Skocz do zawartości
cargt3

Upgrade CPU oraz GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję upgradę komputera. Najpierw procesor a później karta graficzna. Obecnie potrzebuję wydajności do pracy i widzę że czasem docker mocno zużywawa zasoby. 
Jeśli chodzi o grafikę to raz na jakiś czas gram w tytuły AAA ale to jest raczej rzadkość. 
Jeśli chodzi o budżet to nie mam jakiegoś limitu jedna nie chciałbym bezsensownie wydawać pieniędzy w szczególności jeśli chodzi o grafikę. 
Wolałbym nie wymieniać płyty główne i zasilacze ale jeśli jest to konieczne to ok. 

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE B450M DS3H AM4 B450 4DDR4 DVI/HDMI/M.2 UATX 
 

PROCESOR AMD RYZEN 5 1600, 3.2GHZ, 16MB, AM4, ZEN+12NM, 65W 
ZASILACZ SIL PC VERO L2 600W BRONZE 
Karty graficzne [EVGA] GeForce GTX 960, 4 GB GDDR5, 128 Bit, 3XDP, DVI-I, HDMI, 
RAM Lexar DDR4 32 GB 3000

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cargt3 napisał:

Obecnie potrzebuję wydajności do pracy i widzę że czasem docker mocno zużywawa zasoby. 

5950X > 5900X > 5800X3D w takiej kolejnosci. Pamietaj o aktulizacji BIOSu przed instalacja CPU. Co do GPU zalezy w jakie gry grasz i jakiej rozdzielczosci. 6700XT/6800/7700XT wydaja sie byc rozsadnym kompromisem ceny i wydajnosci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 07:27, saalataa napisał:

5950X > 5900X > 5800X3D w takiej kolejnosci. Pamietaj o aktulizacji BIOSu przed instalacja CPU. Co do GPU zalezy w jakie gry grasz i jakiej rozdzielczosci. 6700XT/6800/7700XT wydaja sie byc rozsadnym kompromisem ceny i wydajnosci.

nie wiem czy na tym zasilaczu pociągnie taką grafę... ja bym jednak poszedł w zielonych taki rtx 4070 duzo drozszy nie bedzie a powinien ciagnąć mniej pradu od 7700xt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2023 o 07:49, robertsup napisał:

nie wiem czy na tym zasilaczu pociągnie taką grafę... ja bym jednak poszedł w zielonych taki rtx 4070 duzo drozszy nie bedzie a powinien ciagnąć mniej pradu od 7700xt...

Zdecydowanie zasilacz to padaka i ze wzgledu na bezpieczenstwo calego PC bym go wymienil. Ile sie historii naczytalem na jego temat i co robi z plytami glownymi i SSD. U mnie dlugi czas 6700XT dzialala na 550W 10+letnim Corsair HX.

Edytowane przez saalataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...