Skocz do zawartości
muffas

Komputer do 11500 zł Gry i codzienne użytkowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Szybciej dyski pracują chyba tak ? Nie wiem czy to taka ogromną różnica. Kieruje się cena też bo się nie znam tych płyt jest dość dużo o ciężko coś wybrać jak nie ma się wiedzy  ewentualnie jakiś nowszy kuzyn tego MSI z pcie 5.0 i do tego ram 64 GB i będę ucieszony 

Edytowane przez muffas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, muffas napisał(a):

Czy ten ASRock będzie spoko ? Wszędzie czytam że to budżetowa firma hmm

Budżetowy to ASRock był kiedyś teraz to normalny producent, zresztą ja zawsze byłem zadowolony z płyt ASRocka nawet wtedy jak robili jeszcze budżetowe płyty, teraz mam X670 Steel Legend i też nie narzekam. Dla mnie sporą zaletą w porównaniu do MSI którą miałem poprzednio jest to że nie trzeba po każdej aktualizacji biosu ustawiać wszystkiego od nowa tylko można wczytać ustawienia z poprzedniej wersji biosu co prawda nie działa za każdym razem ale MSI nie dało takiej możliwości wcale.

Edytowane przez suchy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bonusso3 napisał(a):

Ja mam mieszane uczucia co do Asrocka. A co jest złego z tym MSI co wcześniej podesłałem? Koniecznie musi być PCIE 5?

 

1 godzinę temu, suchy89 napisał(a):

Budżetowy to ASRock był kiedyś teraz to normalny producent, zresztą ja zawsze byłem zadowolony z płyt ASRocka nawet wtedy jak robili jeszcze budżetowe płyty, teraz mam X670 Steel Legend i też nie narzekam. Dla mnie sporą zaletą w porównaniu do MSI którą miałem poprzednio jest to że nie trzeba po każdej aktualizacji biosu ustawiać wszystkiego od nowa tylko można wczytać ustawienia z poprzedniej wersji biosu co prawda nie działa za każdym razem ale MSI nie dało takiej możliwości wcale.

No spoko coś kminie jeszcze z ramem , obudowa i zasilaczem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, suchy89 napisał:

Dla mnie sporą zaletą w porównaniu do MSI którą miałem poprzednio jest to że nie trzeba po każdej aktualizacji biosu ustawiać wszystkiego od nowa tylko można wczytać ustawienia z poprzedniej wersji biosu co prawda nie działa za każdym razem ale MSI nie dało takiej możliwości wcale.

Hmmm dziwne, w B550 czy B650 mam taką opcję.

Asrock ma/miał jakieś dziwne problemy z RAMem. Ale może to już naprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.12.2023 o 16:28, Bonusso3 napisał(a):

Hmmm dziwne, w B550 czy B650 mam taką opcję.

Asrock ma/miał jakieś dziwne problemy z RAMem. Ale może to już naprawili.

 

W dniu 13.12.2023 o 10:12, axsin302 napisał(a):

Czekamy na foty 

 

 

W dniu 13.12.2023 o 10:18, Bonusso3 napisał(a):

Ja mam mieszane uczucia co do Asrocka. A co jest złego z tym MSI co wcześniej podesłałem? Koniecznie musi być PCIE 5?

 

W dniu 13.12.2023 o 13:49, suchy89 napisał(a):

Budżetowy to ASRock był kiedyś teraz to normalny producent, zresztą ja zawsze byłem zadowolony z płyt ASRocka nawet wtedy jak robili jeszcze budżetowe płyty, teraz mam X670 Steel Legend i też nie narzekam. Dla mnie sporą zaletą w porównaniu do MSI którą miałem poprzednio jest to że nie trzeba po każdej aktualizacji biosu ustawiać wszystkiego od nowa tylko można wczytać ustawienia z poprzedniej wersji biosu co prawda nie działa za każdym razem ale MSI nie dało takiej możliwości wcale.

Witam !  

Jestem przed wpłynięciem środków na komputer i wbijam tu by upewnić się czy wszystko będzie grało. 

zestaw to : https://www.x-kom.pl/lista/g4px84xub

Mam kilka pytań ofc 1 czy zestaw dobrze poskładałem , czy czegoś nie brakuje itp 

Kolejne pytania to RAM czy będzie kompatybilny z tą płytą  by było 6400 , bo w opiniach na x-com nie da sie ponoć włączyć amd expo i jakieś problemiki niby.. ( nie wiem , nie znam się )

Kolejna kwestia czy ten zasilacz jest okej na ten zestaw i czy ta firma jest zaufana? 

No i ostatnia sprawa czy owe AIO zostało dobrze przeze mnie dobrane do obudowy czy zmieści się na górę i czy jest okej pod ten procek 

Bardzo wam dziękuję za wszelką pomoc i zaangażowanie , jesteście super i dużo idzie się tu nauczyć ! 

Ostatnie szlify Panowie 😄  .,, No chyba ,że wasze czujne oczy coś wypatrzą i będziemy coś zmieniać, bo na to też gotów jestem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej niczego nie brakuje 

zapytaj w sklepie o usługę aktualizacji biosu do najnowszego dostępnego.

1: nie widzę potrzeby kupowania takiej pasty termoprzewodzącej.  - Noctua NT-H1

2: kwestia pamięci operacyjnej, nikt nie da gwarancji na 100% , ani zapewnień ze będzie ok , trzeba sprawdzić empirycznie na pacjencie.  

3: zasilacz ATX 3.0 1000W i gwarancja 120 miesięcy raczej wszystko powinno być ok 

4: wybrana obudowa wedle opisu i wystarczy samemu przeczytać ... zapewnia możliwość montażu nawet AIO 420mm na górze wybranej obudowy. 

wybierając AIO i tak wybrał bym innego producenta np.

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360 (ACFRE00068A)

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 420 (ACFRE00092A) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr.T... napisał(a):

raczej niczego nie brakuje 

zapytaj w sklepie o usługę aktualizacji biosu do najnowszego dostępnego.

1: nie widzę potrzeby kupowania takiej pasty termoprzewodzącej.  - Noctua NT-H1

2: kwestia pamięci operacyjnej, nikt nie da gwarancji na 100% , ani zapewnień ze będzie ok , trzeba sprawdzić empirycznie na pacjencie.  

3: zasilacz ATX 3.0 1000W i gwarancja 120 miesięcy raczej wszystko powinno być ok 

4: wybrana obudowa wedle opisu i wystarczy samemu przeczytać ... zapewnia możliwość montażu nawet AIO 420mm na górze wybranej obudowy. 

wybierając AIO i tak wybrał bym innego producenta np.

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360 (ACFRE00068A)

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 420 (ACFRE00092A) 

Niestety te AIO co podałeś zostały wykupione .. i nie mogę nic znaleźć na zastępstwo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, muffas napisał:

Niestety te AIO co podałeś zostały wykupione .. i nie mogę nic znaleźć na zastępstwo 

 

w owocowym sklepie są dostępne xD 

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-360-acfre00068a-6650677/

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-420-acfre00092a-8258641/

a i dobrze ze posiadasz osobna kartę muzyczna , bo wybrana płytą główna posiada dosyć specyficzny system podłączenia np. zestawy 5.1 czy 7.1 itd. jedna część podpinamy standardowo z tyłu płyty głównej a druga cześć trzeba poprowadzić z wyprowadzeń z front panel , no comment ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czy ten Arctic w wersji 420 wejdzie na górę to nie był bym taki pewny, ten Asrock ma dość duży radiator na sekcji zasilania i u mnie w obudowie H500M, ALF2 360 musiałem zamontować z dwoma wentylatorami na push i  jednym na pull bo nie mieścił się przez ten właśnie radiator, wersja 360 powinna wejść bez problemu bo skoro jest miejsce na 420 to 360 będzie można odsunąć od tego radiatora jeśli by przeszkadzał.

Edytowane przez suchy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

w owocowym sklepie są dostępne xD 

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-360-acfre00068a-6650677/

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-arctic-liquid-freezer-ii-420-acfre00092a-8258641/

a i dobrze ze posiadasz osobna kartę muzyczna , bo wybrana płytą główna posiada dosyć specyficzny system podłączenia np. zestawy 5.1 czy 7.1 itd. jedna część podpinamy standardowo z tyłu płyty głównej a druga cześć trzeba poprowadzić z wyprowadzeń z front panel , no comment ... 

 

6 godzin temu, suchy89 napisał(a):

Z tym czy ten Arctic w wersji 420 wejdzie na górę to nie był bym taki pewny, ten Asrock ma dość duży radiator na sekcji zasilania i u mnie w obudowie H500M, ALF2 360 musiałem zamontować z dwoma wentylatorami na push i  jednym na pull bo nie mieścił się przez ten właśnie radiator, wersja 360 powinna wejść bez problemu bo skoro jest miejsce na 420 to 360 będzie można odsunąć od tego radiatora jeśli by przeszkadzał.

Nie wiem czy na płytach są już układy zdolne zasilić coś co potrzebuje więcej Ohm.  No akurat w grę wchodzi tylko xcom. Ta firma od tego chłodzenia serio jest taka zła ? Kurcze martwi mnie ten ram , mam nadzieję ,że wszystko będzie ok i odpalą na 6400.

Na xcom są takie płyty jeśli serio są wątpliwości do tej mojej https://www.x-kom.pl/szukaj?q=X670e jeśli widzicie jakąś lepszą i do tego fajny ram to dołożę do tych 2500 bez problemu , ja się nie znam ktoś mi polecił to wybrałem.

Taka ? https://www.x-kom.pl/p/1072682-plyta-glowna-socket-am5-asus-rog-strix-x670e-e-gaming-wifi.html. Wg jakiegoś rankingu najlepsza , pytanie czemu 🙃🤣 i jaki ram do tego 

Edytowane przez muffas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, muffas napisał(a):

Nie wiem czy na płytach są już układy zdolne zasilić coś co potrzebuje więcej Ohm.  No akurat w grę wchodzi tylko xcom. Ta firma od tego chłodzenia serio jest taka zła ? Kurcze martwi mnie ten ram , mam nadzieję ,że wszystko będzie ok i odpalą na 6400.

Na xcom są takie płyty jeśli serio są wątpliwości do tej mojej https://www.x-kom.pl/szukaj?q=X670e jeśli widzicie jakąś lepszą i do tego fajny ram to dołożę do tych 2500 bez problemu , ja się nie znam ktoś mi polecił to wybrałem. 

Arctic Liquid Freezer to dobre chłodzenie ale jedną z jego cech jest to że ma grubszą chłodnicę przez co czasem może nie pasować do komputera bo się po prostu fizycznie nie zmieści tak jak było to u mnie, ale w przypadku obudowy którą wybrałeś z wersją 360mm nie będzie problemu bo na górze jest miejsce na 420mm, więc przy chłodnicy 360mm będziesz miał pole manewru żeby ominąć radiatory płyty głównej jeśli będzie taka konieczność, a AIO 360 mm spokojnie wystarczy do 7800x3d. Co do temperatur na Arctic Liquid Freezer to u siebie na 7800x3d nie zauważyłem różnicy pomiędzy ALF 2 a Master Liquid 360 ATMOS który jest znacznie droższy od tego Arctica.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, suchy89 napisał(a):

Arctic Liquid Freezer to dobre chłodzenie ale jedną z jego cech jest to że ma grubszą chłodnicę przez co czasem może nie pasować do komputera bo się po prostu fizycznie nie zmieści tak jak było to u mnie, ale w przypadku obudowy którą wybrałeś z wersją 360mm nie będzie problemu bo na górze jest miejsce na 420mm, więc przy chłodnicy 360mm będziesz miał pole manewru żeby ominąć radiatory płyty głównej jeśli będzie taka konieczność, a AIO 360 mm spokojnie wystarczy do 7800x3d. Co do temperatur na Arctic Liquid Freezer to u siebie na 7800x3d nie zauważyłem różnicy pomiędzy ALF 2 a Master Liquid 360 ATMOS który jest znacznie droższy od tego Arctica.

 

Ja zmieniłem na endorfy navis bo Arctic wykupiony  i stąd moje pytanie czy ten endorfy 360 jest kiepski , bo kolega coś tam wspominał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, suchy89 napisał(a):

Kiepski nie jest ale w tej cenie Arctic wypada lepiej np. pod kątem gwarancji 60 vs 36 miesięcy, wydajnościowo na tym procesorze podejrzewam że nie będzie pomiędzy nimi różnicy.

No szkoda , nie ma liquid freezera 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, suchy89 napisał:

Z tym czy ten Arctic w wersji 420 wejdzie na górę to nie był bym taki pewny, ten Asrock ma dość duży radiator na sekcji zasilania i u mnie w obudowie H500M, ALF2 360 musiałem zamontować z dwoma wentylatorami na push i  jednym na pull bo nie mieścił się przez ten właśnie radiator, wersja 360 powinna wejść bez problemu bo skoro jest miejsce na 420 to 360 będzie można odsunąć od tego radiatora jeśli by przeszkadzał.

W kontekście Arctica to nawet wydajniej go na przodzie posadzić. Ogólnie na przodzie AIO będzie wydajniejsze. Problemem zazwyczaj jest długość węży, ale akurat w tym wypadku jest w sam raz.

1 godzinę temu, muffas napisał:

Ja zmieniłem na endorfy navis bo Arctic wykupiony  i stąd moje pytanie czy ten endorfy 360 jest kiepski , bo kolega coś tam wspominał. 

Na pewno różnica w gwarancji i jakości, ale wydajnościowo przepaści nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bonusso3 napisał(a):

W kontekście Arctica to nawet wydajniej go na przodzie posadzić. Ogólnie na przodzie AIO będzie wydajniejsze. Problemem zazwyczaj jest długość węży, ale akurat w tym wypadku jest w sam raz.

Na pewno różnica w gwarancji i jakości, ale wydajnościowo przepaści nie będzie.

Jak na przodzie to bym brał 420 Arctic 

Tylko na przodzie trzeba wiedzieć jak ja poprawnie zamontować.. mam nadzieję że ludzie z xcom wiedzą 😎 hmm A co z płytą ? Zostaje chyba ten ASRock nie ma co szaleć bez sensu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, muffas napisał:

Na xcom są takie płyty jeśli serio są wątpliwości do tej mojej https://www.x-kom.pl/szukaj?q=X670e jeśli widzicie jakąś lepszą i do tego fajny ram to dołożę do tych 2500 bez problemu , ja się nie znam ktoś mi polecił to wybrałem.

Taka ? https://www.x-kom.pl/p/1072682-plyta-glowna-socket-am5-asus-rog-strix-x670e-e-gaming-wifi.html. Wg jakiegoś rankingu najlepsza , pytanie czemu 🙃🤣 i jaki ram do tego 

 czy kupując prawie TOP płytę główna, można oczekiwać ze będzie lepiej działać niż ? np. 

ASUS TUF GAMING X670E-PLUS

https://www.x-kom.pl/p/1072699-plyta-glowna-socket-am5-asus-tuf-gaming-x670e-plus.html

ale jeśli możesz sobie pozwolić na zakup płyty głównej za 2400pln to nikt Tobie tego nie zabroni xD  

czyli

https://www.x-kom.pl/p/1072682-plyta-glowna-socket-am5-asus-rog-strix-x670e-e-gaming-wifi.html

dobrana pamięć ram (LD5EU016G-R6400GDLA) jest na liście QVL Asusa do tej płyty TOP

https://rog.asus.com/pl/motherboards/rog-strix/rog-strix-x670e-e-gaming-wifi-model/helpdesk_qvl_memory/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mr.T... napisał(a):

 czy kupując prawie TOP płytę główna, można oczekiwać ze będzie lepiej działać niż ? np. 

ASUS TUF GAMING X670E-PLUS

https://www.x-kom.pl/p/1072699-plyta-glowna-socket-am5-asus-tuf-gaming-x670e-plus.html

ale jeśli możesz sobie pozwolić na zakup płyty głównej za 2400pln to nikt Tobie tego nie zabroni xD  

czyli

https://www.x-kom.pl/p/1072682-plyta-glowna-socket-am5-asus-rog-strix-x670e-e-gaming-wifi.html

dobrana pamięć ram (LD5EU016G-R6400GDLA) jest na liście QVL Asusa do tej płyty TOP

https://rog.asus.com/pl/motherboards/rog-strix/rog-strix-x670e-e-gaming-wifi-model/helpdesk_qvl_memory/

 

 

 

ASRock zostaje i dokładam 420 aio na front 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muffas napisał(a):

Jak na przodzie to bym brał 420 Arctic 

Tylko na przodzie trzeba wiedzieć jak ja poprawnie zamontować.. mam nadzieję że ludzie z xcom wiedzą 😎 hmm A co z płytą ? Zostaje chyba ten ASRock nie ma co szaleć bez sensu 

W poprzedniej obudowie miałem ALF2 360 na przodzie, najpierw zamontowanego wężami do góry a potem przełożyłem żeby węże były do dołu i nie zauważyłem żadnej różnicy w wydajności związanej z pozycją węży, wystarczy żeby pompa niebyła najwyższym punktem.

 

A co do płyty to mam tego Asrocka i jakiś większych zastrzeżeń nie mam, jedynie na którymś z wcześniejszych biosów ustawiła mi zbyt wysokie napięcie CLD0 VDDG IOD przez co miałem blue screeny i nie działał mi dysk m2 w slocie pod kartą graficzną, chwilę mi zajęło zanim doszedłem że przyczyną jest to napięcie a po jego ręcznym ustawieniu na 0,85v problem ustąpił, poza tym płyta od lutego działa bez zarzutu.

Edytowane przez suchy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, suchy89 napisał(a):

W poprzedniej obudowie miałem ALF2 360 na przodzie, najpierw zamontowanego wężami do góry a potem przełożyłem żeby węże były do dołu i nie zauważyłem żadnej różnicy w wydajności związanej z pozycją węży, wystarczy żeby pompa niebyła najwyższym punktem.

 

A co do płyty to mam tego Asrocka i jakiś większych zastrzeżeń nie mam, jedynie na którymś z wcześniejszych biosów ustawiła mi zbyt wysokie napięcie CLD0 VDDG IOD przez co miałem blue screeny i nie działał mi dysk m2 w slocie pod kartą graficzną, chwilę mi zajęło zanim doszedłem że przyczyną jest to napięcie a po jego ręcznym ustawieniu na 0,85v problem ustąpił, poza tym płyta od lutego działa bez zarzutu.

Jeszcze drobny szllif obudowa 

be quiet! Shadow Base 800 DX Black z płytą 

ASRock X670E Steel Legend

i chłodzeniem https://www.x-kom.pl/p/1078475-chlodzenie-procesora-arctic-liquid-freezer-ii-420-3x140mm.html

Na froncie obudowy to chłodzenie się nie zmieści bo będzie kolidowało z okablowaniem wentylatora front panelu  tam jest 440mm max a chłodzenie ma 458mm za to na górze by siadło bo tam jest luzu na 460mm

luzu pomiędzy mocowaniami na płytę w obudowie a chłodzeniem na górze jest 58mm a samo chłodzenie ma 38mm więc styka z tym ,że słyszałem o wielkości radiatora tej płyty i ponoć tam może być problem słyszałeś coś o tym? Mógłbyś sprawdzić jak masz tą płytkę ?  Na górze by była sprawa rozwiązana by fajnie śmigało sobie. i 420 mm chłodzenie tak jak chciałem na samym początku. kurczę mam nadzieje ,że będzie pasowało 😄 !!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam radiator ma 38mm do tego dochodzi wentylator który ma 25mm co razem daje 63mm, a co do tego radiatora na Asrocku to jak dzisiaj przeglądałem płyty AM5 to wszystkie droższe płyty na AM5 mają spore radiatory na sekcji zasilania więc sprawa raczej nie dotyczy tylko tej płyty, ale znalazłem jakiś test tej obudowy na YT i wizualnie wygląda że miejsca w tym BQ  jest dość żeby zmieścił się nawet ten Arctic., wygląda na to że to moja obudowa jest po prostu pod tym względem upośledzona.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, suchy89 napisał(a):

Sam radiator ma 38mm do tego dochodzi wentylator który ma 25mm co razem daje 63mm, a co do tego radiatora na Asrocku to jak dzisiaj przeglądałem płyty AM5 to wszystkie droższe płyty na AM5 mają spore radiatory na sekcji zasilania więc sprawa raczej nie dotyczy tylko tej płyty, ale znalazłem jakiś test tej obudowy na YT i wizualnie wygląda że miejsca w tym BQ  jest dość żeby zmieścił się nawet ten Arctic., wygląda na to że to moja obudowa jest po prostu pod tym względem upośledzona.

 

 

Kurde to nie wejdzie 58 a wychodzi 63 aj trzeba bedzie inną obudowę  nie ukrywam nie zależy mi na ciszy a tylko i wyłącznie na tym by nie było kuru by w zestawie było sporo tych nakładek antykurzowych 

O Boziu a już myślałem ,że jutro kompa zamawiam 😄 Boże daj nam duże obudowy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś ten film który wrzuciłem ? Patrząc ile jest miejsca pod AIO na tym filmie to ten Arctic powinien wejść bez problemu, chociaż patrząc na instrukcję BQ to faktycznie jest tam 59mm więc to czy wejdzie zależy czy obudowa jest na tyle szeroka żeby wentylator na AIO minął się z radiatorem sekcji zasilania.

Edytowane przez suchy89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, suchy89 napisał(a):

Widziałeś ten film który wrzuciłem ? Patrząc ile jest miejsca pod AIO na tym filmie to ten Arctic powinien wejść bez problemu.

No niby tak , ale opis sugeruje co innego 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym wy mówicie? 

Cytat

 

Opcjonalna instalacja radiatora

Góra (mm)120 / 140 / 240 / 280 / 360 / 420

Przód (mm)120 / 140 / 240 / 280 / 360 / 420

 

Przecież to standardowa chłodnica, oczywiście że będzie pasować. A powód dla którego montaż z przodu jest lepszy jest banalnie prosty - ciepłe powietrze unosi się do góry, więc chłodzisz powietrzem które ma przynajmniej 40*C, a z przodu zaciągasz 25*C, różnica jest ogromna, szczególnie przy Ryzenie, który w idle ma 50*C 😉

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...