Skocz do zawartości
Astec

Używany komputer z i7 8700K dla 13 latka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stanąłem przed zadaniem zbudowania komputera z używanych części za 2000 zł. Zastosowania komputera są typowo multimedialne (łącznie z graniem). Chłopak lubi gry wyścigowe, ale nie wykluczone, że wkrótce dołączą kolejne tytuły. W obecnym komputerze siedzi i7 prawdopodobnie 2700K, a GPU to RX 470. O monitorze wiadomo tylko tyle, że jest to FullHD. Obecna wydajność komputera w nowych grach pozostawia wiele do życzenia i to nawet dla typowego 13 latka. Słabo znający się na komputerach ojciec chłopaka dostał od jakiegoś kolegi Intela i7 8700K i to właśnie on stanie się sercem nowego komputera. Na całą resztę może przeznaczyć 2000 zł i preferuje części używane. Wiadomo, że 8700K nie jest już najnowszym procesorem, ale powinnien zapewnić wystarczającą wydajność dla młodego wielbiciela gier komputerowych. Przejrzałem sporo ogłoszeń i nakreśliłem wstępny wygląd komputera.

-plyta głowna - ATX-owa Z370,

-RAM - 2x8GB 3200 i CL16, 

-karta graficzna - 2070 Super lub 5700XT,

-dysk - 500 GB na Sata,

-chłodzenie CPU - Fera 3 ARGB, 

-zasilacz - 600-650W z certyfikatem 80 Plus Bronze,

-obudowa - ATX z ledami i szklanym bokiem.

Tak wygląda teoria, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce.

Macie jakieś sugestie i rady jak się zabrać za szukanie odpowiednich komponentów i jakie ceny byłyby odpowiednie? Jakie polecacie podzespoły mieszczące się w założonych kryteriach, a może warto coś zmienić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak dla mnie to szkoda czasu i pieniędzy ładować się na starą platformę Z370. Zostaw RX470, jeszcze troche podziała. Reszte sprzedaj i kup używane/nowe podzespoły. 

Popatrz sobie nawet na nowe podzespoły. Teraz to dobry moment na zakup. Używane są w tej samej cenie lub tańsze o 50 zł.

Intel 12400F 699 zł

Płyta główna MSI PRO B760M 419 zł

2x16 GB pamięć ram 98 zł

DYSK SSD 2TB 359 zł

Zasilacz be quiet! System Power 10 550W 257 zł

Chłodzenie CPU Endorfy Fera 5 118 zł

Razem 1950 zł

Pozbieraj trochę lub daj cel dzieciakowi i w przyszlym roku kupicie lepszą kartę graficzną. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...