Skocz do zawartości
Andrzejek

Chłodzenie wodne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Chciałbym zapytać czy gotowe zestawy do chłodzenia wodnego są dobre? 

ASUS TUF GAMING Z590-PLUS WI-FI

11900kf 

Obudowę muszę wymienić bo szybka pękła. Będę chłodzić tylko procesor 3070 ti już się nie opłaca. Zestaw pewnie przejdzie na nowego pacjenta, najwyżej tylko blok wodny zmienię. 

1500zł ale jak taniej to wiadomo kieszeń się ucieszy 

https://pcforce.pl/pl/p/Alphacool-Core-Wind-ST30-Zestaw-Chlodzenia-Wodnego-360-mm/288655

Teraz mam takie pytanko czy oplaca sie kupować taki zestaw? Czy jednak wszystko oddzielnie?  Najbardziej przy wyborze części nie wiem z tymi metalami, chłodnice są miedziane znowu złączki niklowane... Czy to może działać i nie wchodzić w reakcje. Będę to robił pierwszy raz ale myślę że dam radę. Jescze o płyn chciałem zapytać, miękkie rurki napewno, bez rgb ale płyn i odcień turkusu lub morskiego chcę osiągnąć. 

Z Góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chłodzenie ma być tylko do CPU 11900KF ?

Jeżeli tak, to przepłacisz za te Twoje zalinkowane.

Obecnie montuje się AIO i to w zupełności wystarcza.

Jeżeli chcesz coś wydajnego i już poskładanego z chłodnicą 360mm, to może być taki układ AIO: https://proline.pl/endorfy-navis-f360-black-360mm-p8115826

To jest topowe AIO 360mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 240 od BQ które skończyło właśnie 5lat i pora je wymienić. Nic nie umniejszam AIO ale chce spróbować czegoś innego nawet jeśli srogo przepłace. Na obecną chwilę 360mm chłodnica wystarczy ale chciałbym rozbudować zestaw na następnej platformie, której kartę też będę wodował. Dołożyć kolejna 360mm i mieć nadzieję żeby będzie cicho i chłodno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=MXKiOG2TUEk

Szczerze mówiąc, w podobnych pieniądzach zbudujesz custom loop. Może nie aż tak tanio jak w filmiku wyżej ale...
np.

blok Watercool HEATKILLER® IV PRO - 300zł
pompa Alphacool VPP655 - 330zł
rezerwuar Watercool HEATKILLER® Tube 100 Multiport - 380zł
chłodnica Alphacool NexXxoS XT45 360 - 360zł
wąż EK Water Blocks EK-Loop Soft Tube 10/16mm - 85zł
złączki 6x Barrow Compression Fitting 10/16 - 120zł
płyn DP Ultra 1l - 50zł (różne kolory, turkus też jest)

całość wychodzi podobnie (1600zł) a masz bazę pod kompletną rozbudowę na lata. Więc nie, nie opłaca się kupować gotowych zestawów.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, tak zrobię tylko rezerwuar wezmę większy. Zalewać tylko płynem **czy jeszcze jakaś chemia jest potrzebna na glony? 

Obudowie w weekend zamówię, z resztą powrócę jak będę zamawiał 

Edytowane przez Andrzejek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był przykład 😛 Ja złączki zamawiałem z aliexpress, 4 rodzaje, ale to głównie dlatego, że chciałem rozsądnie połączyć blok na GPU, w takim prostym układnie poradzisz sobie zwykłymi, Chłodnice można wyrwać na allegro używki, tylko trzeba dobrze przepłukać chemią bo często syf jest. Warto też mieć jakiś przepływomierz, nawet najprostszy bo jak układ się odpowietrzy to nie widać czy pompa działa czy nie. Możesz też dorzucić kran do zlewania płynu, bo raz na rok wypadałoby zmienić płyn bo traci swoje właściwości. 

2 godziny temu, Andrzejek napisał:

ak zrobię tylko rezerwuar wezmę większy.

Ja akurat mam ten rezerwuar w wersji HEATKILLER® Tube 150 D5 Multiport, tylko pamiętaj że musisz znaleźć jakieś mocowanie dla niego, bo jest "goły". Ale jakość wykonania jest perfekcyjna. No ale taki zestaw bez problemu ciągnie 3 chłodnice + 2 bloki. Tylko wersja multiport, bo później będziesz miał problem z dolewaniem płynu i nie masz "rurki" do podłączenia węża na od góry.

2 godziny temu, Andrzejek napisał:

Zalewać tylko płynem **czy jeszcze jakaś chemia jest potrzebna na glony? 

Całość zalewasz tylko płynem, bez żadnego dodatku, płyn już zawiera całą chemię i dodatkowo jest lekko lepki, bo smaruje również pompę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...