Skocz do zawartości
sequ

[6500-7500] Komputer do gier. W miarę chłodno i cicho. Prośba o konsultacje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Złożyłem sobie taką skrzynkę i pytanie do Was czy to wszystko się spina ze sobą?

Czy można coś tutaj polepszyć, może coś zamienić. 
Czy to będzie faktycznie dość chłodny i cichy a zarazem wydajny zestaw. 
Czy wybór tej karty graficznej ma sens. Może nie warto inwestować i kupić coś pokroju 4070 a jak tak to jaki model byście polecili. Dzieki za zainteresowanie. 
 

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1177656

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

aby coś polepszyć to trzeba by wydać wincyj PLN, ale czy inwestycja dodatkowych środków np. w wydajniejszy CPU, faktycznie przełoży się na lepsze osiągi np. wydajność w grach ?, czyli ile za ile ? ile dokładamy a ile zyskujemy.

płyta główna , ma dosyć słabej jakości kodek Audio - Realtek ALC 897  

alternatywa dla dysku SSD 

Dysk SSD ADATA Legend 900 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SLEG-900-2TCS)

alternatywa dla zasilacza 

Zasilacz Asus Prime 750W (90YE00U1-B0NB00)

czy zestaw będzie chłodny ? , hmmm nie wim jak chciał byś to osiągnąć na wybranej małej obudowie ? , to jest mała kompaktowa obudowa , wybrałeś chłodzenie AIO 280mm które w tej obudowie nie zmieści się na górze obudowy, tylko z przodu , czy wtedy zmieści się karta graficzna to ? 

wybór karty graficznej, oczywiście z ma sens, ale każdemu wedle potrzeb,  sam poszperaj za testami których na Internetach nie brakuje jaka karta będzie dla Ciebie optymalna , skoro masz wydać piniedzory to można było by się zainteresować co się kupuje, czyli podstawowy parametr to jaki posiadasz monitor 1080p  500Hz ?  xD , 1440p 60Hz  ?  w jakie grasz gry sieciowe czy coś single player .   

 

 

 

 

 

 

  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz.

Faktycznie z tą obudową to lipa wyszła. Wiedziałem, że na górę nie wejdzie 360 i założyłem że 280 na górę wejdzie. Mój błąd.  Co powiesz na Endorfy Arx 700 Air. Nie dużo droższa, większa i ma sporo pozytywnych opinii.  Wygląda schludnie chociaż nie to jest dla mnie wyznacznikiem. Ma po prostu spełniać swoją funkcje i wentylatory w zestawie.

Co do Gier i monitora. Monitor stary 1080 pewnie z czasem coś 2k może 144Hz, ale w żadne fpsy sieciowe nie będę grał. Jak juz to jakieś SP plus rpg.

Co do SSD zastanawiałem się jeszcze nad kc 3000 ale to kolejna stówa i można tak bez końca. Tak samo z kartą, tej już nie ma.  Wszystko 3k plus. A wiecie może jak wypada kultura pracy asus 4070 super dual.?

Teraz mam 10400 z arcticiem 280 i msi 1080 gaming x  w starej obudowie spc regnum l50.  Wiatraki wymienione na arctic p12 i taki zestaw co do głośności by mi wystarczył jeżeli jest to jakieś odniesienie.

Edytowane przez sequ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sequ napisał:

Co powiesz na Endorfy Arx 700 Air

jak sam zauważyłeś trzeba dołożyć, obudowa zdecydowanie większa, tylko na froncie jest ino siatka metalowa nie ma filtra przeciw pyłowego, ale ma np. wyjście USB-C na panelu przednim 

alternatywa 

Obudowa Zalman Z10 Duo

1 godzinę temu, sequ napisał:

Co do SSD zastanawiałem się jeszcze nad kc 3000 ale to kolejna stówa i można tak bez końca.

trzeba patrzeć dokładnie na specyfikacje, i ile za ile i ile się dostaje np.

Dysk SSD Lexar NM790 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (LNM790X002T-RNNNG)   parametr TWB (Total Bytes Written) 1500 TB 

Dysk SSD ADATA Legend 900 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SLEG-900-2TCS)   parametr TBW (Total Bytes Written) 2000 TB

wspomniany czy z tzw. polecanych kc 3000

Dysk SSD Kingston KC3000 2TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SKC3000D/2048G) parametr TBW (Total Bytes Written) 1600 TB 

 

1 godzinę temu, sequ napisał:

Tak samo z kartą, tej już nie ma.

będę będzie , przecież dopiero co była premiera, to chcąc teraz kupić, zaraz po premierze trzeba polować , myślę ze dwie trzy dostawy i sytuacja z dostępnością powinna się uspokoić. 

1 godzinę temu, sequ napisał:

A wiecie może jak wypada kultura pracy asus 4070 super dual.?

są dwie wersje DUAL-RTX4070-12G i DUAL-RTX4070-O12G z podbitymi zegarami ja wybrał bym O12G , kultura pracy wedle opinii raczej wypada bardzo pozytywnie. 

ten twój obecny zestaw to wcale taki stary nie jest... 

co do wyboru monitora to z można zapoznać się z materiałami youtubera Stilgar , na YT wpisać "morele monitor"

dla mnie zawsze największy dylemat to czy IPS czy VA 

 

   

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sequ napisał:

Faktycznie z tą obudową to lipa wyszła. Wiedziałem, że na górę nie wejdzie 360 i założyłem że 280 na górę wejdzie. Mój błąd. 

360 na froncie to źle? Obudowa całkiem ok, mam taką, sprawuje się bardzo dobrze tylko trzeba uważać na długość grafiki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw, jedyne co bym zmienił to chłodzenie wodne na zwykłe, jakieś 2 wieżowe, Twój procek (mam taki sam zestaw właściwie) nie grzeje się i wystarczy mu jakieś fajne 2 wieżowe chłodzenie, instalujesz raz i masz na lata spokój, a te wszystkie tanie wodne chłodzenia, po czasie stwarzają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem. Trochę już mi rozjaśniliście.

 

13 godzin temu, Bonusso3 napisał(a):

360 na froncie to źle? Obudowa całkiem ok, mam taką, sprawuje się bardzo dobrze tylko trzeba uważać na długość grafiki.

Nie że źle, ale jak wziąć na front to już pewnie 360, a to już znowu dodatkowe pieniądze.

 

13 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

są dwie wersje DUAL-RTX4070-12G i DUAL-RTX4070-O12G z podbitymi zegarami ja wybrał bym O12G , kultura pracy wedle opinii raczej wypada bardzo pozytywnie. 

Chyba się skuszę na tego asusa oc. Myślałem jeszcze na TUF ale to znowu 5 stów prawie i już blisko do 4070ti super.

 

mam jeszcze szybkie pytanko, a nie chce zakładać nowego tematu.

Taki komputer do biura plus jakaś obudowa.  Nie mogę wkleić linka z konfiguratora to napiszę

Asus PRIME B760M-A WIFI D4

be quiet! System Power 10 550W

Intel Core i5-12400, 2.5 GHz, 18 MB

Lexar Thor, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

Lexar NM710 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe

do tego chłodzenie i jakaś tania obudowa. 

Pytanie czy to wszystko się zgra i będzie chodzić na integrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sequ napisał:

Nie że źle, ale jak wziąć na front to już pewnie 360, a to już znowu dodatkowe pieniądze.

50zł różnicy 😉 No już bez przesad...

https://www.youtube.com/watch?v=h9zrAuNpVdE

Godzinę temu, sequ napisał:

Taki komputer do biura plus jakaś obudowa.  Nie mogę wkleić linka z konfiguratora to napiszę

Asus PRIME B760M-A WIFI D4

be quiet! System Power 10 550W

Intel Core i5-12400, 2.5 GHz, 18 MB

Lexar Thor, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

Lexar NM710 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe

do tego chłodzenie i jakaś tania obudowa. 

Pytanie czy to wszystko się zgra i będzie chodzić na integrze.

Powinno być ok, aczkolwiek do biura to niezły overkill. RAM można 3600 wziąć, cena identyczna a Intel woli jednak szybsze pamięci. Zasilacz 450W też będzie ok.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...