Skocz do zawartości
Krzysiak_PL_GDA

RX 7900XTX problem z temperaturami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 2.05.2024 o 12:53, Han44 napisał:

Dokładnie taki https://cablemod.com/product/cablemod-vertical-pci-e-bracket-2-x-hdmi-black/ ale jak wróce za 2,5 miecha wymieniam na taki https://cablemod.com/product/cablemod-vertical-pci-e-bracket-pci-e-4-0-edition-black-2-x-displayport/ i chyba wymiana wentyli na phanteks t30 , chcę bez led no i te mają już swój przebieg.

dzięki na info , to dobry pomysł przestawienie karty, zastanowie się nad tym.

Edit :  Temperatury i częstotliwośc przy normalnym graniu  a może byc jeszcze lepiej . Po łączeniu RT- ON  7 StC wiecej .

jt9.png

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2024 o 23:13, vlad_8011 napisał:

No i stało się. XFX wydaje jako pierwsze 7900XTX z termopadem PTM 7950 zamiast pasty, ale tylko na Azję. 

https://videocardz.com/newz/xfx-teases-radeon-rx-7900-xtx-phoenix-nirvana-graphics-card

 

Mam nadzieję, że nie będą zarazem ostatnimi. 

Termopady to chyba jedyny plus bo cena nie zachęca , tylko czemu tak późno?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2024 o 21:07, leven napisał(a):
W dniu 4.05.2024 o 07:54, mieciop napisał(a):

Termopady to chyba jedyny plus bo cena nie zachęca , tylko czemu tak późno?

Jeszcze jeden termopad od Thermalright-a https://www.thermalright.com/product/heilos-amd-40x40x0-2mm/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2024 o 07:54, mieciop napisał(a):

Termopady to chyba jedyny plus bo cena nie zachęca , tylko czemu tak późno?

Cena typowo premierowa, a późno.... czy tylko mnie się wydaje, że to było robione z myślą o RDNA 4, które okazuje się nie mieć nic w wysokiej półce? Może właśnie dali chłodzenie z RDNA4 (jakiegoś 8900XT). No i wentylatory "lewitujące". To jest sztos.

Edytowane przez vlad_8011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, vlad_8011 napisał(a):

czy tylko mnie się wydaje, że to było robione z myślą o RDNA 4, które okazuje się nie mieć nic w wysokiej półce? Może właśnie dali chłodzenie z RDNA4 (jakiegoś 8900XT). No i wentylatory "lewitujące". To jest sztos.

za duzo towaru bierzesz albo rtx ci zaszkodził

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Han44 napisał:

I jakie efekty po testach?

W Cyberpunku spadla mi temperatura z 103StC ( dlatego zdecydowalem się zmienić pad z powodu tej temperatury, nagle zrobilo się tyle - pasta przestała działać) do 85 -88  StC przy czym temperatura w pokoju jest ok 27 Stc . Na razie wygrzewam ten pad  choc nie  do konca dobrze jest włożony, na razie to wstepne wyniki. Mam drugi pad i moze nie popelnie błedów tak jak przy pierwszym  padzie. Na razie  mam tyle delta sie wyraźnie zmniejszyła. 

z9z.png

Edytowane przez mieciop
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysiak_PL_GDA napisał:

FPS ograniczyłeś? 

Tak, tylko jak napisałem wcześniej problem był z pastą. Po zmianie pada spadło dla cyberpunk 2077. Na razie wygrzewanie jest zgodnie z instrukcją przez 3 dni co najmniej 3 godziny dziennie. Mysle że i tak jest lepiej niż było na poczatku z pastą. Jak ściągalem radiator to widzialem że niektore pady luzem goniły. poniżej na moich ustawieniach. Przed wymiana termopada, na default ustaweieniach, mialem gubienie klatek, spadalo do dwóch z 90 na przykład, zacinało, teraz znikło nie ma tego efektu, jest ok. Ogólner teraz ustawiłem GPU 2850Mhz, mem 2650Mhz gpu core 1080mv i temparetury ok 85-88 w  graniu ( Cyberpunk)

3cg.png

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lepiej , a pod vram też pady zmieniłeś? z padem na chip trzeba delikatnie no i dociąć też trzeba dobrze, czytałem że pad ma być minimalnie większy od chipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko skorygowałem tam gdzie były ubytki, te które  latały ,mam takiej grubości, jak coś to jeszcze wymienię, testowałem teraz pamięć i poszła z 2487 na 2650. Z padem dałem większy niż był nie przycinalem bo trochę przy ściąganiu folii mi odeszło po krawędziach i jest trochę większy niż chip. Ściąganie tej folii to za pierwszym razem był koszmar. Termopad zakladasz na Radiator, musisz go dobrze przycisnąc do radiatora i  rozprowadzac by wszędzie dobrze do niego przylegał - to jest najważniejsze  a potem sciagasz folie od strony GPU, jak to źle zrobisz to odrywasz kawałki.  Polecam z własnego doświadczenia pierwsze przeczytać instrukcje 🙂 . Pod spodem link do gościa ktory na rededicie wymieniał termopady wszędzie, troche przesadzil ale warto zobaczyć bo mialem podobny, w zasadzie prawie identyczny układ. 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/17n3p0g/7900_xtx_liquid_devil_applying_thermal_pads_and/

I z gry screen z cyberpunka2007  103 a 89 daje różnice i to jeszcze przy 2800MHz -2850MHzd58.png

Edytowane przez mieciop
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mieciop napisał(a):

Pod spodem link do gościa ktory na rededicie wymieniał termopady wszędzie, troche przesadzil ale warto zobaczyć bo mialem podobny, w zasadzie prawie identyczny układ.

Ja oglądałem ten filmik i naprawdę jest dużo przydatnych informacji, link 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Han44 napisał:

Ja oglądałem ten filmik i naprawdę jest dużo przydatnych informacji, link 

 

też go ogladałem, jest niezły  choć mówi o rzeczach ktore powinny być oczywiste.

Widać że facet nie czytał instrukcji która jest dołączana do pada Honywell 😛 która ja mam.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mieciop napisał(a):

Widać że facet nie czytał instrukcji która jest dołączana do pada Honywell

Tak ale ogólnie poruszył wiele tematów dotyczących obniżenia temp. w kartach 7900 i nie tylko, które jak sadzę przydadzą się każdemu tu na forum jak i w tym temacie, co do pada to już kilka patentów widziałem i czytałem , różne firmy i ich metody nakładania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Han44 napisał:

Tak ale ogólnie poruszył wiele tematów dotyczących obniżenia temp. w kartach 7900 i nie tylko, które jak sadzę przydadzą się każdemu tu na forum jak i w tym temacie, co do pada to już kilka patentów widziałem i czytałem , różne firmy i ich metody nakładania.

Wiesz ja dla samego bezpieczeństwa rdzenia GPU uważalbym z dociskiem na GPU karty graficznej. filimik jest przydatny jak najbardziej .  BTW : kupilem taśmę  riser - tasme  z pciexpress x16 4.0 i testowałem karte w pionie, podobnie jak ty masz, przy otwartej obudowie .  

Edytowane przez mieciop
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mieciop napisał(a):

BTW : kupilem taśmę  riser - tasme  z pciexpress x16 4.0 i testowałem karte w pionie, podobnie jak ty masz, przy otwartej obudowie . 

I jest jakaś różnica w temperaturach ?(ja sprawdzam zawsze przy zamkniętej budzie), chociaż temperatura może nie ruszyć ,ale za to wentylatory mogą chodzić wolniej jeśli jest dobra cyrkulacja , ja mam z przodu 2x140 na aio 3x120 i z tyłu też 140.Ale liczę się z tym że z czasem mogę mieć wyższe temperatury na HS i dlatego ciekawi mnie ten temat zwłaszcza ze to moje pierwsze Amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...