Skocz do zawartości
VonV3in

Am5 mocowanie chlodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że takie noobowskie pytanie ale jak mocno dokrecic chlodzenie aio do procesora? Na am4 nie bylo takiego problemu bo piny byly na procesorze i mozna bylo docisnac na maxa. Jedna proba u mnie nieudana - pogiete piny i plyta do serwisu. Czy wystarczy że chlodzenie bedzie "przyklejone" na pascie do procesora? Do tego minimalny docisk? I powiedzmy pol dokrecenia sruby, czy trzeba docisnac jednak z jakas silą bo procesor nie bedzie oddawal ciepla? Poprzednio dokrecalem dopuki nie czulem oporu a jakos nie wyobrazilem sobie ze skoro piny sa na plycie i przy tym dosc "luzne" to one sie poddaja a nie odcinek procesor-chlodzenie.. Niech sie wypowie ktos kto robi to na codzien, albo jakas osoba ktora zmieniala kilka razy procesor na podstawce am5 z sukcesem bez zadnego wygietego pinu

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Kordian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie juz postanowilem, pojde do komputerowego zaplace mu 100zl zeby mi zalozyl, sciagnal - pokazal czy wszystko jest ok, i zalozyl znowu procesor. Jak wszystko bedzie ok to bede gdzies szukal w necie ile powinien miec procesor 7600 z chlodzeniem 280 i najwyzej bede delikatnie dokrecal 

Ale pierdolenia tak swoja droga

22 minuty temu, Bonusso3 napisał(a):

Dokręcić przede wszystkim równo

To prawda - poprzednim razem krzywo dokrecilem gore mocniej niz dol

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bo nie wiem czy dobrze zalozylem procesor na plyte - jak na tym etapie cos sie zj**** to wiadomo ze to wina procesora montazysty, albo marki plyty kurdę bo nie jestem pewien tak jak tego nie sprawdze tylko po czasie po zalozeniu chlodzenia to wyjdzie ze plyta na jeden raz, jedno zalozenie procesora i serwis juz tak planowalem ze w razie co tak bede robil zaloze procesor na amen - jakby sie nie zeszly piny z procesorem , czy ktoresby po podniesieniu klapy odpadly, ale sie trzymaly po zalozeniu to mam plyte na jeden raz pomysl oplakany ale juz mnie ten interes i tak kosztowal 5000 jesli nie wiecej zl

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem pare filmikow asrocka msi wyglada to prosto w sumie moge to sam zrobic bo koles w komputerowym i tak nie wezmie za to odpowiedzialnosci - tylko ze bedzie mi towarzyszyl

Myslisz ze tam nie da sie nic zepsuc?

Jest fakt ze poszly mi piny i nie wiem przez co zakladam ze przez dokrecenie za mocno procesora przez chlodzenie albo samo wlozenie go i nastepny fakt asrock nie przyjmuje na gwarancje plyt z uszkodzonym gniazdem procesora trzeba sie prosic o serwis poniewaz oni uwazaja ze kazda plyta ktora opuszcza ich fabryke jest sprawdzana pod tym katem 😕

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

"kijem Wisły nie zawrócisz"

cześć osób musi uczyć się na własnych błędach , a najlepiej przez portfel XD 

każdy może mieć własne zdanie na temat jak to ustrojstwo przykręcać  

 ale od momentu wprowadzenie pionów w soket , śrubki przykręcam palcami do wyraźnego oporu , a nie śrubokrętem do końca aż się gwint skończy...    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z jednej strony mialem luz a z drugiej wydaje mi sie ze to byl max dla chlodzenia, jak probowalem na am3 to musialem rozkrecac prawie na maxa, a tu srednio rozkrecona juz wskakiwala 

Tez krecilem recznie

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, VonV3in said:

Na am4 nie bylo takiego problemu bo piny byly na procesorze i mozna bylo docisnac na maxa.

na AM5 jest tak samo , sama konstrukcja gniazda uniemożliwia wygięcie pinów przez mocny docisk , nie wiem jak jest w innchy chłodzenia ale w moim Alpha Cool w instrukcji montażu jest napisane dokładnie to co pisze Mr.T...  "Tighten the screws crosswise hand-tight."

Raczej musiałeś przygiąć te piny w inny sposób

 

am5.jpg

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystkie piny są równe, co Ty wymyślasz? Poza tym jak zobaczysz pinout tego gniazda to te piny w rogach są VOID, czyli nawet jak coś im się stanie to procesor będzie działać. Powiem tak, dodajesz filozofię tam gdzie jej nie trzeba, masz zaznaczony trójkąt na socket i na procesorze, trzeba się postarać żeby źle włożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdjęcie które zapodałem wyżej to jest zdjęcie poglądowe AM5 , chodziło mi tylko o to nie można pozginać pinów przez mocny docisk ponieważ jak napisałem wyżej konstrukcja na to nie pozwala , można je pozginać podczas montażu (zahaczyć procesorem , kawałek zbrylonej pasty tez zegnie piny etc , uderzyć przewodem  ...) jest dużo możliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...