Skocz do zawartości
un_ix

Komputronik.pl - oklamuje swoich klientow!?!

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: witam

 

dzisiaj stalem sie 'szczesliwym' posiadaczem Radeon'a 9500@9700 niby modowanego poprzez ingerecje w elektronike. karta jest dostepna pod tym adersem: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7692. w opisie produktu jest wyraznie napisane:

karta jest przerobiona poprzez ingerencję w elektronikę - posiada 12 miesięcy gwarancji w firmie Komputronik (przez ingerencję straciła gwarancję u producenta), w komplecie dołączamy najnowsze sterowniki na płycie CD-R

i co sie okazuje? sciagnelem standardowe chlodzenie grafy, w celu obadania czy pasta termo. jest dobrze polozona ;). moim ocza ukazaly sie malutkie NIE przelutowane rezystorki. kazdy chyba wie jak wyglada Radeon 9500 po wykonaniu modu na 9700. moj Radeon tak jak zostal wyprodukowany, tak byl i teraz. jedyne czego dokonal Komputronik, to dolaczenie na plycie sterownikow, ktore byly juz uprzednio przerobione, by karta dzialala jako 9700. na dodatek Komputronik skrocil czas gwarancji z 24 miesiecy na 12, podajac przyczyne, iz karta stracila gwarancje u producenta poprzez ingerencje w elektronkie, wiec Komputronik przyznajej jej z tej racji 12 miesiecy swojego serwisu. zadnej 'ingerencji w elektronikce' nie bylo!! no chyba, ze teraz sa inne sposoby o ktorych mi nie wiadomo. moze ktos mnie oswieci?

 

w zwiazku z powyzszym nasuwaja mi sie pytania:

- czy ma jakiekolwiek podstawy do reklamacji zakupionej karty? przeciez jest nie zgodna z opisem na stronie.

- czy ma sens walka z Komputronikiem?

prosze o odpowiedzi. z gory dzieki za wszelkie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wojna z komputronikiem nie ma sensu.

Komutronik skrócił gwarancję bo ma do tego prawo, oszustwo jest ale niewielkie i dość pokrętne. Ćała robota komutronika ograniczyła się do wypalenia płyty ze zhackowanymi sterami. Pozatym nawet jak zzaczniesz walczyć z komputronikiem to o co?? Przeciez karta działa jako r9700, wiec nie wiem co byś chciał wygrać żeby ci kase zwrócil??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki lol...choć w sumie to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać...

 

Pisząc tak do nich sam się przyznasz, że grzebałeś w chłodzeniu, czym zaryzykujesz gwarancję. Ja bym zrobił tak: jeżeli karta działa @9700, zostawiłbym ją; coraz trudniej o modowalne R9500. Ale napisz do nich, żeby usuneli ten lolowy opis ze strony i zwrócili Ci to, co dopłaciłeś do @9700, pod grośbą tego, że ich obsmarujesz na portalach internetowych i gdzie się da. Pewnie na to nie pójdą, więc ich obsmaruj.

 

Co za kraj :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nad tym pomysłałem i doszdłem do wniosku, że co prawda troche komputronik pokręcił z tym opisem, ale sprzedają sprawdzone karty masz pewność że da się zmodować, pozatym brak ingerencji hardwearowej (sorki za pisownie) uznał bym za zaletę, bo zmniejsza to ryzyko awarii karty w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nad tym pomysłałem i doszdłem do wniosku, że co prawda troche komputronik pokręcił z tym opisem, ale sprzedają sprawdzone karty masz pewność że da się zmodować, pozatym brak ingerencji hardwearowej (sorki za pisownie) uznał bym za zaletę, bo zmniejsza to ryzyko awarii karty w przyszłości.

:arrow: tez sie nad tym zastanowilem. Komputronik zrobil po prostu selekcje Radeonow podatnych na modyfikacje programowa i zada sobie za to 100 zl wiecej (czyli 949 zl, normalny Radek 9500 849 zl). karta pracuje narazie jak nalezy. Komputronik oklamuje ludzi zamieszczajac informacje na stronie o modyfikacji elektronicznej/sprzetowej. dodatkowo skroca okres gwarancji. zastanowe sie jeszcze jak to rozegrac. czy wogole pisac do nich? jezeli tak, to jak rozegrac sprawe z sciagnieciem coolera? pisac o nim, ze np. sciagnelem standardowego coolera, aby zalozyć blok wodny? co Wy na to? prosze o propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Ale napisz do nich, żeby usuneli ten lolowy opis ze strony i zwrócili Ci to, co dopłaciłeś do @9700, pod grośbą tego, że ich obsmarujesz na portalach internetowych i gdzie się da.[...]

:arrow: wlasnie tak chcialem to rozegrac, ale nie wiem czy ma sens ryzykowac utrate gwarancji. przecierz sciagniecie coolera to nic strasznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Ale napisz do nich, żeby usuneli ten lolowy opis ze strony i zwrócili Ci to, co dopłaciłeś do @9700, pod grośbą tego, że ich obsmarujesz na portalach internetowych i gdzie się da.[...]

:arrow: wlasnie tak chcialem to rozegrac, ale nie wiem czy ma sens ryzykowac utrate gwarancji. przecierz sciagniecie coolera to nic strasznego...

Jasne, że ściągnięcie coolera to nic strasznego, ale żyjemy w chorym kraju, poza tym jak Ty chcesz im bruździć, to oni pewnie odpłacą się tą samą monetą...warto mieć to na uwadze. Ale dobrze, że o całej akcji napisałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: witam

 

dzisiaj stalem sie 'szczesliwym' posiadaczem Radeon'a 9500@9700 niby modowanego poprzez ingerecje w elektronike. karta jest dostepna pod tym adersem: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7692. w opisie produktu jest wyraznie napisane:

karta jest przerobiona poprzez ingerencję w elektronikę - posiada 12 miesięcy gwarancji w firmie Komputronik (przez ingerencję straciła gwarancję u producenta), w komplecie dołączamy najnowsze sterowniki na płycie CD-R

i co sie okazuje? sciagnelem standardowe chlodzenie grafy, w celu obadania czy pasta termo. jest dobrze polozona ;). moim ocza ukazaly sie malutkie NIE przelutowane rezystorki. kazdy chyba wie jak wyglada Radeon 9500 po wykonaniu modu na 9700. moj Radeon tak jak zostal wyprodukowany, tak byl i teraz. jedyne czego dokonal Komputronik, to dolaczenie na plycie sterownikow, ktore byly juz uprzednio przerobione, by karta dzialala jako 9700. na dodatek Komputronik skrocil czas gwarancji z 24 miesiecy na 12, podajac przyczyne, iz karta stracila gwarancje u producenta poprzez ingerencje w elektronkie, wiec Komputronik przyznajej jej z tej racji 12 miesiecy swojego serwisu. zadnej 'ingerencji w elektronikce' nie bylo!! no chyba, ze teraz sa inne sposoby o ktorych mi nie wiadomo. moze ktos mnie oswieci?

 

w zwiazku z powyzszym nasuwaja mi sie pytania:

- czy ma jakiekolwiek podstawy do reklamacji zakupionej karty? przeciez jest nie zgodna z opisem na stronie.

- czy ma sens walka z Komputronikiem?

prosze o odpowiedzi. z gory dzieki za wszelkie rady.

 

Oczywiście, że możesz. Według nowego prawa konsumentów, które weszło w życie w styczniu, oddajesz kartę jako nie zgodną z opisem na stronie. Bez gadania oddadzą Ci kasę, a jeśli będą się burzyć, to zawiadomisz urząd ochrony konsumentów. Jak bedą się burzyć, że zdejmowałeś cooler, to mówisz, że musiałeś sprawdzić, czy karta jest zgodna z opisem i zamkną ryje. Poza tym kupując poza siedzibą firmy masz 10 dni na oddanie towaru i nie musisz nic wyjaśniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz. Według nowego prawa konsumentów, które weszło w życie w styczniu, oddajesz kartę jako nie zgodną z opisem na stronie. Bez gadania oddadzą Ci kasę, a jeśli będą się burzyć, to zawiadomisz urząd ochrony konsumentów. Jak bedą się burzyć, że zdejmowałeś cooler, to mówisz, że musiałeś sprawdzić, czy karta jest zgodna z opisem i zamkną ryje. Poza tym kupując poza siedzibą firmy masz 10 dni na oddanie towaru i nie musisz nic wyjaśniać.

:arrow: nie mysle tu nad odeslaniem kart do Komputronika, bo sprawuje sie dobrze, ale na modzie softowym. myslalem raczej, zeby wywalczyc np. dluzszy okres gwarancji (tak jak kazdy normalny Radeon 9500 w Komputroniku - 24 miesiace, a nie 12) lub prosic o zwrot 100 zl (ktore musialem wydac za niby ingerencje w elektronike).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jezu!

mam ta karte od komputertronika z zalmanem.

karta ma zmieniony bios, placisz glownie za to, ze masz pewnosc, ze karta bedzie biegała jak r9700 i biega, wiec nie wiem w czym masz problem.

moj kumpel kupil w jednym z wroclawskich sklepow rowniez radeona modowanego na 9700 i miał zwalone potoki, ma teraz poroblemy z gwarancją.

mi karte wykrywa jako r9700 wydajnosc 9700 zadnych zazutow do niej nie mam zaplacilem za to czego chciałem, a tobie co nie pasuje?

 

aha: poczytaj na www.benchmark.pl oni te karty przerabiali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] mi karte wykrywa jako r9700 wydajnosc 9700 zadnych zazutow do niej nie mam zaplacilem za to czego chciałem, a tobie co nie pasuje?

 

aha: poczytaj na www.benchmark.pl oni te karty przerabiali

:arrow: napisalem co mi nie pasuje - czytaj uwaznie poprzednie posty.

 

info. na benchmark.pl czytalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nmiało być to przetowe.. Nie bez powodu ma o rok krotsza gwarancje :/ Przeciez roznie dobzr emogł kupić 9500 i sam go przerobić nie tracac gwarancji :/ W kulki sobie leci komputronik i tyle :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem dokladnie wiec nie rozumiem, masz przerobionego na r9700?

jesli tak to koniec tematu.

:arrow: pisalem juz - karta dziala poprawnie, jednak nie w ten sposob zostala zmodyfikowana jak zapewnial sprzedawca. oto rozchodzi sie w calym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarancja zostala obnizona z powodu, takiego, ze po modingu na r9700 jest wieksze prawdopodobienstwo, ze karta padnie szybciej niz bez modingu.

pozatym musisz im udowodnic, ze oni inaczej ta karte zmodowali niz bylo na stronie podane.

Jesli powiesz, ze zdjeles cooler to oni Ci zazuca ze ingerowales w karte i jeszcze stracisz gwarancje :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Jesli powiesz, ze zdjeles cooler to  oni Ci zazuca ze ingerowales w karte i jeszcze stracisz gwarancje :))

:arrow: no wlasnie - tu jest ten bol. moze najpierw do nich napisac z zapytaniem: np. czy moge sciagnac standardowe chlodzenie karty graficznej Radeon 9500 wymieniajca je na blok wodny/inny cooler, nie tracac przez to gwarancji? pytanie nie jest moze zabojcze, ale moze warto sprobowac i zobaczyc jaka bedzie ich odpowiedz. co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: napisalem maila do serwisu Komputronika o tresci:

Zakupiłem u Was Radeon'a 9500. Chce wyciszyć maxymalnie swój komputer i chciałbym przełożyć moje stare chłodzenie - Thermaltake GIANT II Heatpipe na miejsce obecnego coolera. W związku z tym mam pytanie: czy mogę ściągnąć standardowe chłodzenie karty graficznej Radeon 9500 wymieniająca je na Thermaltake GIANT II Heatpipe, nie tracąc przy tym gwarancji

posciemnialem troche na temat chlodzenia - nie posiadam takowego ;)

 

oto odpowiedz jak otrzymalem:

Jeśłi zostanie założone w sposób umozłiwiający demontaż i zamontowanie oryginalnego wentylatora to tak. Warunkiem też jest brak jakichkolwiek sladów montażu innego układu chłodzącego. Producenci i dystrybutorzy niestety czepiają się wszystkiego i są potem problemy z reklamacją zmodyfikowanych podzespołów.

 

Np ABit uwzględnia reklamację sprzetu z przyklejonymi radiatorami na mostku południowym ale należ ytaką płytę przesłać z przyklejonym radiatorem który nie zostaje zwrócony, gdyż w takim stanie abit polska odsyła taką płytę do Azji.

 

także najbezpieczniej robić wszelkie modyfikacje z możliwością łatwego demontażu niepozostawiającego jakichkolwiek śladów przeróbki.

wynika z tego, ze coolera moge sciagnac. no i przypadkowo zauwazam, ze rezystorki sa tak jak byc nie powinny - czyli orginalnie ;) zastanowie sie jeszcze nad tym jak dalej to rozegrac i wysle do Komputronika nastepnego maila. moze macie jakies rady, uwagi? prosze o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjecie tego gpu bez radiatora i im wyślij  i napisz co o tym sądzisz

dobra mysl na twoim miejscu bym poszedl do nic z karta bez radiatora i im pomachal nia przed oczyma

 

acha nie zapomnij wydrukowac opisu ze strony komputronika bo jak go zmienia to juz nie bedziesz mial po co machac a i sprawdz cze masz jakas wzmainke w gwarancji ze tak karta jest przerobiona bo jak nie to podajze oferta w sklepiku nie jest oferta w rozumieniu prawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjecie tego gpu bez radiatora i im wyślij :) i napisz co o tym sądzisz :D

:arrow: niestety nie mam dostepu do aparatu cyfrowego. moge pozyczyc takowy od kolegi, ale narazie nie bede go klopotal.

 

dobra mysl na twoim miejscu bym poszedl do nic z karta bez radiatora i im pomachal nia przed oczyma 

 

acha nie zapomnij wydrukowac opisu ze strony komputronika bo jak go zmienia to juz nie bedziesz mial po co machac a i sprawdz cze masz jakas wzmainke w gwarancji ze tak karta jest przerobiona bo jak nie to podajze oferta w sklepiku nie jest oferta w rozumieniu prawa

nie przejde sie do nich, poniewaz maja swoja siedzibe w poznaniu i jakos mi nie podrodze ;) co do informacji zawartych na stronie z opisem grafiki, to pomyslalem o tym juz wczesnej i wykonale screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze.

Też qpiłem tą kartę co kolega un_ix i jest dokładnie to samo.

Dzwoniłem do serwisu Komputronika, facet odpowiedział wymijająco (bał się użyć słowa oszustwo). Nie chcę tutaj cytować, bo to sprawy biznesowe ;)

Jedyne, co istotne, powiedział że prowadzą selekcję kart na modowalne i niemodowalne. Oczywiście nie ma mowy o wymianie karty, obniżeniu ceny ani przywróceniu gwarancji, więc lipa.

 

Acha! Nie potrzeba zdejmować radiatora, żeby sprawdzić czy karta jest modowana elektronicznie. Wystarczy zainstalować sterowniki ze strony WWW.ATI.COM . Wtedy karta zainstaluje sie jako R9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz. Według nowego prawa konsumentów, które weszło w życie w styczniu, oddajesz kartę jako nie zgodną z opisem na stronie. Bez gadania oddadzą Ci kasę, a jeśli będą się burzyć, to zawiadomisz urząd ochrony konsumentów. Jak bedą się burzyć, że zdejmowałeś cooler, to mówisz, że musiałeś sprawdzić, czy karta jest zgodna z opisem i zamkną ryje. Poza tym kupując poza siedzibą firmy masz 10 dni na oddanie towaru i nie musisz nic wyjaśniać.

:arrow: nie mysle tu nad odeslaniem kart do Komputronika, bo sprawuje sie dobrze, ale na modzie softowym. myslalem raczej, zeby wywalczyc np. dluzszy okres gwarancji (tak jak kazdy normalny Radeon 9500 w Komputroniku - 24 miesiace, a nie 12) lub prosic o zwrot 100 zl (ktore musialem wydac za niby ingerencje w elektronike).

Ja bym na Twoim miejscu ją oddał i sprowadził sobie prawdziwego Radeona 9700Pro z USA. Z przesyłką wyszłoby Ci niewiele drożej niż ten 9500. W USA można go dostać za 250USD, wystarczy jedynie znależć sklep, który wysyła do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: moze poczekajmy z tym newsem. napisalem do Komputronika, aby wytlumaczyli mi dlaczego oklamuja ludzi opisem zamieszczonym na stronie. biorac pod uwage, iz dzis jest sobota, jutro niedziela - pewnie nie pracuja. poczekajmy do poniedzialku i zobaczymy jak sprawy beda sie rozwijac. napisalem im w mailu, ze jezeli beda zwlekac/unikac odpowiedzi, poprosze o odpowiedznie newsy na stronach glownych redaktorow portali o tematyce hardware & oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...