Skocz do zawartości
First Ever

Buduję battlestation... stanowisko pod PC.

Rekomendowane odpowiedzi

48 calowy OLED od ASUSa dojdzie do mnie w środę, więc muszę dzisiaj zamówić biurko, bo nie chcę go później używać na podłodze.
Od razu zaszaleję i stworzę sobie motyw graficzny ASUS ROG - tapeta oraz mouse pad pozostają i nie podlegą dyskusji.

ASUS ROG podkładka 90x30cm: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08BWXM9Z7/ (cena z d***)

Biurko opcja 1: standardowe (białe lub czarne): https://www.amazon.co.uk/dp/B09TD9D7TK/
Biurko opcja 2: automatyczne (białe lub czarne): https://www.amazon.co.uk/dp/B08PFH81J6/

Zrobiłem szybką wizualizacje - wymiary są zachowane (podkładka wejdzie na milimetry między otwory na kable w biurku 1), opcja 2 jest 2x droższa.
Na podkładcę będzie klawiatura i mysz Logitecha (z odpowiednim motywem podświetlenia), nie dodawałem do wizualizacji (nie mam czasu).

Znalazłem ramię które utrzyma monitor o wadze do 18KG (ten ASUS ma 15KG): https://www.amazon.co.uk/gp/product/B08RS2SD4T
Jest podobne w kolorze białym (ale droższe o kolejne £20): https://www.amazon.co.uk/dp/B0BCJG24BF/
Białe ramię może być ciekawe jeżeli wybiorę białe biurko...

Przygotowałem 4 propozycje...

Desk_2.thumb.jpg.8faabf95684642e761baf8a4c3dd8123.jpg

Kupuję też nowe krzesło i też będę musiał zdecydować czy czarne czy białe.... (do zestawu).
Biurko (nie regulowane, wydaje mi się solidniejsze), wytrzyma udźwik 80kg, natomiast to elektryczne tylko 50kg.
Z drugiej strony kompletnie nie podobają mi się wycięcia pod kable w blacie w biurku nr. 1.

Co byście wybrali... w środę mogę zamieścić zdjęcia działającego zestawu...

Edytowane przez First Ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym wybrał biurko NR 2 - taki gust mam po prostu, wole ciemne biurko. Płyta z tyłu robi lepsze wrażenie niż pusta przestrzeń

No i co tam będziesz składał tak w ogóle bo na większe rzeczy sam wybrałem ze 4 lata temu takie coś:

https://cenowarka.pl/vector-custom-design-vd01-desk-benchtable-czarny-vdrmvp04-a1475253.html

Zależało mi że wszytko schować w biurku - kable, listwy zasilające, switch. No i super wygląda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2023 o 11:43, ATB-FLASH napisał:

No i co tam będziesz składał tak w ogóle bo na większe rzeczy sam wybrałem ze 4 lata temu takie coś:

https://cenowarka.pl/vector-custom-design-vd01-desk-benchtable-czarny-vdrmvp04-a1475253.html

Zależało mi że wszytko schować w biurku - kable, listwy zasilające, switch. No i super wygląda.

 

Ogólnie cena £890 to trochę dużo i te ich logo jest dla mnie nie do zaakceptowania (ciekawe czy dołączają naklejkę na czoło).
Lubię 'Old Skool', czyli nie RGB, a minimalizm i jakiś sensowny motyw - w tym przypadku będzie to ASUS ROG.
Śmieszne jest to, że posiadam tylko monitor z tej serii, ale mam płytę główną i kartę graficzną ASUS'a.

Wracając do tematu - wybrałem opcję 4, bo nie podobały mi się dziury w blacie w opcji 1 i 2.

Nigdzie nie mogę znaleźć specyfikacji portów USB jakie używają w tym FLEXISPOT Comhar EW8B - to są USB tylko do ładowania?
Jeżeli to jest do danych, to kolor portów nie wróży dobrze... będę pewnie to modyfikował pod USB 3.2 Gen2.

Jak już wszystko poskładam i posprzątam to pokażę efekt końcowy...

Penthouse.jpg

Edytowane przez First Ever

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE
Po 1 dniu planowania i 2 dniach na dostawy kurierskie oraz 1 noc na złożenie wszystkiego.
 

PXL_20230920_123812185.thumb.jpg.578643f174279c25c1b4035aed9364a5.jpgPXL_20230920_123904124.thumb.jpg.b9582ee813368655100190db5db8041c.jpgPXL_20230920_123959814.thumb.jpg.e5494d7c10b83f0a4c81db1de1b6db8a.jpgPXL_20230920_124108111.thumb.jpg.1d479c6103430b89ab8a4f4044e34f43.jpg

 

Przemyślenia...

 

  1. Te biurko wygląda fajnie i przy cenie £300 wydaje się być ok... ale, ten kto je projektował chyba nie słyszał o ramieniach do monitorów (nieakceptowalne). Blat ma grubość tylko 12mm (zaszaleli), ale wraz z metalową konstrukcją szerokość biurka wynosi 56mm i jest stabilny - chociaż nie mam zamiaru na niego wchodzić, bo producent określa maksymalny udźwig do 50kg. Wracając do ramienia - prawdopodobnie żadne ramię o dużym udźwigu dostępne na runku nie będzie "kompatybilne" z tym biurkiem, ponieważ dokręca się je nie na rancie a trochę wewnątrz (a tam biurko już nie ma grubości  trzeba coś podłożyć). Z godzinę (piłowałem dechy z jakiegoś starego łóżka by je tam podłożyć, ostatecznie się udało). Gdyby nie ten mankament dałbym 8.5/10, a tak daję 4/10 - co za debil to projektował, wystarczyło dodać do zestawu twardy kawałek deski o wymiarach 100x50x41mm i byłoby po problemie. Poza tym blat ma jakąś dziwną okleinę która masakrycznie łapie odciski palców. Szuflada jest otwierana w głupoowaty sposób, trzeba ją mocna złapać i pociągnąć (a nie ma za co). Nie mam zastrzeżeń do pracy biurka - zmiana regulacji działa sprawnie i cicho.
     
  2. Sprzedałem 2 stare zbędne monitory i upgrade do tego ASUS-a wyniósł £330. Używany w idealnym stanie i z gwarancją, problem było znalezienie kuriera który by to przewiózł w UK (wszyscy 95% odmawiają udzielenie ubezpieczenia na przewóz takiego sprzętu o takich gabarytach - udało się z FedEx). Po podłączeniu porządnym kablem DP 8K o długości 5m wszystko działa tak jak powinno, tzn. 4K@138Hz z HDR i 10bitowy kolor. Okazało się, że coś jest nie tak z dźwiękiem (statyczny szum jak cewki w niektórych kartach graficznych pod obciążeniem, ale 5x głośniejszy - po aktualizacji firmware monitora do wersji V028 problem zniknął).
     
  3. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, a wszystko co zaplanowałem pokryło się w 95% z rzeczywistością:
     
  • Trzeba było robić modyfikację biurka pod ramię do monitora - stworzyć podkładkę.
  • Na projekcie ramię zamontowane jest z lewej strony co wymagało kabla dłuższego o 2m (ok. 7m), więc zamontowałem z prawej strony.
  • Pad przesunąłem do prawej strony, mam większą powierzchnię pod myszką a z lewej strony miejsce na słuchawki (wizualnie jest ok).
  • Wcześniej miałem problem z podłączeniem kamerki Logitech Brio dłuższymi kablami, i w rozdzielczości 4K pojawiały się artefakty lub się rozłączała, ale obecnie wszystko działa ok.
  • Pozostało mi poukładanie kabli i przemyśleć co z nimi zrobić gdy będę chciał podnieść biurkow do góry i pracować na stojąco...
  • Zmiana z 3440x1440 na 3840x2160 dała trochę popalić RTX 4070 Ti. Gram w 4K więc największy wpływ na wydajność ma GPU (trzeba będzie pomyśleć o upgrade do RTX 5000?)

    JEŻELI BUDUJECIE COŚ PODOBNEGO (DUŻEGO) TO NIE SKŁADAJCIE TEGO SAMI - JEDNO STUKNIĘCIE I BĘDZIE PO ZABAWIE.
    NIE WIEM JAKIM SPOSOBEM UDAŁO MI SIĘ ZAMONTOWAĆ TO W POJEDYNKĘ (A MUSIAŁEM 3 RAZY POPRAWIAĆ).


    Może za jakiś czas zamontuję 400-strefowe podświetlanie, które stworzyłem pod mojego wcześniejszego 40-calowego Philipsa, powinno pasować...
     


    Pozdrawiam
Edytowane przez First Ever
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...