Skocz do zawartości
giecze

Pasywny (w idle) 4060 lub 4070 w obudowie SFF (bez wentylatora)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. Mam obudowę NZXT H1 (v1) z Ryzenem 5600G (bez dGPU). Jedynym działającym wentylatorem jest ten na CPU (NF-A12x25 na NH-L12S. około 600RPM, wentyl na PSU nie startuje przy tak małym poborze). Zapewne będę chciał dołożyć dGPU (Nvidia, dla 10-bit koloru na sterownikach Studio), chciałbym zachować bezgłośność (przy lekkiej dla CPU/GPU pracy), moje opcje to:

  • Palit KalmX 1050 Ti (ew. 1650, używka, finy w poziomie),
  • Palit KalmX 3050 (finy pion = sprzyja konwekcji?), 
  • jakiś półpasywny 4060 lub 4070, koniecznie bez startu wentyli poza grami (wówczas czasem bym pograł, ale to powiedzmy kaprys, i tak z wolnym czasem ciężko).

Czy ułożenie finów w KalmX jest krytyczne dla odprowadzenia ciepła w mojej sytuacji (a więc tylko 3050)?

Czy półpasywny 4060/4070 ma szanse wytrwać (idle) w mojej obudowie bez pracujących wentylatorów na GPU?

Edytowane przez giecze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to czy znajdę mieszczące się GPU się nie martwię (w zależności od proporcji jest 305x128 lub 265x145, 2 sloty, montaż w pionie, zał).

Martwię się o temperatury, wentylację, hałas. W typowej obudowie jest jakiś wymuszony przepływ powietrza, a tutaj ma być (przy lekkiej pracy) tylko (?) konwekcja (wentylatora CPU nie liczę, jest po przeciwnej stronie obudowy, nie "sięga" do GPU). Obudowa ma tylko performację z boków i z tyłu (zał.), i nie wiem czy to starczy aby utrzymać temp. GPU (40xx) która pozwoli na pracę bez startu wentylatorów. Radiatory w KalmX są "otwarte", w 40xx chłodzenie jest "obudowane".

del0.thumb.jpg.7702a70e1b6bd6158ba4a524e96f7389.jpgdel1.thumb.jpg.2252b1b31ba7618fe51bf73ad127fb30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bydle w sensie fizycznie dużą, coś 3-wentylatorowego z możliwie dużym radiatorem (myślałem o Gigabyte)?

Czy w idle lub lekkiej pracy 4070 będzie brał więcej energii (generował więcej ciepła) niż np. 4060?

Myślisz że to realne aby u mnie pracowała (poza gierkami) pasywnie? Zawsze (?) jest opcja UV.

3 sloty nie wejdą (2, grubość jeśli dobrze czytam 50mm).

Edytowane przez giecze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070. Poszukaj może coś większego niż te 261 mm Gigabyte. Sprawdź ofertę MSI Asus , palit gainward odpuść bo słabe łożyska. Ewentualnie pny jeszcze 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym się upewnić, x-kom pisze 307mm (NZXT 305mm), te PNY XLR8 też wyglądają nieźle: https://www.youtube.com/watch?v=jTLnXxmZuK4

Jeszcze z tym kompem mam trochę do ogarnięcia (zrobić system do pracy gotowy do backupu/obrazu, i zrobić dualboota + drugi win10 do gierek i innych nieważnych spraw), kupię jak będę faktycznie potrzebował (ceny raczej nie będą rosły), chyba że trafi się jakaś mega promo. Thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, karro napisał:

MSI pod nazwą SLIM sprzedaje modele z wykastrowanym chłodzeniem (mniej ciepłowodów, mniejszy radiator). Także jeśli MSI, to tylko prawdziwy Gaming Trio ( NIE SLIM), albo 4070 ASUS ROG STRIX, ew. RTX 4070 AORUS MASTER - to są najcichsze RTX 4070.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej obudowie, to slim nawet moze nie wejść, skoro niby max długość w tej budzie wchodzi 305mm, a slim ma 307mm:

https://pl.msi.com/Graphics-Cards/Products#?tag=GeForce-RTX%26trade%3B-4090&compare=R2VGb3JjZS1SVFgtNDA3MC1HQU1JTkctWC1TTElNLTEyRw==,R2VGb3JjZS1SVFgtNDA3MC1HQU1JTkctWC1UUklPLTEyRw==

podsumowując: "a dej Pan spokój z tą śmieszną budą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...