Skocz do zawartości
macentos

Bzyczenie/piszczenie z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Poskładałem komputer ostatnio:

Mam problem z uciążliwym bzyczeniem z komputera - nie mogę ustalić przyczyny, wydaje mi się, że pojawiło się po montażu karty graficznej (na początku jej nie było - pracowałem na iGPU). Jest to ciche, szybko zmieniające się bzyczenie/piszczenie, przypomina dźwięk odczytu danych (przypomina, ale nie że ma związek jakikolwiek). Próbowałem eksperymentować z ustawieniami karty graficznej, aktualnie w MSI Afterburner (karta to MSI RTX 3070 Suprim) wszystko skręcone jest na minimum, ale nic to nie zmieniło. Może to zasilacz?

obraz.thumb.png.49b6eda0d44b99053b0f97037b3ed8ee.png

EDIT:

Odłączyłem zasilanie karty j (ale jej nie wypiąłem z komputera) i przepiąłem kabel HDMI do gniazda z płyty głównej - dalej ten sam dźwięk. To jednak nie karta.

Czy możliwe, że nowy zasilacz tak piszczy? Czy to może go kwalifikować do wymiany?

 

Edytowane przez macentos
Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Bzyczenie lub piszczenie z komputera może być spowodowane różnymi czynnikami.

Jeżeli chodzi o Cewkę (Coil Whine) to zjawisko to występuje w niektórych komponentach elektronicznych, takich jak karty graficzne czy zasilacze, które mogą wydawać dźwięk podczas pracy. W przypadku karty graficznej MSI RTX 3070 Suprim, niektórzy użytkownicy zgłaszali podobne problemy.

Wentylatory mogą zacząć bzyczeć lub piszczeć, jeśli są zanieczyszczone kurzem lub jeśli łożyska zaczynają się zużywać.

Zasilacz może wydawać dźwięk, jeśli jest przeciążony, ma uszkodzone komponenty lub jeśli występuje problem z cewką.

Inne komponenty, takie jak dyski twarde, mogą również wydawać dźwięki.

Jeśli chodzi o zasilacz, możliwe jest, że nowy zasilacz może wydawać dźwięk. Jeśli podejrzewasz, że to zasilacz jest źródłem dźwięku, warto sprawdzić, czy nie jest przeciążony, czy wszystkie kable są prawidłowo podłączone, a także czy nie ma żadnych widocznych uszkodzeń.

Moja diagnoza na odległość może nie być w 100% dokładna i być może zaistnieje potrzeba skonsultowania się z fachowcem.

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci zidentyfikować problem. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...