Skocz do zawartości
klientsklepu

Jaki procesor ze sprzętowym dekodowaniem (AV1) + ze sprzętowym kodowaniem (AV1) filmów w jakości 8K DCI (8192 x 4320)?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę do komputera kupić procesor ze sprzętowym dekodowaniem (AV1) + ze sprzętowym kodowaniem (AV1) filmów w jakości 8K DCI (8192 x 4320 pikseli). W sklepie polecili mi najdroższy, najbardziej wydany procesor - Intel Core i9-14900K za 2699,00 PLN, ale nie wiem, czy ten procesor poradzi sobie z tym zadaniem.

Widzę, że "Max Resolution (DP)‡ 7680 x 4320 @ 60Hz" na stronie intel.com dla procesora Intel Core i9-14900K wynosi to 7680 x 4320 @ 60Hz? Co to oznacza?

Czy i9-14900K to jedyny procesor ze sprzętowym dekodowaniem (AV1) + kodowaniem (AV1) filmów w jakości 8K DCI (8192 x 4320 pikseli), czy są też inne?

Producent - obojętny. Najważniejsze, żeby sprzętowo dekodował (AV1) + ze sprzętowo kodował (AV1) filmy w jakości 8K DCI (8192 x 4320 pikseli).

Co kupić?

Edytowane przez klientsklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, karro said:

Nie wiem czy 8k AV1 jest mozliwe na igpu

Sprzedawca twierdzi, że to możliwe na Intel Core i9-14900K. Rozumiem, że sprzedawca opowiada bajki?

Jeżeli nie iGPU, to co innego, co spełniałoby wymagania?

Edytowane przez klientsklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy 12gen intel z wbudowanym IGPU na bazie Xe sobie poradzi, bo wspiera AV1 level 6.1 (8K60). Z dGPU to Arc770 podobno sobie bardzo dobrze radzi i RTX 3070 w gore. 

https://edc.intel.com/content/www/us/en/design/ipla/software-development-platforms/client/platforms/alder-lake-desktop/12th-generation-intel-core-processors-datasheet-volume-1-of-2/010/hardware-accelerated-video-decode/

Edytowane przez saalataa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...