Skocz do zawartości
janekpr

Płyta główna nie uruchamia się ASUS H110M-K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem z płytą główną ASUS H110M-K - komputer nie chce się włączyć, procesor był sprawny wyjęty z innego działającego komputera (i5-6400), RAM również (GOODRAM Iridium 2x8GB 2400MHz DDR4), zasilacz uruchamia inny zestaw płyta+cpu bez problemu (SPC Vero L2 500W) więc też działa.
Kupiłem dla testu również drugą płytę główną taką samą ASUS H110M-K i na tej drugiej również się nie chce odpalić, próbowałem z podłączonym front panelem w obudowie i przyciskiem na obudowie oraz zworką na pinach i ani tak ani tak płyty nie chcą się włączyć. Podłączone tylko zasilanie CPU oraz zasilanie płyty, poza tym nic więcej. Próbowałem przekładać RAM w różne miejsca, wkładać tylko 1 kość i nie wkładać żadnej, jednak za każdym razem rezultat ten sam. Wyjmowałem też baterię biosu na kilkanaście minut jednak to również nie pomaga.
Pozdrawiam i proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zdejmij zestaw chłodzący z procesora ale pozostaw wpięty wiatrak , połóż palec na procesorze , i druga łapka na włącznik zasilania,  po włączeniu zasilania po około 3-5s. procesor powinien zacząć się nagrzewać, i od razu odetnij zasilanie , jeśli się nagrzewa to już jakiś pozytywny objaw , jeśli nie, to trzeba do testów rozejrzeć się za innym procesorem.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...