Skocz do zawartości
ang09

Upgrade starego komputera za 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwsze pytanie czy wkładanie brand new podzespołów do 8 letniego komputera wgl ma sens? Jak dla mnie najgorszym punktem mojego komputera jest procesor, 100% użycia cpu tylko po włączeniu komputera przez co zacina się cały system. Ten zestaw był Strasznie nieprzyszłościowy więc z nowymi częściami chciałbym tego uniknąć najbardziej jak sie da. Myślałem o zakupie Ryzen 5 7600X, ASRock B650M PG RIPTIDE i Patriot Viper Venom DDR5 32GB 6000MHz + ssd m.2. (przeznaczenie głównie gry). Więc to samo pytanie czy jest w tym sens pchać nowe podzespoły w połączeniu ze starymi w 8 letniej obudowie? Pozostałe podzespoły pewnie dopiero pod koniec roku. Nie planuje sprzedawać starych podzespołów.

 

Aktualny zestaw.

CPU - Intel i5-6500 3.2GHz

GPU - Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5

RAM - Kingston HyperX DDR4 16GB 2133HMz CL14

Płyta główna - MSI H110M PRO-VD

Zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG1W

Dysk HDD 1BT, 2x SSD 256GB i 128GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ang09 napisał(a):

Witam pierwsze pytanie czy wkładanie brand new podzespołów do 8 letniego komputera wgl ma sens? Jak dla mnie najgorszym punktem mojego komputera jest procesor, 100% użycia cpu tylko po włączeniu komputera przez co zacina się cały system. Ten zestaw był Strasznie nieprzyszłościowy więc z nowymi częściami chciałbym tego uniknąć najbardziej jak sie da. Myślałem o zakupie Ryzen 5 7600X, ASRock B650M PG RIPTIDE i Patriot Viper Venom DDR5 32GB 6000MHz + ssd m.2. (przeznaczenie głównie gry). Więc to samo pytanie czy jest w tym sens pchać nowe podzespoły w połączeniu ze starymi w 8 letniej obudowie? Pozostałe podzespoły pewnie dopiero pod koniec roku. Nie planuje sprzedawać starych podzespołów.

 

Aktualny zestaw.

CPU - Intel i5-6500 3.2GHz

GPU - Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5

RAM - Kingston HyperX DDR4 16GB 2133HMz CL14

Płyta główna - MSI H110M PRO-VD

Zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG1W

Dysk HDD 1BT, 2x SSD 256GB i 128GB

Moim zdaniem nie ma sensu. Oczywiście to kwestia też tego jakim budżetem chcesz zadysponować, ale tego aktualnego kompa wystawiłbym na olx za jakieś symboliczne pieniądze i szukałabym nowego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ang09 napisał:

Jak dla mnie najgorszym punktem mojego komputera jest procesor, 100% użycia cpu tylko po włączeniu komputera przez co zacina się cały system.

Jesteś świadomy że możesz mieć coś mocno nie tak od strony oprogramowania łącznie z byciem botnetem lub kopaniem komuś krypto? Dużo słabsze maszyny (mam i5-2500 bez K i nie widzę sensu jakiejkolwiek zmiany - dopiero jak padnie kolejna płyta i nie będzie się dało dostać lub ceny przekroczą nową platformę) bez problemu radzą sobie z windowsem i pracą biurową, od samego startu. Coś te 100% obciążenia generuje i tym się najpierw zainteresuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wildpig napisał(a):

bez problemu radzą sobie z windowsem i pracą biurową

z tym też nie mam najmniejszego problemu ale nie jestem od prawie 2 lat grać w żadne nowe gry a sporo z nich korzysta z unreal engine który z czego wiem sporo wykorzystuje procesor więc nowy może pozwoliłby mi zagrać w te gry. Z 100% po uruchomieniu komputera to może przesadziłem aktualnie mam 78% i po odpaleniu jakiejkolwiek gry instant 100%. Od 2 lat nie mogę grać z znajomymi w nowe tytuły mam do wydania 2000zł na upgrade i coś musze kupić bo mam dość grania w lola/csa co działa na każdym komputerze. Nie wiem może moje podzespoły nie wskazują na tak straszne lagi ale używane każdego dnia przez 8 lat pewnie nie działają jak nowe i jest Strasznie źle z wydajnoscią. Formaty robię często i wydajność jest zawsze taka sama wiec wątpie że mam jakieś virusowe oprogramowanie.

Edytowane przez ang09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie widzisz w tych 78% nic podejrzanego? wiesz ile mam teraz u siebie w chwili gdy to pisze? 9-12%... oprócz firefoxa z ~20 zakładkami (w tym jedna gra online co obciąża mocniej), w tle gra sobie jeszcze tidal + jest zalogowany steam + leci sync dysku google

na i5 i twojej grafice to cyberpunk chodzi w 30fps w FHD na high, a nie że windows zdycha 😄

jak już chcesz zmieniać, to odradzam samowole którą sobie obierasz... weź zobacz polecane zestawy na purepc i wytnij części co już masz żeby złapać się w budżet.... nigdzie nie widziałem tam 7600x wiec pewnie 7700 sprawdza się lepiej a potem tylko 7800x ma sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według polecanych tam to wychodzi Ryzen 5 7500F, ASRock B650M PRO RS i ten sam ram co wybrałem. Oczywiście dalej mowa o upgradzie tylko tych trzech podzespołów tak? Wszystko powinno współgrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...