Skocz do zawartości
Tindr

Zestaw gamingowy do 15k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po awarii starego kompa postanowiłem złożyć nowy zestaw(wcześniej zastanawiałem się nad modernizacją starego) - gram głównie w World of Warcraft plus crpg (Baldurs Gate, Cyberpunk), sporadycznie jakieś FPS - monitor 4k 60 Hz.

Budżet tak jak w tytule do 15 k pln.

Wstępnie złożyłem taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/eebc6fb7/

 

Teraz dwa szybkie pytania:

- czy chłodzenie zestawu wystarczy - czy iść w jakieś AIO?

- czy do tego gier jakie wymieniłem brać RTX 4090 czy jednak RX 7900 XTX wystarczy - głównie kwestia RT, DSLL 3.5 kontra technologie AMD - czy przy monitorze jaki posiadam bedzie to tak bardzo widoczne.

Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze wentylatory ze wględu na podswietlenie? bo wydajac taka kase na bude to wybrałbym fractal design refine 7 ale to bez rgb ewentualnie phanteks p600s

co do chłodzenia to nie pchałbym sie w wodne lepiej kupic cos drozszego z powietrznych a cena ta sama (noctua d15/p1)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ogólnie zestaw fajny, ale z tym chłodzeniem to trochę popłynąłeś XD 

zaproponował bym - Chłodzenie CPU Scythe FUMA 2 Rev. B  ale nie idzie obecnie kupić. 

to np.

Chłodzenie CPU Deepcool AK620 (R-AK620-BKNNMT-G)

to czy wybrać kartę Nvidia czy AMD to najlepiej jak sam zapoznasz się z testami wydajności, i sam podejmiesz decyzje jaka karta będzie dla ciebie lepszym wyborem, cena zakupu a wydajność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi. 

Co do karty jedyne co zatrzymuje mnie przed wyborem AMD to kwestia sterowników - ludzie piszą różne opinie. 

Chłodzenie po namyśle zmieniłem na https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-360-argb-acfre00101a-8519658/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tindr napisał:

Co do karty jedyne co zatrzymuje mnie przed wyborem AMD to kwestia sterowników - ludzie piszą różne opinie.

to zależy, jak ktoś wychodzi z założenia zostawiam wszystko na auto , a potem wątków na forach nie brakuje XD   

chłodzenie AIO to nie są bezgłośne czy bezawaryjne urządzenia ( najczęściej zdycha blokopompka ) ,oraz o czym nie piszą producenci w opisach produktu, ze raz na dwa lata wypadało by , spuścić płyn z układu , układ przepłukać i zalać nowym płynem ...

wybrane przez ciebie AIO, wydajnościowo ok i posiada długi czas gwarancji 72 miesiące. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tindr napisał:

Jeszcze takie szybkie pytanie - 4090 jakiej firmy byście polecili?

wedle ceny

Karta graficzna Asus ROG Strix GeForce RTX 4090 OC 24GB GDDR6X (ROG-STRIX-RTX4090-O24G-GAMING)

Karta graficzna Asus TUF Gaming GeForce RTX 4090 OG OC 24GB GDDR6X (TUF-RTX4090-O24G-OG-GAMING)

Karta graficzna Gigabyte Aorus GeForce RTX 4090 Master 24 GB GDDR6X (GV-N4090AORUS M-24GD) po rejestracji produktu na stronie gwarancja 48 miesięcy 

https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N4090AORUS-M-24GD#kf

Karta graficzna Palit GeForce RTX 4090 GameRock OC 24GB GDDR6X (NED4090S19SB-1020G)

Karta graficzna Gainward GeForce RTX 4090 Phantom GS 24GB GDDR6X (471056224-3413)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...