Skocz do zawartości
Ragnor

GF3 na płycie BX a AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio Asus VT8200 T2 GF3 Ti200 64MB. Karta kręci się świetnie, bez radiatorów na pamiątkach śmiaga z 175/400 na 250/550. Ale niestety jest jeden problem.

Na tej płycie (Abit BX133) i procu (celeron 10x133) co w podpisie karta nie chce chodzić na AGPx2. Komp się zawiesza gdy ma się ukazać pulpit windows. Z racji że płyta jest na BX a fsb wynosi 133, taktowanie AGP jest ponad standardowe: 87Mhz. Czy możliwe że ten GF3 na AGPx2 już nie wytrzymuje takiego taktowania szyny :?: Choć poprzednia karta GF2 PRO bez problemu śmigała na takim AGP. Czy można coś z tym zrobic aby jednak karta pracowała na AGPx2 :?: Czy ewentualna zmiana biosu coś da :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem na bx niema dzielnikow wiekszych niz 2/3 (przynajmniej umnie tak jest) mialem tak samo tylko ze fbs 83 (417 proc a teraz 500) ze winda odpalala sie tylko w 640x480 w16 kolorach

masz tylko jedno wyjscie odkrec tego celka toak do fbs loekko ponad 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio Asus VT8200 T2 GF3 Ti200 64MB. Karta kręci się świetnie, bez radiatorów na pamiątkach śmiaga z 175/400 na 250/550. Ale niestety jest jeden problem. 

Na tej płycie (Abit BX133) i procu (celeron 10x133) co w podpisie karta nie chce chodzić na AGPx2. Komp się zawiesza gdy ma się ukazać pulpit windows. Z racji że płyta jest na BX a fsb wynosi 133, taktowanie AGP jest ponad standardowe: 87Mhz. Czy możliwe że ten GF3 na AGPx2 już nie wytrzymuje takiego taktowania szyny :?:  Choć poprzednia karta GF2 PRO bez problemu śmigała na takim AGP. Czy można coś z tym zrobic aby jednak karta pracowała na AGPx2 :?:  Czy ewentualna zmiana biosu coś da :?:

Chłopie co ty piszesz przy AGP 87Mhz juz dawno byś wyjarał każdą karte graficzną.

A co do zwisów to może masz zbyt niskie napięcie na AGP i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co ty piszesz przy AGP 87Mhz juz dawno byś wyjarał każdą karte graficzną...

a jestes tego pewien :P

 

na BX brak dzielnika 1/2 dla AGP jest tylko 1/1 i 2/3 i jakos ludziom dzialaly grafiki na AGP=89MHz przy FSB133MHz - oczywiscie dobre grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co ty piszesz przy AGP 87Mhz juz dawno byś wyjarał każdą karte graficzną.

A co do zwisów to może masz zbyt niskie napięcie na AGP i dlatego.

 

AGP 87Mhz to nie tak dużo. WinFast GF2 PRO latał an takim AGPx2 około 6 miesięcy i żadnych nigdy problemów nie było, wytrzymywał i AGP 100 :twisted: . Wcześniej na 83Mhz na AGPx2 rzez 4 lata latał matrox G200 a chodził i też na AGP 100Mhz :twisted: ale wtedy już tylko x1. Więc te 87Mhz to wcale nie tak dużo i karta powinna spoko chodzić ale nie chce :( . Cały problem jest w tym że ten GF3 ładnie chodzi przy tym fsb133 na AGPx1 ale nie chce na AGPx2. Co do napięcia to dałem na razie na 3.4v ale i ustawienie na 3.5v nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co ty piszesz przy AGP 87Mhz juz dawno byś wyjarał każdą karte graficzną...

 

a jestes tego pewien :P

 

na BX brak dzielnika 1/2 dla AGP jest tylko 1/1 i 2/3 i jakos ludziom dzialaly grafiki na AGP=89MHz przy FSB133MHz - oczywiscie dobre grafiki

Czy to w takim razie znaczy, że Matrox G200 i WinFast GF2 PRO były kartami full wypas a ten Asus VT8200 GF3 to byle badziew :?: Czy nie ma jakiegoś sposobu by jednak to GPU ruszyło na fsb133 na AGPx2 :?:

Co do dzielnika to doskonale wiem jakimi dysponuje BX (to nie moja pierwsza płyta na tym chipie :D BX RULEZZ ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie co ty piszesz przy AGP 87Mhz juz dawno byś wyjarał każdą karte graficzną.

A co do zwisów to może masz zbyt niskie napięcie na AGP i dlatego.

:lol:

to moje Kyro jest niekazde bo na agp 100MHz sie nie zjaralo (tylko kurde 3dmark mi wyszedl do win)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zmien plyte glowna tesz mam tego abitka i mi nie poszed radeon 9000 komp sie restartowal a np 9200 chodzi oki w grach ale np 3dmarka2001se nieskonczy wywali sie po 2 tescie

ja przynajmiej myslalem nad wymiana plyty chodziasz zbytnio nie oplaca sie i lepiej kupic sobie cos nowszego jakiegos athlona albo P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne wyjście, w MoBo trochę już zainwestowałem przez ciągłe wymiany kondzirów. A i tak będę kupował drugi komp wiec w tym już nie zamierzam nic zmieniać no może kiedyś pokusze się o tulipana, ale na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę się pobawiłem z AGP i okazało się że win XP nawet startuje i chodzi stabilnie, tylko win98 stopuje po pojawieniu się pulpitu. Czego może to być wina :?: Czy mogą być tego przyczyną sterowniki w win98 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do WIn98SE to dziwne, Win2kxp są bardziej wrazliwe na sprzęt i tu się powinno wysypać. Co do grafiki to sam wiesz, ze juz przetaktowales sporo procesor, szyne itp. BX pracuje na 100. A co do tulipana to na BX nie idą, choć gdzies byl artykul o jakiejs modernizacji nozek na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do WIn98SE to dziwne, Win2kxp są bardziej wrazliwe na sprzęt i tu się powinno wysypać. Co do grafiki to sam wiesz, ze juz przetaktowales sporo procesor, szyne itp. BX pracuje na 100. A co do tulipana to na BX nie idą, choć gdzies byl artykul o jakiejs modernizacji nozek na procku.

Chodziło mi o win98 a nie win98SE, co do podkręcania to ta płyta jest dostosowano do procków na fsb 133 (ma dzielnik 1/4 dla pci, więc dyski i inne karty nie cierpia), jedyny problem to podwyzszone AGP do 87Mhz.

Na płycie BX133 da się uruchomić tulipana tylko trzeba go trochę zmodernizować :) i usunąć kilka nóżek, tu masz więcej informacji: http://www.overclockers.pl/txt.php?id=tualatin_mod

Ale nadal pozostaje bez odpowiedzi moje pytanie :(. dlaczego ten Gf3 nie che chodzić na podwyzszonym AGP pod win98 choć pod XP chodzi :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

 

:!: :!: :!: :!: :!: :!: HELP ME :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzęcie jak w podpisie Radeon 256 BBA poszedł przy dzielniku 1:1 AGP 100 bez boolu pod 98SE, Radek 8500 LE chodzi przy FSB 120 czyli AGP 80 w Win 2k.

 

Radeon 9000 NIE PÓJDZIE bo nie jest zgodny z tybem AGPx2 w ABICIE sprawdzałem dwa różne modele i efekty były takie jak pisze jeden z kolegów.

 

Dlaczego GF3 Ti nie chodzi pod 98 a pod XP chodzi... zobacz czy w (98 nie wlacza ci sie jakieś "głupie" ustawienie AGP".. ale jest to problem z rzędu tych dziwnych

DODATEK

doczytałem wszystkie posty -czyli na ASGPx1 chodzi a AGPx2 nie.. czyli standard na Abicie

Niestety są karty które nie chodzą na AGPx2 na tych płytach. taka ich uroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czym to sprawdzić :?: Jaki program do tego polecasz :?:

:idea: Najpierw sprawdze czym różnią się wyniki pokazywane przez Sandre i AIDE pod win98 od tych pod win XP, może coś da się wyłapac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz w biosie przestawić FSB na 100mhz

Mogę, mogę ale jaki w tym sens :?: :?: Skoro zmiejszając fsb ze 133 na 100 tracę na procu ponad 300Mhz :!: :!: :!: :!: Nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie 300Mhz to całkiem dużo :D Robiąc tak obniżam drastycznie wydajnośc całego systemu, a mi chodzi o overclocking a nie underclocking. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajeło mi to z godzine ale wreszcie z grubsza prównałem wyniki podawane pod win 98 do tych pod win XP.

Na pierwszy odstrzał poszła AIDA, znalazłem następujące różnice:

98 / XP

Side Bank Adressing: włączone / wyłączone

Legacy Depth Bias: nieobsługiwane / obsługiwane

Scissor Test: nieobsługiwane / obsługiwane

No to by było na tyle, ale znalazłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, AIDA wykrywa że ten GF3 jest na chipie rev. A3 :!: :!: a nie na A5. Z tego co wiem chipy rev A3 były przedprodukcyjnymi prototypami, a do sprzedary trafiały tylko karty na chipie A5, więc co ten chip robi na mojej karcie :?: :?: :?: :?:

Sądze że znaczenie dla całej sprawy ma tylko Side Bank Addressing, pozostałe różnice mogą wynikać z różnych sterowników i wersji direct'a. Jak wyłączyć Side Bank Addressing w win 98 :?: Może to jest powodem moich kłopotów.

Jutro podam co wykaże Sandra 2002.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jakie rózniece wychwyciłem w Sandrze 2002:

win98 | winXP

Side Bank Enable: YES | NO

Cycle generation mechanism 1 support: YES | NO

Side Bank Addressing Support: YES | NO

Support Device Bitmaps: YES | NO

Flood Fills: NO | YES

Saves Bitmap Locally: YES | NO

cała sekcja V.D. Curve Capab: NO | YES

Dalej miałem już dośc, ale było jeszcze kilka róznic, ale sądze że wynikają one z innych wersji sterownika.

 

Aktualne pozostaje pytanie jak wyłączyć w win98 Side Bank Addressing :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Riva Tunerem ale początkowo nic to nie dało, dopiero musiałem wymusić wyłączenie SB w biosie karty no i się udało. Właśnie karta śmiga na AGPx2 tylko że nie ma żadnego przyrostu wydajności :(. A już myślałem, że wrzesień u większości forumowiczów zabija kreatywne myślenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...