Skocz do zawartości
ThePowerOfThePresent

Kompletny zestaw do pracy do około 4k.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Chcę złożyć komputer za około 4k do pracy (programowanie - Web Dev | hobbystycznie C/C++). Gry mnie nie interesują.

Złożyłem wstępnie coś takiego, nie mam pojęcia czy będzie ok więc proszę o porady. Nigdy nie składałem komputera samodzielnie więc przyda mi się Wasze doświadczenie.

Obudowa: be quiet! Pure Base 500

Procesor: AMD Ryzen 5 7600X

Zasilacz: System Power 10 550W

Płyta główna: MSI PRO B650M-A WIFI

Chłodzenie CPU: BE QUIET! Pure Rock 2

Dysk: KINGSTON KC3000 2TB M.2 PCIE NVME  (x 2?)

Pamięć RAM: PATRIOT Viper Venom 64GB  (4x16)

Nie jestem pewien czy o niczym nie zapomniałem.

Czy zasilacz nie będzie zbyt słaby/za mocny? Biorę pod uwagę możliwość rozbudowy o np. lepszy procesor w przyszłości.

Dziękuję za opinie i ewentualne rady odnośnie zmian.

Pozdrawiam,

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli do pracy to bym raczej poszedl w strone Intela i 13600K / 14600K. Plyta MSI B660/670 Pro A. Przy B660 mozesz wybrac DDR4. Co do Ryzena to jest lepszy wybor niz MSI. Co do RAMu to bym bral raczej 2x32 jak juz, bo DDR5 wymaga testowania i jest bardziej kaprysny przy 4 slotach. czas bootowania moze sie wydluzyc. Chlodzenie to polecam tez Pearless Assassin 120 z amazon .  Dziala nie gorzej od Bq, a zncznie tanszy. Mam w 2 komputerach. Zasilacz OK, ale bym poszedl w pelny modularny i gold+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak na to patrzeć, wydajność faktycznie 13600K będzie wyższa (14600K to to samo, tylko droższe, nie warto) bo ma więcej rdzeni, aczkolwiek te "dodatkowe" rdzenie są słabsze. Druga kwestia to pobór prądu, Intel pobiera 2x więcej w większości przypadków. Jeżeli PC do pracy to raczej będzie długo pracował prawie że w idle. No i biorąc Intela już nie wymienisz procka, trzeba zmieniać całą platformę.

RAM weź Goodram IRDM 64GB
Procesor bez X czyli Ryzen 5 7600
Zasilacz coś z GOLD np Thermaltake Toughpower GF 550W albo Fractal Design Ion 550W lub coś podobnego. Jeżeli nie planujesz dedykowanej karty graficznej to oczywiście, że będzie za mocny, ale mimo wszystko trzymałbym się certa GOLD. 
Płyta ok, aczkolwiek jeden dysk nie będzie miał radiatora, a PCIe 4.0 się grzeją, więc można by zmienić na np. Gigabyte B650 GAMING X AX.
 

https://www.x-kom.pl/lista/wm3wbvkap

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel owszem na maksymalnym obciazeniu zuzywa wiecej pradu, ale w zastosowaniach ogolnych jest szybszy. W idle lepiej energia zarzadza niz AMD. Szczegolnie po wlaczeniu EXPO/XSP. Mam dwa Ryzeny i Intela i zdecydowanie 12600K lepiej obniza taktowanie w zaleznosci od obciazenia. Gdy CPU sie nudzi, to Intel ma przewage jezeli chodzi o pobor energii, 12600K poronwnuje z R5 7500F. Podobnie w przypadku 7800X3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...