Skocz do zawartości
harykeogh

Cicha grafika do 1440p ultrawide bez przepłacania

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyboru nowej karty graficznej która ma zastąpić dotychczasowe 2070 super i mam nadzieję że forum mi coś podpowie.

Obecnie gram na monitorze ultrawide 1080p, ale planuję gdzieś tak za rok wymienić na 1440p ultrawide. Reszta komponentów to procesor 3700x i 16 gb ram, zasilacz 750 Corsair. Procek wymienię pewnie niedługo na 5800x3d.

Gry single player - rpg, strategie, akcji. Obecnie Starfield - który powoduje potrzebę wymiany, bo mój 2070 po raz pierwszy nie daje rady.

Interesuje mnie karta która teraz i przez najbliższe 3 lata pozwoli mi grać w 1440p ultrawide w 60 klatkach na max lub prawie max detalach. Ważna jest też dla mnie cisza, zarówno wiatraków jak i cewek. Nie lubię też płacić za coś czego nie wykorzystam. I chciałbym w miarę możliwości zachować zasilacz.

Przyglądam się 7900xt (np. Sapphire Pulse za 4200 PLN lub Hellhound za 4300 PLN). Ale często są te karty opisywane jako karty 'do 4k', a obecnie w 4k nie celuję. Więc pytanie - czy 7900 XT to dobry wybór? Czy nie jest to 'overkill' dla mojej planowanej rozdzielczości i ilości klatek? A może 7800 xt wystarczy? Jeżeli jednak 7900 XT - to który model jest najcichszy?

Edytowane przez harykeogh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączając wszystkie efekty na ultra i jeszcze RT, spokojnie taka 7900xt klęknie w 1440p ultra wide, ale to zawsze można docisnąć bezsensownymi efektami. Do takiej rozdziałki i detali prawie-ultra moim zdaniem potrzeba 7800XT lub więcej, ewentualnie RX6800 ale już posiłkując się mocno FSR w zależności od gry. 6700XT to taka karta do bieda ultra wide 1440p czyli minimum żeby w ogóle działało w miarę płynnie z FSR. 

Także myślę że 7800XT albo 7900XT który jest ciut overkillem i chyba lepiej kasę zostawić na kolejny upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...