Skocz do zawartości
agt

Gigabyte B760M DSH3 i podpięcie ARGB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podpięciem wentylatorów argb z przedniego panelu do tej płyty, jest to obudowa Krux Vortex. Mianowicie idzie od nich wtyczka 3 pinowa jak na zdjęciach i nie pasuje do wejść D_LED ani LED_C na płycie, a podpinając w SYS_FAN wentylatory nie działają.

IMG_20231225_100012.jpg

IMG_20231225_100100.jpg

gigabyte.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia. Wtyczka 3 pin służy do napędzania wentylatorów a do sterowania oświetleniem służy osobna wtyczka. Może są spięte przez jakiś fabryczny kontroler i zasilanie SATA, wówczas trzeba się go pozbyć jeśli chcesz sterować z płyty.

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, radiergummi napisał(a):

Mylisz pojęcia. Wtyczka 3 pin służy do napędzania wentylatorów a do sterowania oświetleniem służy osobna wtyczka. Może są spięte przez jakiś fabryczny kontroler i zasilanie SATA, wówczas trzeba się go pozbyć jeśli chcesz sterować z płyty.

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka
 

Ale tu nie ma innej wtyczki, idą 2 kable 3pin jak widać od 2 wentylatorów 200mm Kruxa z front panelu podpięte przedłużką, to wszystko. Nie ma tu żadnego kontrolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już rozwiązane, okazało się, że to wentylatory FRGB o czym producent nie poinformował, po prostu trzeba podpiąć jak zwykłe wiatraki w płytę.

Edytowane przez agt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...