Skocz do zawartości
abezus2

Zestaw za około 4000zł do ogólnego użytkowania, Intel czy AMD?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuję zmianę komputera i po przestudiowaniu internetów skompletowałem 2 zestawy. Pytanie do fachowców, który z zestawów przysporzy mniej problemów w użytkowaniu. Tak naprawdę różnica jest jedynie w płycie głównej + procesor natomiast ważne jest to że w miejscu gdzie kupuję zestaw ram + mobo+ procesor z obydwóch zestawów mają podobną cenę. Przechodząc do najważniejszego, czy jest sens obawiać się wyginania procesora w przypadku 12600kf? Czy może to przynieść w przyszłości jakieś problemy? 

 

Zestaw 1:

Intel Core i5-12600KF

MSI PRO B760-P DDR4 II

Gigabyte RTX 4060 (zmiana w przyszłości na coś mocniejszego)

Kingston Fury Beast, DDR4, 32 GB, 3200MHz, CL16

WD Blue 1TB SN580 

be quiet! System Power 10 650W

Obudowa - jeszcze się zastanawiam

Endorfy Fera 5

 


Zestaw 2:

AMD Ryzen 7 5700X

ASUS TUF GAMING B550-PLUS

Gigabyte RTX 4060 (zmiana w przyszłości na coś mocniejszego)

Patriot DDR4 Viper 4 Blackout 32GB/3200 CL16

WD Blue 1TB SN580 

be quiet! System Power 10 650W

Obudowa - jeszcze się zastanawiam

Endorfy Fera 5

 

Jak widać główną różnicą są platformy, jedna Intel druga AMD.

Tak jak pisałem wcześniej trochę szperałem w internecie i za Intelem przemawia teoretycznie wydajność względem 5700x ale nie wiem jak wygląda właśnie sprawa z wyginającymi się procesorami, czy to nadal występuje i czy negatywnie wpływa na użytkowanie. Ponadto może 12600KF ma jakieś wady o których nie czytałem, również jestem otwarty na informacje. 

Z kolei za AMD przemawia mniejsze zużycie prądu i brak problemów z wyginaniem (chyba że też są ale nie znalazłem).

 

Możliwe że ważna informacja, nie jestem fanem zmian komponentów więc jeśli kupię daną platformę to będę ją prawdopodobnie użytkował przez następne parę lat z wyjątkiem karty graficznej tak jak napisałem wyżej.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez abezus2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardziej przyjazna , lub mniej komplikacji dla użytkownika wykazuje platforma zbudowana na Intelu , jednakże platforma na AMD po ogarnięciu ustawień biosu tez działa poprawnie. 

z tym uginającym się CPU Intela to bez przesady , chyba oczywiste jest ze zamykając soket, jeśli będzie się ciężko zamykał to operacje się przerywa i trzeba zastosować gumowe czy plastikowe podkładki.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...