Skocz do zawartości
Cinoslaw

Spadek wydajności RTX 4080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczie, mam problem z grafiką RTX 4080 Ventus 3x OC. Kilka miesiecy wstecz odpaliłem sobie AC Origins śmigało pieknie w średnio 120 fps przy czym gpu pracowało w średnio 75% do 85% obciążenia, indentycznie sprawa miała sie z Ghost Recon Breakpoint i Wildlands . Ostatnio wróciłem do w/w tytułów i okazało sie że średnia fps  to ok 85, żaden z nich nie przekracza 100, a grafika pracuje w 100%. Jest to ogromny spadek wydajności więc sprawdziłem w innych grach i jest podobnie, wszystko działa gorzej niż poprzednio. Postawiłem nowy system, nowe sterowniki i nadal jest tak samo. Teperatury nie CPU nie przekraczaja 60 stopni a GPU 70. Jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Czy Ty myślisz, że ludzie mają szklaną kulę i z takich informacji podadzą receptę na problem? Może chociaż podał byś jaki masz cały komputer, jakie oc lub uv, ustawienia pamięci, wersje sterowników (wcześniej i obecnie) itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda że z GPU wszystko u Ciebie OK. Zrobiłem u siebie TimeSpy i wyszło: 

gpu.thumb.jpg.5af770941e05648141ad06fa541ac208.jpg

 

Wynik trochę wyższy bo OC +165Mhz na gpu i +1300Mhz na pamięciach, obstawiam problem z grą albo windows bruździ

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest wszystko OK, procesor ma za słaby wynik w 3DM. Nie mam już i5 13600kf sparowanego z 4080, ale moje wyniki były lepsze bez podkręcania.

https://www.3dmark.com/spy/41112740

Jak na procesor 8P/16 + 8E jakim jest i7 13700F wynik CPU powinien być pewnie w granicach 21k. Spadek wydajności procesora to i spadek fps.

Zobacz taki średni wynik z TimeSpy twojego setu - https://www.3dmark.com/spy/42675538

Bios do ustawień domyślnych i wtedy sprawdź. 

Edytowane przez ju-rek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...