Skocz do zawartości
Maximilien

Konfiguracja do 5-6k bez GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje konfiguracji do 5-6k bez GPU.

Głównym przeznaczeniem komputera będą gry, Photoshop, Premiere Pro.

Docelowo planuje wsadzić tam 7900 XTX.

Na szybko złożyłem taką konfigurację w Morele.net z 7800X3D i płytą na X670E.

https://www.morele.net/configurator/redirect/1164109

Coś zmienić ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

4 godziny temu, Maximilien napisał:

Coś zmienić ?

chłodzenie AIO bym zamienił na takie o dłuższym czasie udzielanej gwarancji 

Chłodzenie wodne Arctic Liquid Freezer II 360 (ACFRE00068A)

ewentualnie na upartego 100 do płyt głównej,  chyba ze bardzo potrzebujesz na X670E 

Płyta główna Asus ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę wybrałem na szybko i szczerzę to nie wiem jakie są różnicę miedzy B650E a X670E oprócz większej liczby linii PCIe i złącz USB/SATA.

Czymś się jeszcze różnią ?

Kolejne pytanie składać samemu czy zdać się na "fachowców" z X-Komu, Morele ?

Doświadczenie mam w składaniu ale to czasy bliższe Q6600 niż współczesności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Maximilien napisał:

Płytę wybrałem na szybko i szczerzę to nie wiem jakie są różnicę miedzy B650E a X670E oprócz większej liczby linii PCIe i złącz USB/SATA.

Czymś się jeszcze różnią ?

Kolejne pytanie składać samemu czy zdać się na "fachowców" z X-Komu, Morele ?

Doświadczenie mam w składaniu ale to czasy bliższe Q6600 niż współczesności.

B650E- Asus ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI- jest lepiej wyposażona, np. sekcja zasilania 16+2+1,  lepszy kodek Audio -ALC4080   

B670E- Asus TUF GAMING X670E-PLUS WIFI - sekcja zasilania 14+2 i kodek Audio Realtek S1220A

jeśli posiadasz już doświadczenie w składaniu PC, to podstawy się nie zmieniają , myślę ze dasz sobie rade  ,ale co innego ustawienia w biosie , jak kos zajmuje się tym na co dzień to jest mu trochę łatwiej, niż rozkmina , "i co ja robię tu", owszem są poradniki , forum itd. ale powalczyć trzeba samemu, a nie każdemu się chce xD    

jeśli już opłacić usługę składania wraz z testami , to tylko jeśli firma posiada sklep, serwis czy punkt partnerski stacjonarny, a nie działa niczym sklep z np. alledrogo czyli ino Internet , "owocowy sklep" nie chce utrzymywać takich miejscówek, to klienci powinni głosować właśnie portfelem , także w takim przypadku pozostaje X-com z odbiorem osobistym , gdzie na miejscu w salonie można przy odbiorze sprzęt sprawdzić i jak jest ok to odebrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...