Skocz do zawartości
Julson

4070 ti na 500w?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

co się stanie jak podepnę 4070 ti a mam zasilacz tylko 500W? Pozostałe komponenty to i7 12gen, 32gb ram. Zasilacz jest oryginalny i niestety nie mam możliwości podpiąć innego (musiałbym wymienić też płytę główną i obudowę). Czy nie wybuchnie jak to podłączę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to zasilacz? Tak na styk będzie. W najgorszym wypadku będzie się wyłączał komputer pod obciążeniem. Możesz spróbować zrobić undervolting i powinno to działać. Ale raczej polecałbym wziąć minimum 650W do takiego zestawu. 

51 minut temu, Julson napisał:

nie mam możliwości podpiąć innego (musiałbym wymienić też płytę główną i obudowę).

dlaczego? Obudowy mają standardowe miejsce przeznaczone na zasilacz, a do jakiejś SFF nie zmieścisz 4070Ti, a co ma do tego płyta główna to już w ogóle nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, ale niestety nie ma możliwości (a przynajmniej po usilnych poszukiwaniach) nie znalazłem zasilacza który by pasował do obudowy i do płyty głównej. Niestety ten komputer to jest gniot HP, czyli gotowiec. Chcę ulepszyć kartę, w necie natknąłem się, że maksymalnie wkładają 4070 (bez ti) w małych wersjach z 2 wiatrakami (głównie Zotac). Ja znalazłem nowe MSI które prawdopodobnie się zmieści i ma 4070 TI. Problem mam tylko z tym nieszczęsnym zasilaczem 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Chloru napisał:

TI bierze ok 230W

W peaku nawet pod 300 podbija, więc zakładając że procesor też jakoś super oszczędny nie jest, a zasilacz jest "specyficzny" to raczej bym nie chciał wywalać tyle na kartę graficzną, która i tak nie wykorzysta swojego potencjału. Mimo wszystko te kilkadziesiąt W różnicy między poborem tych kart moim zdaniem będzie robiło różnicę.

27 minut temu, Julson napisał:

oczywiście, że nie wiem jak 😛

Kto pyta, nie błądzi 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...