Skocz do zawartości
Harven

Modernizacja pod 2,5k (rozdzielczość)

Rekomendowane odpowiedzi

Bez owijania w bawełnę:
Tak jest teraz: 
MOBO: ASRock Z370 Extreme4
CPU: i7-8700K
RAM: 4 x 8GB = 32GB (16 GB + dokupione 16 GB) - wszystko DDR4 2666 Mhz
GPU: GTX 1080
Power: Seasonic 620W
Storage: 512 GB SSD (system) + 1 GB SSD (gierki) + 1 GB HDD (magazyn)

Pytania takie, jaki sensowny upgrade GPU da się tutaj zrobić i czy ten zasilacz (ma już trochę lat) da sobie radę po zmianach? Celuję w granie w 1440p, do tej pory było 1080p. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o czymś nowym, nie używki. No, ale rozumiem, że GTX 4070 da radę z tym zasilaniem? Nie braknie mocy? 
edit: widzę, allegro i z automatu myślę, że używka. No ok, to tylko kwestia czy te 620W da radę, No niby tylko 20W więcej od 1080 potrzebuje, ale od nowości to dołożyłem 2 kości RAM i 2 dyski SSD, zakładam że to ma pobór raczej malutki, ale jednak. 

Edytowane przez Harven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie spora różnica jak zmienisz na RTX 4070 aczkolwiek spodziewaj się że CPU nie zawsze wyrobi. Zmiana CPU nie ma tutaj sensu, bo wypadałoby pomyśleć nad jakimś i9-9900 żeby to miało sens, a te są w absurdalnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę dało mi do myślenia to co napisałeś, no i przyszła refleksja. Generalnie grywam raczej w spokojniejsze tytuły, a komputer służy przede wszystkim do pracy, gdzie CPU ma co robić. No i może jednak w drugą stronę, zostawienie tego GTX-a jeszcze na chwilę i przesiadka może nawet na jakiś i7-14700K, może nawet i9-14900K. Trochę kwestia tego, czy stary sprzęt jeszcze jest coś wart i uda się odzyskać z 800-1000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie odzyskasz taką kwotę miesiąc temu sprzedałem i7 3770, 32gb ram i gtx 1070 (MSI Gaming X) za 1300. Fakt że o sprzęt było dbane i dałem gwarancję rozruchową 1 miesiąc. Więc sprzedając za rok myślę że spokojnie weźmiesz ponad 1000zl choć tutaj bawię się trochę we wróżbitę Macieja 😉

Edytowane przez Funky_Panda
Literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...