Jump to content
kg83

MSI A520M Pro Windows 11 - problem z Realtek HD Audio

Recommended Posts

Witam. Mam problem z Realtek HDA i GFX. Po zainstalowaniu Win11 Audio nie działało (przekreślona ikonka). Uruchomiłem CD i zainstalowałem wszystko łącznie ze ster. (+ akt, do najnowszych) i nadal mam info, że "Brak zainstalowanych urządzeń audio. Jak wyłączę HDA w BIOS to znika w Menedżerze Urządzeń (jak włączę w BIOS to ponownie jest w Menedżerze. (przy Instalatorze MSI Driver niby widzi Audio). W usługach Realtek... i Windows Audio są uruchomione (Automatycznie). Niewiem czy ścieżki uwalone (Bo chyba by Instalator MSI Driver - jej by nie widział? Patrzyłęm na ścieżki nie widać żadnych zarysowań "przerwań". Zainstalowałem także Norton Internet Security (niewiem czy Norton może blokować audio/gfx)? Także mam problem z grafiką - mam HD 6770 (ster z Windows Update) - wywala mi że nie może uruchomić czy coś. (na zdjęciu). Wiem, że poprzednio miałem przy 3400G z grafiką jak usunąłem coś w Panelu ster. - Dodatkowe funkcje Windows. Proszę o pomoc. Wszystko na zdj.

Pł. gł. MSI A520M Pro

Ryzen 5 3600

16 GB RAM 3200

IMG_20240104_115537_346.jpg

IMG_20240104_115604_160.jpg

IMG_20240104_120052_141.jpg

IMG_20240104_120059_431.jpg

IMG_20240104_120523_468.jpg

IMG_20240104_120540_639.jpg

Witam 

widzę ze walczysz dalej , niczym "Don Kichot" 😅

karta graficzna HD 6770 nie ma wsparcia dla - "UEFI Supported: No" , czy w związku z tym jest możliwa instalacja sterownika  na win 11 ? , nie wiem, nie sprawdzałem, brak takiego sprzętu  

19 godzin temu, kg83 napisał:

Niewiem czy ścieżki uwalone (Bo chyba by Instalator MSI Driver - jej by nie widział? Patrzyłęm na ścieżki nie widać żadnych zarysowań "przerwań"

nie wyszukuj problemu tam gdzie go nie ma...

wyczyść dysk instalatorem win10, podczas nowej instalacji i usuń wszystkie partycje, i zainstaluj win10 a nie beta system do testowania cierpliwości użytkowników...  

W dniu 5.01.2024 o 08:03, Mr.T... napisał(a):

Witam 

widzę ze walczysz dalej , niczym "Don Kichot" 😅

karta graficzna HD 6770 nie ma wsparcia dla - "UEFI Supported: No" , czy w związku z tym jest możliwa instalacja sterownika  na win 11 ? , nie wiem, nie sprawdzałem, brak takiego sprzętu  

nie wyszukuj problemu tam gdzie go nie ma...

wyczyść dysk instalatorem win10, podczas nowej instalacji i usuń wszystkie partycje, i zainstaluj win10 a nie beta system do testowania cierpliwości użytkowników...  

Wszystko OK. Okazało się, że płyta A520M-Pro nie obsługuje tego procka nawet siłą. Kupiłem 3600 i wszystko śmiga

• Like 1