Skocz do zawartości
mikogth

Pł. gł AM4 + CPU + GFX - złożenie (12.2023) + pomoc w wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chcę od listopada składać komputer do grania. Ze względu na ceny AM5 w tym dwukrotną cenę za podzespoły, myślę o platformie na socket AM4. Procesor jaki bym wziął to 5800X albo 5800X3D. Grafika byłaby AMD Radeon RT 7800XT, RAM 64 - 128 GB (Kingston Fury RGB 3600MHz) 🙂
.
Z płyt zastanawiam się nad:
- ASUS ROG B550-F Gaming
- MSI MPG B550 Gaming Plus
Czy przy takim zestawie mogę w 4K grać, ew. którą z powyższych płyt brać, czy ew. patrzeć na kartę dźwiękową (MSI ma starszą niż ASUS)?
Co do budżetu nie mam określonego.
Proszę ew. o pomoc i poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

z tych dwóch płyt głównych wybrał bym Asusa.  

Radeon RX 7800 XT, testów na Internetach nie brakuje , wiec sam możesz się zapoznać z wydajnością takiej karty i czy jej wydajność wystarczy do płynnego giercowania w 4K, RTX 4070 wydajnościowo bardzo podobnie, i raczej to są karty do 1440p.    

trzeba patrzeć na wydana kwotę i jaka się uzyska wydajność , oraz możliwości upgrade.

to czy obecnie opłaca się budować nowa platformę od podstaw na AM4 ?  , zwłaszcza przy cenie Ryzen 7 5800X3D około 1.5tys.

a porównując do AM5 i wybierając np. AMD Ryzen 5 7600X w cenie około 1.2tys. 

fakt płyty główne AM5 czy zestawy pamięci ram DDR5 są sporo droższe porównując do płyt głównych  AM4 i DDR4 , ale skoro nie masz określonego budżetu to może warto było by przemyśleć budowanie nowego zestawu na podstawce AM5.      

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zostajesz przy am4 to pamiętaj żeby kupic 32gb ramu 4000 cl 18 (tak sa juz gry które tyle wymagają 64gb chyba jeszcze są przesadą ( chyba ze do pracy tyle potrzebujesz ale napisałeś ze do gier juz lepiej dołozyc do lepszej budy pokroju fractal design 7) raz ze drogo dwa to juz jednak poprzednia generacja wiec będzie ciężko odsprzedać... a ryzeny lubią szybszy ram wiec lepiej brac niewiele drozszy 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...