczu czy lepiej kupić 75 klatkowy czy np 165 i czas reakcji ekranu czy im krótszy np 1 ms to lepiej dla oczu czy wystarczy 5 ms  ?

Edytowane przez stary48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz sobie polecane zestawy i wybierz jakiś tańszy. Akurat teraz AMD ma mocniejsze wbudowane grafiki więc w nie bym szedł. Np. coś takiego https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-wrzesien-2023-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach?page=0,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy te procesory AMD to dobra firma dobre procesory teraz robią ??

bo miałem kiedyś procesor amd chyba duron się nazywał i się zepsuł szybko

a tego co mam teraz to jest intel core2 duo i tak jak pisałem działa już kilkanaście lat

i jeszcze o ten monitor się spytam czy takie parametry jak jasność i kontrast mają znaczenie

dla zmęczenia oczu czy im wyższe to lepsze ?

a do oglądania filmów to jaka matryca jest lepsza led va   czy led ips

I jak możecie to proszę polećcie jakiś monitor 24 calowy tak do 1000 zł

Edytowane przez stary48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, stary48 napisał(a):

to kupię procesor z wbudowaną grafiką a windows zostawie bo jak się u nich składa cały komputer to windows 10 albo 11 pro jest w promocji tanio i montaż komputera za darmo a nawet sie do tych windowsów przyzwyczaiłem bo teraz mam kompurer z windowsem xp jeszcze

a pamięci wezme tansze tylko mówili mi że trzeba 32 gb żeby windows 10 działał płynnie i niewiem czy 16 gb wystarczy ?

a jeszcze czy w monitorze ilość tych klatek na sekunde ma znaczenie dla oczu czy lepiej kupić 75 klatkowy czy np 165 i czas reakcji ekranu czy im krótszy np 1 ms to lepiej dla oczu czy wystarczy 5 ms  ?

Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że jeśli masz Windowsa XP, to bardziej Ci się spodoba Mint niż Windows 10 lub 11. ;)

16 GB wystarczy w zupełności, jeśli tylko przeglądasz internet. Bez względu na system operacyjny.

Wbrew temu, co Ci powiedzą, częstotliwość odświeżania w codziennym użytkowaniu (bez grania) nie ma żadnego znaczenia. Czas reakcji to samo. Dużo ważniejsza jest jakość samego panelu i poprawne oświetlenie stanowiska. Najtańszy Eizo będzie dla Ciebie dużo lepszy niż monitor "gamingowy" ze 144 hercami i innymi nabłyszczaczami E-414 za 1 000 zł.

13 minut temu, stary48 napisał(a):

a czy te procesory AMD to dobra firma dobre procesory teraz robią ??

bo miałem kiedyś procesor amd chyba duron się nazywał i się zepsuł szybko

a tego co mam teraz to jest intel core2 duo i tak jak pisałem działa już kilkanaście lat

Od dawna nieaktualne mity.

Edytowane przez VVilkacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję to zamówię ten komputer u nich w sklepie w takiej konfiguracji z procesorem amd

tylko z monitorem jest problem bo mam ich cennik i niema monitorów takiej firmy Eizo sa takie :

AG  AOC   Philips MSI  Asus Dell Iyama  Samsung Gigabyte a chciałbym nowy monitor żeby gwarancja była na niego

znalazłem w sklepie komputronik ale to za drogie to może Państwo podpowiecie jakiś model z tych firm co wymieniłem wyżej i taki do 24 cali wielkości i 1000 zł

Edytowane przez stary48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stary48 napisał(a):

Dziękuję to zamówię ten komputer u nich w sklepie w takiej konfiguracji z procesorem amd

tylko z monitorem jest problem bo mam ich cennik i niema monitorów takiej firmy Eizo sa takie :

AG  AOC   Philips MSI  Asus Dell Iyama  Samsung Gigabyte a chciałbym nowy monitor żeby gwarancja była na niego

Ten firmy eizo to gdzie można kupić ?

Jeśli to ma być do 1000 zł w 24 calach to nigdzie, bo one są droższe. Potraktuj moją radę bardziej jako nieprzejmowanie się takimi rzeczami jak częstotliwość odświeżania czy czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD robi dobre procesory, grafiki trochę mniej udane całościowo, ale wydajne.

Procesor według mnie obojętnie czy Intel czy AMD.

HDD bym zmienił na SSD, bo są aktualnie bardzo tanie.

Edytowane przez angry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...