Skocz do zawartości
manak

Czy ta konfiguracja jest ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bierz w tym sklepie składania 😄 bardzo Cię proszę i wysyłki

W cenie 6k+obudowa uda się dużo lepszy zestaw ogarnąć 

Msi chłodzenie jak deepcoola i BQ nie polecam 😛

I w tej kwocie pchać się am4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, lepiej chyba pójść w AM5 albo LGA1700

Jak już chcesz AM4 to bym brał 5700x i jakieś powietrzne albo 5800x3d i AIO tyle że to extra $.

Rozumiem budujesz czarno-biały zestawik, mam tą kartę i jest chłodna i cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bamboocha napisał(a):

Tak jak wyżej, lepiej chyba pójść w AM5 albo LGA1700

Jak już chcesz AM4 to bym brał 5700x i jakieś powietrzne albo 5800x3d i AIO tyle że to extra $.

Rozumiem budujesz czarno-biały zestawik, mam tą kartę i jest chłodna i cicha.

Tak chce złożyć cały biały pc dlatego też idę w am4 żeby te podzespoły nie były jakieś najtańsze, próbowałem złożyć z podstawką am5 natomiast jedyny procek jaki bym mógł w tej cenie wziąć to r5 7600x i jakoś nie przemawia do mnie ten procesor bo pomimo że wiele razy słyszałem że jest on mocniejszy w grach od 5800x to te 6 rdzeni mnie zbytnio nie przekonuje. Z resztą budowa am5 w tej cenie wygląda w ten sposób żeby brać jak najtańsze i obojętnie kolorystycznie podzespoły a czegoś takiego nie lubię dlatego postanowiłem iść w am4 dzięki czemu moim zdaniem będzie to pc wydajny i będzie cieszył oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, axsin302 napisał(a):

monitorek 1440p ? i będziesz składał sam ?

Tak monitor 1440p i będę sam skladal 

Tak btw pierwszy raz 

Edytowane przez manak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia procesorów FX - pokazuje, że nie ilość rdzeni a jakość i zarządzanie ( w tym sterowniki, budowa itd )  jest lepsze 😆

dobra to są twoje pieniądze, twój gust, zapytałeś się to ci odpowiadamy 

jak chcesz to ci coś złożymy 😄 cały na biało*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, axsin302 napisał(a):

Historia procesorów FX - pokazuje, że nie ilość rdzeni a jakość i zarządzanie ( w tym sterowniki, budowa itd )  jest lepsze 😆

dobra to są twoje pieniądze, twój gust, zapytałeś się to ci odpowiadamy 

jak chcesz to ci coś złożymy 😄 cały na biało*

Nie no ogólnie chciałem uzyskać trochę opinii na temat tego zestawu bo moim zdaniem jest to dobry zestaw i myślę że taki ostatecznie będę składał w większości i tak będzie służył mi tylko do jakiś giereczek bądź do obróbki wideo (amatorsko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.krsystem.pl/kp-PCzIcFPZk

https://www.net-s.pl/produkt/lexar-dysk-ssd-nm710-1tb-nvme-m2-2280-5000-4500mb-s-1425917;20-c-10

https://www.morele.net/inventory/info/f8981b6d/ 

a tak ci dam 😄 nie ma RT i chłodzenie powietrzem tak to powinno być git

za kilka dni wejdzie nowy FSR zobaczymy co pokażę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manak napisał:

próbowałem złożyć z podstawką am5 natomiast jedyny procek jaki bym mógł w tej cenie wziąć to r5 7600x i jakoś nie przemawia do mnie ten procesor bo pomimo że wiele razy słyszałem że jest on mocniejszy w grach od 5800x to te 6 rdzeni mnie zbytnio nie przekonuje.

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-5-7600-non-x/7.html

Przede wszystkim Ryzen 7000 bez X, po drugie w syntetykach 5800x jest wydajnościowo prawie na równi z 7600. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, axsin302 napisał(a):

https://www.krsystem.pl/kp-PCzIcFPZk

https://www.net-s.pl/produkt/lexar-dysk-ssd-nm710-1tb-nvme-m2-2280-5000-4500mb-s-1425917;20-c-10

https://www.morele.net/inventory/info/f8981b6d/ 

a tak ci dam 😄 nie ma RT i chłodzenie powietrzem tak to powinno być git

za kilka dni wejdzie nowy FSR zobaczymy co pokażę 

Właśnie co do GPU AMD to próbowałem z tym Radeonem 7800 XT i w sumie to jest spoko karta w dobrej cenie natomiast pobór prądu w kartach AMD to jest jakaś tragedia i poczekam jeszcze do premiery rtx 4070 super i wtedy zwykły rtx może będzie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7800 xt jest takiej samej wydajności jak 4070 super będzie 

Dlss - taka karta przetargowa nvidi ale na dobrych i dużych monitorach widać że to syf 

RT-zauważam ale mi to nie imponuje, rezygnując z 30% wydajności karty ( kolejny chwyt marketingowy, w 1440p zagrasz dopiero na 4080 swobodnie) 

Podaj jeszcze monitor zobaczmy z jakim softem pracuje to ci pomoże wybrać 

Edytowane przez axsin302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, axsin302 napisał(a):

7800 xt jest takiej samej wydajności jak 4070 super będzie 

Dlss - taka karta przetargowa nvidi ale na dobrych i dużych monitorach widać że to syf 

RT-zauważam ale mi to nie imponuje, rezygnując z 30% wydajności karty ( kolejny chwyt marketingowy, w 1440p zagrasz dopiero na 4080 swobodnie) 

Podaj jeszcze monitor zobaczmy z jakim softem pracuje to ci pomoże wybrać 

Samsung Odyssey G5 C27G55TQBUX - 27'' | VA | QHD | 144 Hz | DisplayPort, HDMI | HDR | VESA 75 x 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz go na amd freesync - więc lepiej pod karty amd, na pewno dobrze się zynchronizuje aby zapobiec rozrywana obrazu ( bo głównie o to się walczy) 

Ale.... Nvidia z DP do 160hz sobie radzi 

144hz masz tak że gitara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, axsin302 napisał(a):

Masz go na amd freesync - więc lepiej pod karty amd, na pewno dobrze się zynchronizuje aby zapobiec rozrywana obrazu ( bo głównie o to się walczy) 

Ale.... Nvidia z DP do 160hz sobie radzi 

144hz masz tak że gitara 

Właśnie nie wiem jak to do końca jest z tym poborem prądu między Radeonem 7800xt a rtx 4070 natomiast gdybym miał iść w Radeona to za tym ciągnie się również wybór większej mocy zasilacza tak z 800w bo w sumie 750w to takie minimum do tego Radeona 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, manak napisał:

Właśnie nie wiem jak to do końca jest z tym poborem prądu między Radeonem 7800xt a rtx 4070 natomiast gdybym miał iść w Radeona to za tym ciągnie się również wybór większej mocy zasilacza tak z 800w bo w sumie 750w to takie minimum do tego Radeona 

Nie potrzbujesz takiego zasilacza do kart których mówisz 750w będzie wystarczający i atx 3.0 w wersji białej to już za dużo $$$ ewentualnie białe kable ale to też kasa 

7600/7500f z 7800xt i całym majdanem to niespełna 500w czyli nawet 550w da radę 

5800x + 4070 - lekko ponad 400w ciągnie plus zapas to nawet niech ma 550w bo są w najlepszych cenach 

7600/7500f z 4070 - 430w 

Jakbyś wybierał 4070 super też ci starczy ale warto zaopatrzyć się w lepszy adapter do 12vhpwr na 3 wtyczki 

 

Jedna wtyczka pcie potrafi oddać niemal 300w zasilacza 80+gold ( taki 650w) 

Co do cen i pożerania energi nie bądźmy hipokrytami te parę watów na cały rok wejdzie tyle co kebab 

Po za tym mówimy to gdy WSZYSTKO JEST OBCIĄŻONE NA MAXA w grach tego nie uświadczysz 1440p karta może i będzie chodziła na full ale procesor będzie tam na 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, axsin302 napisał(a):

Nie potrzbujesz takiego zasilacza do kart których mówisz 750w będzie wystarczający i atx 3.0 w wersji białej to już za dużo $$$ ewentualnie białe kable ale to też kasa 

7600/7500f z 7800xt i całym majdanem to niespełna 500w czyli nawet 550w da radę 

5800x + 4070 - lekko ponad 400w ciągnie plus zapas to nawet niech ma 550w bo są w najlepszych cenach 

7600/7500f z 4070 - 430w 

Jakbyś wybierał 4070 super też ci starczy ale warto zaopatrzyć się w lepszy adapter do 12vhpwr na 3 wtyczki 

 

Jedna wtyczka pcie potrafi oddać niemal 300w zasilacza 80+gold ( taki 650w) 

Co do cen i pożerania energi nie bądźmy hipokrytami te parę watów na cały rok wejdzie tyle co kebab 

Po za tym mówimy to gdy WSZYSTKO JEST OBCIĄŻONE NA MAXA w grach tego nie uświadczysz 1440p karta może i będzie chodziła na full ale procesor będzie tam na 60%

Ogólnie to sugerowałem się tym że np w takich sklepach internetowych jak xkom czy morele w specyfikacji jest rekomendowana moc zasilacza w przypadku rx 7800 XT jest to własnie 700w a rtx 4070 zaledwie 600w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś inny z forum ci potwierdzi, że nikt cię tu nie chcę oszukać, a specyfikacje są bardzo ale to bardzo przesadzone, możesz sam policzyć swoje zapotrzebowanie na kalkulatorze lub korzystać z online. Wiadomo że zasilacz 650w o sprawności 90% - najlepiej będzie się czuł jak odda 585-195w to jego skala najlepszej niezawodności i warto dobrać sobie tak zasilacz aby w te widełki się wpasować. 

Po za tym nie podał bym ci podzespołów do budowy gdyby były nie kompatybilne lub któryś z nich będzie odbiegał od drugiego..... 

nadal twierdzę, że przy twojej kwocie pakowanie się w AM4 to bardzo słaby pomysł, czekanie na 4070s w cenie 4070 ti też. Zbawienie, że Nvidia opuści ceny zaraz po premierze, oprócz jakiś eventów w sklepach które trzeba pilnować bo są ograniczone sztukami lub skalpelsi ( osoby wykupujące przedmioty i sprzedające je po swoich cenach psując rynek itd) je wybiorą... Będzie od tak od hop siup w ciągu dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, axsin302 napisał(a):

niech ktoś inny z forum ci potwierdzi, że nikt cię tu nie chcę oszukać, a specyfikacje są bardzo ale to bardzo przesadzone, możesz sam policzyć swoje zapotrzebowanie na kalkulatorze lub korzystać z online. Wiadomo że zasilacz 650w o sprawności 90% - najlepiej będzie się czuł jak odda 585-195w to jego skala najlepszej niezawodności i warto dobrać sobie tak zasilacz aby w te widełki się wpasować. 

Po za tym nie podał bym ci podzespołów do budowy gdyby były nie kompatybilne lub któryś z nich będzie odbiegał od drugiego..... 

nadal twierdzę, że przy twojej kwocie pakowanie się w AM4 to bardzo słaby pomysł, czekanie na 4070s w cenie 4070 ti też. Zbawienie, że Nvidia opuści ceny zaraz po premierze, oprócz jakiś eventów w sklepach które trzeba pilnować bo są ograniczone sztukami lub skalpelsi ( osoby wykupujące przedmioty i sprzedające je po swoich cenach psując rynek itd) je wybiorą... Będzie od tak od hop siup w ciągu dni. 

Ok, jeśli chodzi o rtx 4070 to nie chce kupować rtx 4070 super tylko po prostu na pewno spadnie cena zwykłego bez dopisku super i wtedy zobaczę po ile +/- bedą chodziły w sklepach rtx 4070 bez tego dopisku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę masz 2 wersje w zasięgu hajsu: 

https://www.net-s.pl/produkt/asus-dual-geforce-rtx-4070-white-oc-edition-12gb-gddr6x-1xhdmi-3xdp-1460097;20-c-10

https://techlord.pl/msi-geforce-rtx-4070-ventus-2x-oc-12gb-gddr6x-dlss-3-p-14808.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=404580b3-2e54-53c0-2fb7-08855cf376cf

a miałem się jeszcze zapytać do monitora nie dostałeś displayporta kabel ? jeśli nie to jak będziesz kupował spr. czy jest to wersja do TV czy monitora, to ważne abyś nie miał problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, axsin302 napisał(a):

A jeśli chodzi o kupno podzespołów to lepiej przez takie sklepy jak xkom, Komputronik,morele czy lepiej w stacjonarnych takich jak Media expert np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internetowo* najlepiej bo masz 14dni zwrotu bez podania przyczyny ( obarczony zostaniesz tylko kosztami przesyłki) 

co do sklepów to temat, rzeka 😄 nie będę tu skrobał, bo forum i google ci powie prawdę ( negatywne opinie są nagminnie usuwane a sprawy retuszowane ) jak coś weźmiesz z X-kom to tu ziomek rozdaje kody może coś ci się uda ugrać. 

Każdy otrzymany przedmiot dokładnie sprawdzaj i oglądaj plomby, Każdy sklep szuka frajerów ... bo to jest biznes 

sklepy które ci podałem wyżej możesz śmiało brać, nawet wszystkie części z różnych, gwarancja jest najczęściej producenta więc sklep tego nie naprawia tylko wysyła do punktów 

w przypadku sprzedaży osobą 3 twojego kompa to najczęściej ich problem ale są sklepy które np: sprzedają na konto a nie na przedmiot, nowy właściciel ma problem 

po za tym kurierzy: - chyba widziałeś filmiki jak jakiś miał zły dzień 😄 i jebnął paczką 10m 

Edytowane przez axsin302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, axsin302 napisał(a):

Internetowo* najlepiej bo masz 14dni zwrotu bez podania przyczyny ( obarczony zostaniesz tylko kosztami przesyłki) 

co do sklepów to temat, rzeka 😄 nie będę tu skrobał, bo forum i google ci powie prawdę ( negatywne opinie są nagminnie usuwane a sprawy retuszowane ) jak coś weźmiesz z X-kom to tu ziomek rozdaje kody może coś ci się uda ugrać. 

Każdy otrzymany przedmiot dokładnie sprawdzaj i oglądaj plomby, Każdy sklep szuka frajerów ... bo to jest biznes 

sklepy które ci podałem wyżej możesz śmiało brać, nawet wszystkie części z różnych, gwarancja jest najczęściej producenta więc sklep tego nie naprawia tylko wysyła do punktów 

w przypadku sprzedaży osobą 3 twojego kompa to najczęściej ich problem ale są sklepy które np: sprzedają na konto a nie na przedmiot, nowy właściciel ma problem 

Czyli na takim xkomie jest ok?

A co z przesyłką bo nigdy tak drogich rzeczy przez internet nie kupowałem i mam tu na myśli bezpieczeństwo paczki podczas transportu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jak weźmiesz wszystko w jednym sklepie i twój plan "pure White" może nie wypalić cenowo albo co najważniejsze wydajnościowo 😄 jak skladasz sam to wybieraj sobie najtańsze fanty O TO W TYM PRZECIEŻ CHODZI abyś zaoszczędził sobie kasę, już nie tylko na sprzęcie bo w jednym sklepie ciężko ci będzie, a usłudze*

"Ceneo" strona ci pomoże no i google

28 minut temu, manak napisał:

A co z przesyłką bo nigdy tak drogich rzeczy przez internet nie kupowałem i mam tu na myśli bezpieczeństwo paczki podczas transportu ?

Daruj siebie takie bajery, kurier to kurier jak zamówisz rzeczy do danego punktu i odbiór osobisty to kto ci to przywozi do sklepy z magazynu? Aj chyba młody jesteś 😄 jak masz takie rozkmininy 

Edytowane przez axsin302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, axsin302 napisał(a):

Raczej jak weźmiesz wszystko w jednym sklepie i twój plan "pure White" może nie wypalić cenowo albo co najważniejsze wydajnościowo 😄 jak skladasz sam to wybieraj sobie najtańsze fanty O TO W TYM PRZECIEŻ CHODZI abyś zaoszczędził sobie kasę, już nie tylko na sprzęcie bo w jednym sklepie ciężko ci będzie, a usłudze*

"Ceneo" strona ci pomoże no i google

Daruj siebie takie bajery, kurier to kurier jak zamówisz rzeczy do danego punktu i odbiór osobisty to kto ci to przywozi do sklepy z magazynu? Aj chyba młody jesteś 😄 jak masz takie rozkmininy

Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, axsin302 napisał(a):

https://www.x-kom.pl/p/1210246-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4070-super-ghost-12gb-gddr6x.html

Czyli c... Jasny strzelił białą strzałe a myślałem że nie odpuścisz 

Nie bierz tych superemo zasilaczy, warczą i sapią jak stara maciora 

Odpuściłem bo w sumie nie ma sensu to AM4 a lepiej zrobić przyszłościowy pc niż nie przyszłościowy a ładny.

A tak jeszcze do tej płyty Gigabyte to jest ona dobra czy może w coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...