Skocz do zawartości
Adonissov

Nowy komputer, nowy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Złożyłem nowego kompa, zdecydowałem się na MSI MAG B650 Tomahawk, Ryzen'a 7 7800X3D i mam dość spory problem. Odpalam kompa, przez 5 minut wyświetla czarny ekran, mysz i klawiatura nie działają (nie świecą) po czym jak gdyby nigdy nic wszystko wstaje i działa normalnie. Wyłączę kompa i znów to samo. BIOS najnowszy, EXPO włączone, fast boot out. Ogólnie problem pojawił się dziś, wczoraj, po złożeniu działało to w miarę, uruchamiał się z 30 sekund ale działał a teraz to jest katorga. Ktoś tak miał? Co powinienem zmienić?

Dysk na M.2, z poprzedniego kompa w którym działał bez zarzutów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ale tam masz o wiele więcej ustawień. Zobacz sobie tym programem co wyżej podałem. W TryIt! powinieneś wybrać takie nastawy, żeby chociaż pierwsze 5 pozycji się zgadzało, ew zejść do CL30 i przetestować. Tylko sprawdź czy widzisz Try it! w BIOS 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko MSI, moim zdaniem jedna z lepszych płyt na AM5, ale ogólnie to problem ten jest następstwem problemu z palącymi się prockami X3D, więc z jednej strony to ok, z drugiej nie.

A ustawienie pamięci ręcznie i tak nie zaszkodzi, daj znać jakbyś chciał jednak spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę kombinował z tym by zrobić uV temu Ryzenowi. Mam AiO 240, 3 wentylatory pure wings 2 120 na froncie, 140 pure wings 2 wyciągający na tyle. Całość w be quiet Pure Base 500DX i ten procesor na pulpicie potrafi dojść do 60⁰. Ryzen Master na eco ustawiony póki co

Edytowane przez Adonissov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne że w idle czasem wskoczy na 60*C, tam AMD ma czujniki. uV warto zrobić bo często napięcia są zawyżone, ale temperatury to sprawdź np w Cinebench, jeżeli tam przekroczy 95*C to coś jest nie tak, w każdym innym wypadku jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moi drodzy i jak widać niedawno dołączyłem do forum. Mam PC takiego jak na sygnaturce i niestety jest to komputer budżetowy. Na moim PC zagram w każdą grę która mi się spodoba. Modernizacje dalsze są zaplanowane jednak chyba nie powinno się wstydzić swojego komputera na którym się gra.😀   

Edytowane przez Cebula145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...