Skocz do zawartości
un_ix

Komputronik.pl - oklamuje swoich klientow!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Cze widze ze terz zostalem wplontany w ta powalna machine marketingowa:( terz mam tego radeonka+chlodzenie Zalmana wszystko spox mi dziala ale tak jak bylo napisane mial byc przerabiany elektronicnzie a tu [gluteus maximus] a nie elektronika. Napalilem sie na radeona za niska cene.... szkoda mowic cos by sie przydalo z tym zrobic moze tak jak juz widzialem w czesniejszych postach przydalo by sie ich obsmarowac. Najbardziej mnie zastanowila sama paczka jak ten radeonik byl w samym worku i dotego kabelki i plyta. Myslalem ze dadza wszystko co bylo orginalne wczesniej przeciez napewno byl jakis cd na ktorym byly jakies programy czy cos nie wieze ze byly tylko same stery i panel. No ale bajka z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście dzisiejsze newsy na benchmarku.pl? i również to: http://www.benchmark.pl/opinie.php

:arrow: wlasnie to przeczytalem. 'kolega' Craken wogole nie zrozumial tego co pisalem w tym watku, ani innych naszych rozmow (odbywajacych sie na forum Tweak.pl) dotyczacych modowania Radeonow 9500. wogole rosmieszyla mnie jego wypowiedz. nie dosc, ze nie rozumie tego co pisze sie u nas na forum, to jeszcze ma do nas (do mnie) jakies pretensje, iz przez nas dokonal zlego zakupu karty graficznej.

 

drodzy Koledzy - jak skomentujecie wypowiedz Craken'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba nic z tego bo w opisie na stronie komputronika nie ma juz ani slowa o przerabianiu hardwarowymto chyba nic z tego bo w opisie na stronie komputronika nie ma juz ani slowa o przerabianiu hardwarowymun_ix chyba nic z tego bo w opisie na stronie komputronika nie ma juz ani slowa o przerabianiu hardwarowym, walka z nimi o to ze uprawiaja falszywa reklame nie ma sensu bo pewnie gdzies w regulaminie sklepu napisali ze nie odpowiadaja za bledy w opisie technicznym, a ty kupujac karte godzisz sie na ten regulamin, chodz jesli karta nie spelnia twoich oczekiwan mozesz probowac walczyc bo w tym kraju wszystko jest mozliwe...

 

zamowilem wlasnie ta karte z Tt Giant II i tak na dobra sprawe nie obchodzi mnie jak odlokowano potoki i 256bit arch pamieci, czy sprzeteowo czy nie byle by dzialala poprawnie... a oferuja extra wydajnosc za cene ktorej nie ma konkurencja i to jest ich atut, zreszta pokarzcie mi sklep komputerowy w ktorym sie wala nie wykreca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bat też ma problem z KT. Półtora miesiąca temu kupił u nich kartę prolink geforce FX5200 128bit z wentylatorem. Karta przyszła, ale była to wersja 64BIT, miała połowę wielkości normalnej karty i miała sam radiator, który się niemiłosiernie nagrzewał i karta wieszala się. Przy zamówieniu brachol w UWAGI napisał : "interesuje mnie tylko i wyłącznie karta ze 128bit pamięciami" Podotarciu do nas tego goowna skontaktował się z KT. Miało się skończyć zwrotem pieniędzy, odesłaliśmy kartę, ale minęło już 1,5 miecha, a oni pieniędzy nie zwrócili. Co robić??? Przecież nikt nie będzie jechał kawał drogi do tych złodzieji. Może zadzwonić na policję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: AK47 - pisaliscie do nich maila, moze dzwoniliscie? czy odpowiadali? jezeli jest zero odzewu z ich strony, trzeba bedzie rozdmuchac ta sprawe za raz...

dzwonił. Obiecywali zwrot kaski. Rozpoczęli jakoś procedurę zwrotu, ale jakoś skończyć jej nie mogą. Najgorsze jest to, że brachol mógłby kupić dobrą kartę teraz(też fx5200 ale 128bit w innym sklepie), a kasy jak nie było tak nie ma. Dla mnie komputronik jest krętacką firmą, pełno w niej złodzieji i oszustów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem wlasnie z komputronika radka 9500@9700, potoki odblokowane softwarowo i wszystko chodzi ok na razie, ale jak otwozylem pudelko to myslalem ze mnie szlag trafi, radiator (zalman) pogiety i porysowany, a sama karta wsadzona w jakies za male pudelko bez zadnego worka itd., poprostu jak z bazaru a nie ze sklepu, juz wiecej nic tam nie kupie, dla mnie to lamerzy i klamcy a nadodatek niechlujne cipy...

FUCK KOMPUTRONIK!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy jakie kupiłem w Komputroniku była doskonale przygotowana i opakowana. jeżeli kupujesz szajs poddawany przróbkom to nie oczekuj jakości jak z fabryki. testeowałem 7 takich kart (koleś ma sklep i handluje troche) i wszystkie miały zakłócenia obrazu po odblokowaniu dodatkowych potoków. Widać to szczególnie w 3DMark2003 w teście nature. Na słabszych gierkach pochodzą + radocha bo mam 9500@9700 i darmo dodatkową wydajność na chwilę. Nie wróżę zbyt długiego życia tym kartom...Jeżeli ktoś naprawdę nie ma żadnych problemów z grafą (artefakty , zniekształcenia itp) to wypada mu szczerze pogratulować...(tylko kto się przyzna że ma artefakty , he he :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem szczesliwym lub nieszczesliwym posiadaczem tej karty w podstawowej wersji. Pomijajac fakt ze juz wyslalem karte na gwarancji bo jak wyjalem ja z paczki to kondziol byl praktycznie wyrwany to pozatem spisuje sie okej. Oczywiscie mod softwerowy u mnie tez zostal tylko przeprowadzony i karta beez problemu chodzi pod 98 jak skorzyts sie ze skryptu pod Rivatuner i tu mam pewien pomysł. Sterowniku hackuja napewno za pomoca tego programu ktory jest wersja frewerowa a komputronik zarabia dzieki temu programowi dotatkowe 100 na karcie co jest lamaniem prawa, mozna zagrozic im ze jezeli nie przywroca gwarancji to napiszemy do goscia a ten bedzie roscil sobie oplaty, poprawcie mnie jesli sie myle????. 12 miesiecy gwary jest dla tego ze jak komus sypnie sie karta to musieli by prawdziwego radka 9700 zwrocic bo tych juz raczej nie beda mieli i to jest głowna przyczyna moim zdaniem dla czego tak kretacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy jakie kupiłem w Komputroniku była doskonale przygotowana i opakowana. jeżeli kupujesz szajs poddawany przróbkom to nie oczekuj jakości jak z fabryki. testeowałem 7 takich kart (koleś ma sklep i handluje troche) i wszystkie miały zakłócenia obrazu po odblokowaniu dodatkowych potoków. Widać to szczególnie w 3DMark2003 w teście nature. Na słabszych gierkach pochodzą  + radocha bo mam 9500@9700 i darmo dodatkową wydajność na chwilę. Nie wróżę zbyt długiego życia tym kartom...Jeżeli ktoś naprawdę nie ma żadnych problemów z grafą (artefakty , zniekształcenia itp) to wypada mu szczerze pogratulować...(tylko kto się przyzna że ma artefakty , he he  :wink: )

czlowieku nie chodzi o to ze karta nie dziala, ale o to ze nawet po przerobkach powinna byc starannie zapakowana a nie z roz<span style="color:red;">[ciach!]</span>ym zalmanem, a co do szajsu to bym sie klucil bo zalozenie radiatora i wypalenie sterow na plycie to nic strasznego chyba ze dla specow z sromputronika jest to problem jak widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy jakie kupiłem w Komputroniku była doskonale przygotowana i opakowana. jeżeli kupujesz szajs poddawany przróbkom to nie oczekuj jakości jak z fabryki. testeowałem 7 takich kart (koleś ma sklep i handluje troche) i wszystkie miały zakłócenia obrazu po odblokowaniu dodatkowych potoków. Widać to szczególnie w 3DMark2003 w teście nature. Na słabszych gierkach pochodzą  + radocha bo mam 9500@9700 i darmo dodatkową wydajność na chwilę. Nie wróżę zbyt długiego życia tym kartom...Jeżeli ktoś naprawdę nie ma żadnych problemów z grafą (artefakty , zniekształcenia itp) to wypada mu szczerze pogratulować...(tylko kto się przyzna że ma artefakty , he he  :wink: )

no do artefaktow ty bys sie pewnie nie przyznal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do artefaktow:

kolega kupił karte przerobiona r9500@r9700 w jednym z wrocławskich sklepów, karta działała ok, ale gdy włączyło się AA to nic nie było widać na ekranie pełno artefaktów i nie wiadomo czego..

ja wtedy miałem g4, teraz kupiłem r9500@r9700 z (benchamrka/komputronika) zalmanem i tu sie zaczyna temat:

1. Karta działała ok przez 7 dni, (nie podkrecałem jej) działała ok tz:

nie było zadnych artefaktów, zgubionych tekstur itp teraz po 7 dniach w Enemy Territory po włączeniu AA w niektórych miejscach wystepują artefakty (ciagle w tych samych) w innej grze nie zaobserwowalem tego zjawiska mozne nieraz zgubi jakas teksture.

ale to nie ejst chyba wina zwalonych potokow tylko przegrzania karty! sam radiator zalmana jest goroncy jak piec ma 104*!!!

przy dłuzszym dotknieciu mozna sie popiec....

taeraz zalozylem szybkiego coolerka - fakt karta jest chlodna ale artefakty juz zostaly (chyba sie przegrzala) nie bede narazie jeje oddawal, bo mi nie uznaja gwarancji bo nigdzie indziej artefakty nie wystepuja tylko w Enemy Territory.

Teraz tą samą karte kupił kumpel, tyle, ze bez zalmana (ze zwyklym formowym chlodzeniem) on nie ma artefaktow juz w AA czy tak jak ja...

ale za to ma w grach/programach czy tez prezentacjach DirectX 9.0 wszedzie szachownica np: test nature w 3dmarku.

teraz zwraca ta karte na działającą.

- to cala prawda o tych kartach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podkreślam!!! Te karty w 90% to uszkodzone R9700. Jak ktoś lubi rosyjską ruletkę to polecam....Nie wazne gdzie się pojawiają artefakty. Ważne , że są i to powoduje że karta pracuje z tego czy innego powodu w ekstremalnych warunkach co skraca jej żywotność do .... np.7 dni. Jak wytrzyma rok to pół biedy bo wtedy już będzie mocno przestarzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy jakie kupiłem w Komputroniku była doskonale przygotowana i opakowana. jeżeli kupujesz szajs poddawany przróbkom to nie oczekuj jakości jak z fabryki. testeowałem 7 takich kart (koleś ma sklep i handluje troche) i wszystkie miały zakłócenia obrazu po odblokowaniu dodatkowych potoków. Widać to szczególnie w 3DMark2003 w teście nature. Na słabszych gierkach pochodzą  + radocha bo mam 9500@9700 i darmo dodatkową wydajność na chwilę. Nie wróżę zbyt długiego życia tym kartom...Jeżeli ktoś naprawdę nie ma żadnych problemów z grafą (artefakty , zniekształcenia itp) to wypada mu szczerze pogratulować...(tylko kto się przyzna że ma artefakty , he he  :wink: )

czlowieku nie chodzi o to ze karta nie dziala, ale o to ze nawet po przerobkach powinna byc starannie zapakowana a nie z roz<span style="color:red;">[ciach!]</span>ym zalmanem, a co do szajsu to bym sie klucil bo zalozenie radiatora i wypalenie sterow na plycie to nic strasznego chyba ze dla specow z sromputronika jest to problem jak widac

jeszcze raz podkreślam. Przepłacam w Komputroniku bo po złożeniu zamówienia ktoś tego zamego dnia kontaktuje się ze mną przez pocztę lub GG i ustala co i jak. W pozostałych sklepach przeważnie jestem olewany (mówię o internetowych). Szczyt to Balta o ile pamiętam. Gość się odezwał po 3 tygodniach sic!!!! od złożenia zamówienia a jak powiedziałem , że kupiłem już gdzie indziej to mnie straszyć zaczął , że jak nie odbiorę to sprawę na policje kieruje bo zawarłem z nimi umowę...he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem cię un_ix. Ktoś już wcześniej chciał wytłumaczyć o co biega.

Dopłaciłeś tą stówkę tylko za to, że dostajesz sprawdzony egzemplarz 9500 chodzący na 9700.

Czy to będzie mod hardwarowy czy software - w sumie **** cie to obchodzi. Po prostu biorąc karte o 100zł tańszą dostałbyś egzemplarz nie modowalny/modowalny ale z przekłamaniami w grafice...

Co do gwarancji - myśle, że komputronik zrobił dobre posunięcie - w końcu karta chodzi jako 9700 czyli ingeracja na niekorzyść podzespołów i całej karty jest, tym samym karta jest bardziej katowana, co może doprowadzić do tego że za rok, półtora nie będzie działać...

Jedyne o co można się doczepić to o ten mod hardwarowy, który okazał się "modem" softwarowym (sterowniki)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem cię un_ix. [...]

:arrow: rzeczywiscie mnie nie zrozumiales. nie rozchodzi sie tu o Radeon'a, ktory dobrze smiga i nie mam do niego zastrzezen. sprawa dotyczy blednych informacji zawartych w opisie karty graficznej na stronie Komputronika (czytaj kilka postow wyzej). o to w tym wszystkim sie mniej, wiecej rozchodzilo.

 

P.S. wiem za co zaplacilem i wiem, dlaczego gwarancja zostala skrocona.

P.S. duzo mnie obchodzi jak jest zmodyfikowany moj Radeon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, też poluje na tą kartę. Jeśli nie pasi ci ten mod to ja z chęcią od ciebie ją odkupie  :lol: . Nie no żart, ostatecznie kupuje R9700  8)

:arrow: mod jest ok. oczekiwalem innego. Radeon nie jest na sprzedaz, chyba ze dobrze placisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, też poluje na tą kartę. Jeśli nie pasi ci ten mod to ja z chęcią od ciebie ją odkupie  :lol: . Nie no żart, ostatecznie kupuje R9700  8)

:arrow: mod jest ok. oczekiwalem innego. Radeon nie jest na sprzedaz, chyba ze dobrze placisz ;)
:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że troche nie na temat ale związane z komputronikiem. Zamówiłem w tym sklepie Głośniki: Creative MegaWorks 510D + SB Audigy Player. Dzisiaj przyszła do mnie ta przesyłka odebrałem ją rozpakowuje w domu a tu sie okazało że nie ma karty SB Audigy! Wiem że powinienem sprawidzić zawartość w obecności kuriera ale zapomniałem. I tak oto komputronik zrobił w bambuko następnego klienta. A miałem już kupca na tą karte za 230zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: tez sie nad tym zastanowilem. Komputronik zrobil po prostu selekcje Radeonow podatnych na modyfikacje programowa i zada sobie za to 100 zl wiecej (czyli 949 zl, normalny Radek 9500 849 zl).

..a mnie sie zdaje ze ta selekcja jest tyle warta ile ten elektroniczny mod. dziala to dziala i szczerze watpie aby ktos testowal karte przez kilka godzin jakims benchmarkiem. bedzie dobrze jesli wogole wkladaja je do kompa :lol: a ta stowa to pewnie wiecej nish 100% marzy w gore. do tego skracaja gwarancje a jak ci sie karta spierd... to nic nie traca - wyslaja ja do producenta bo przeciez nie ma widocznego moda a ty dostajesz nowa. qrcze pieknie cie wydymali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...