Skocz do zawartości
terxeh

[Upgrade] 3200 zł Płyta/Proc/Ram Czy się opłaca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o radę, mam możliwość sprzedaży swoich obecnych części:

  1. Procesor: I7-11700f
  2. Płyta:  MSI B560m pro vdh wifi
  3. Ram:  Patriot viper 3733 ustawione na 3600

Myślałem o zamianie na

  1. Procesor: Ryzen 7 7800X3D
  2. Płyta: MSI MAG B650 Tomahawk WiFi - tutaj się waham,  Chciałbym mieć 6 portów SATA już teraz mam 4x hdd, 2x pcie x16 (drugi może być x4) 3xM2, WIFI,  sekcje zasilania która za 3 lata udźwignie ZEN6/7 który starczy na kolejne 3 lata
  3. Pamięć: Pamięć RAM LEXAR Ares  32GB 6400MHz

Reszta zestawu aktualnie:

  1. Radeon RX6700XT Hellhound
  2. Zasilacz 750w asus
  3.  Lexar 780 2TB
  4. Buda: Corsair 7000X
  5. Arctic Frezzer III 360

Plan jest taki żeby zmienić platformę której nie mogę rozwinąć na taką którą będę mógł w przyszłości wymienić procesor i jechać dalej, jak to ma miejsce przy zen4 aktualnie (ci co kupili ryzen1/2 i wymienili na Ryzen 7 5800X3D)

  1. Czy to ma sens  ? Procki intela trzymają cenę ale dobija mnie zmienianie procesora płyty co generacje.
  2. Proszę o podpowiedz co do płyty do 1200 zł Czy warto rozważyć płytę pod pcie 5.0 jak ma być na 5 lat ?   
  3. Proszę o wszelkie sugestie. 

Serdeczne dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za  szybką odpowiedz. Boję się trochę że gotówka do lipca- września się rozejdzie 😉

  • x670 zostaje ? Jest sens polować teraz na jakąś dobrą płytę na AM5 jak tak to na jaką ?
  • Zakup RAMU teraz raczej bez sensu bo z nowymi procesorami wejdą nowe wyższe prędkości ? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do gier to zmiana wyjatkowo bez sensu,11700 starcza do 6700

Jeśi juz wykładać pieniadz to na coś co ma premiere

Płyte kup na najnowszym chipsecie a ram 6400,na pewno starczy na rhyzen 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zmiana przy 6700xt nie ma wielkiego sensu, na 7800x3d lecz mam kupca na te części w przyzwoitej cenie dlatego pomyślałem o wymianie, nie wiem czy w lipcu dostanę za całość powyżej 1000 zł za mobo cpu i ram może się mylę? Nie znam aż tak rynku .. myślałem o zakupie w wakacje jakiegoś RTX 4070 do tego 7800x3d... 

Lecz jeśli sądzicie że warto się wstrzymać i dużo nie stracę to poczekam 

Edytowane przez terxeh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...