Skocz do zawartości
marsonpl

Rozdzielacz wewnętrznego USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Niedawno poprosiłem lokalną firmę o złożenie sprzętu z kupionych części - poniżej podaję część specyfikacji, która jak się wydaje ma znaczenie.

Intel Core i9 13900KF
ASUS Z790 ProArt Wi-fi Creator
Obudowa Lian Li O11 XL

Wszystko działa super ale powiedziano mi, że trzeba było użyć konwertera z USB 3.0 na 2.0 bo płyta ma tylko 2 porty USB 3.0 a obudowa ma 4 porty USB 3.0 i podobno nie dało się podłączyć wszystkich 4 portów USB jako 3.0 i tutaj moje pytanie - o ile nie kwestionuję tego, że płyta ma USB 3.0 czy nie można zamiast konwertera USB 3.0 na USB 2.0 można zastosować jakiś rozdzielacz? Typu w płytę wpinamy jeden port i "wychodzą 2 porty do wpięcia w obudowie? Pytam bo ta obudowa jest wysoka a ja jestem na wózku i ciężko mi dostać do tych portów, natomiast ta obudowa ma też 2 porty na USB i właśnie to te dwa porty, które są dla mnie najlepiej dostępne "przerobiono" na USB 2.0 - dałoby radę zrobić coś, żeby jednak wszystkie porty były USB 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

a miało być tak pięknie , w w praniu wyszło co innego XD 

nie nie, tak się nie da. 

ale zamiast kombinować, nie lepiej było by zakupić np. 

https://allegro.pl/oferta/hub-usb-3-0-rozdzielacz-4-porty-usb-z-wylacznikami-6706401891

i wtyczkę wpiąć z tyły płyty głównej ,a Hub położyć tak aby było najwygodniej z dostępem.    

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tutaj kłania sie przewaga obudów z zatokami 5,25" można dołożyć brakujące złącza w postaci albo prostego wyprowadzenia albo np czytnika kart ale w twoim przypadku nic nie zrobisz jesli potrzebujesz więcej niz dwa porty usb 3.0 na froncie masz dwie opcje albo kupic przedłużacz usb i podpiąć sie z tylu działać bedzie ale przy takiej budzie to troche słabo by wyglądało ( ja uzywam w takich przypadkach czegos takiego https://www.morele.net/kabel-usb-unitek-usb-a-usb-a-1-m-czarny-y-c457gbk-1219667/, albo kupic hub usb i podpiąć sie pod którys z tych dwóch które ci podłączyli ale uwaga kup hub aktywny (z mozliwoscia podłączenia dodatkowego zasilania) i miej na uwadze ze nie wszystko musi tak działać zwłaszcza jakbys chciał botowac system z dysku usb bo sterowniki załaduja sie pózniej jak juz system wstanie

a tak na marginesie to sprawdź czy np monitor nie ma wbudowanego huba usb 3.0 zawsze by to była jakaś opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, falcoon84 napisał:

raczej nie bardzo, bo w tym momencie tracimy usb-c z przodu obudowy. 

tak powiem od siebie,  liczyłem że autor wątku sam zainteresuje się tematem i znajdzie właściwą przejściówkę, a nie czekam, że podane zostanie na srebrnej tacy... dlatego np. wskazałem dwa inne rozwiązania nie koniecznie w pełni załatwiające sprawę, ale ponieważ sam temat jest o tyle ciekawy, bo fakt nie każda płyta główna posiada więcej niż jedno gniazdo USB - 3.0 , to takie rozwiązanie może być tez przydatne dla innych użytkowników, druga kwestia to trzeba wiedzieć czego się szuka , czyli co wpisać w wyszukiwarkę, bo albo trzeba posiadać wiedzę praktyczna, albo zajrzeć do wnętrza obudowy (zawsze mówią ze liczy się wnętrze XD )

czyli szukamy

USB 3.0 19 pin męski na USB 3.0 2 x 20 pin żeński 

i po chwili szukania mamy takie coś, i nawet alledrogo są , jak się popatrzy to są niezłe rozjazdy cenowe, w zależności kto sprzedaje itd. tylko trzeba uwzględnić też czas dostawy z Chin.   

https://allegro.pl/oferta/19-pinowy-naglowek-usb-3-0-plyta-glowna-usb-a-14275307104          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr.T... napisał(a):

liczyłem że autor wątku sam zainteresuje się tematem i znajdzie właściwą przejściówkę, a nie czekam, że podane zostanie na srebrnej tacy

Problem jest w tym, że nie wiem czego szukać więc nie - tutaj nie byłem w stanie sam niczego znaleźć także dziękuję za odpowiedź, fakt faktem, że kłania się moja niewiedza, założyłem naiwnie, że skoro płyta ma 2 złącza wewnętrzne no to spoko - wpinamy jedną wiązką wszystkie złącza USB do jednego portu w płycie, gdybym wiedział jak to wygląda po prostu kupiłbym inną płytę nie mówiąc już o tym, że na hurra poleciałem na najlepszy CPU intela na rynku a jak potem zacząłem o nim czytać to cała budowa musiała ulec zmianie 😉 plan był taki, żeby zasilacz, chłodzenie i buda została poprzednia - no ale niestety jak się okazało "przedobrzyłem" i trzeba było polecieć ze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...